Światło dzienne i świeże powietrze w piwnicach: doświetlacz piwniczny ACO

Dodano: wtorek, 24.10.2023


Piwnica może pełnić nie tylko funkcję składu na przetwory, kotłowni lub suszarni. Zlokalizowane w niej pomieszczenia świetnie sprawdzą się jako warsztat, dodatkowa kuchnia, a nawet pokój. By było to możliwe, konieczne jest jednak odpowiednie doświetlenie wnętrza i zapewnienie stałego dostępu świeżego powietrza.

Doświetlacz piwniczny na tle kratki doświetlacza

Sprawdź doświetlacze piwniczne ACO w hurtowni Onninen

Jak zadbać o higienę pracy w piwnicy?

Przeszkodą ku temu często okazuje się jednak specyfika piwnicznych okien. Ich położenie tuż nad poziomem gruntu – a niekiedy nawet pod nim – utrudnia dostarczenie do piwnicy wymaganej ilości światła. Z kolei niewielkie rozmiary mogą sprawiać, że w pomieszczeniach panuje zaduch, a ich użytkownicy mają problemy z efektywnym wentylowaniem. Rozwiązaniem obu tych problemów mogą być doświetlacze piwniczne.

Doświetlacz piwniczny ACO kratowy 30/30Doświetlacz piwniczny to specjalne rozwiązanie oświetleniowe. Stosuje się je w celu dostarczenia naturalnego światła do pomieszczeń znajdujących się poniżej poziomu gruntu. Nie tylko służą do poprawy widoczności w ciemnych pomieszczeniach piwnicznych, ale też czynią ich wietrzenie dużo efektywniejszym. W wielu przypadkach ważne okazuje się także to, że zabezpieczają też okno przed naporem wód gruntowych i deszczowych.

Doświetlacze piwniczne mogą być stosowane w różnych typach budynków. Są montowane za pomocą specjalnych zestawów montażowych, które można łatwo dostosować do rodzaju elewacji.

Rozjaśnij swoją piwnicę dzięki doświetlaczom ACO

To, czy montaż doświetlacza przyniesie zamierzone efekty zależy od kilku czynników. Poza doborem modelu dostosowanego do specyfiki danego wnętrza, duże znaczenie ma jakość doświetlacza. By zapewnić długą, bezproblemową eksploatację tych elementów, warto sięgać po produkty uznanych producentów. Do tej grupy zaliczają się na pewno doświetlacze piwniczne ACO MARKANT. Cały system składa się z następujących elementów: korpusu, nadstawek do regulacji wysokości, ramy wzmacniającej, rusztu oraz odpływu.

Doświetlacz piwniczny ACO oczkowy 100x100x40Specjalnie dobrana konstrukcja sprawia, że montaż doświetlacza ACO MARKANT znacznie poprawia wentylację i warunki oświetleniowe w pomieszczeniu. Dzięki niemu do pomieszczenia dociera znacznie więcej światła, co nie tylko poprawia komfort przebywania w nim, ale też pozwala zredukować koszty oświetlenia. Szczególne znaczenie ma to w przypadku piwnic, w których wykonuje się prace wymagające dużej precyzji.

Doświetlacze ACO produkowane są z użyciem starannie wyselekcjonowanych materiałów. Dzięki temu cechują się łatwym czyszczeniem, dużą stabilnością, odpornością na obciążenia oraz szczelnością w kontakcie z wodami opadowymi. Łatwe odprowadzanie wody opadowej umożliwia zaś wbudowany odpływ. Modularna budowa ułatwia montaż, którego koszty stanowią zaledwie 30 proc. kosztu wykonania betonowej studzienki.

Światło w pomieszczeniach niemieszkalnych: okna gospodarcze ACO

W ofercie ACO znajdziecie też rozwiązania do pomieszczeń niemieszkalnych zlokalizowanych na wyższych kondygnacjach. Produkty z linii ACO Kipp to okna gospodarcze z okuciami uchylno-dźwigniowymi. Oferują trzy ustawienia otwarcia i możliwość wyjęcia skrzydła od wewnątrz. Sztywny profil składający z trzech komór gwarantuje trwałość i wygodę obsługi, a dobór materiałów i funkcja odwodnienia ramy zapewniają bezproblemową eksploatację nawet w trudnych warunkach klimatycznych.

W hurtowni instalacyjnej Onninen oferujemy doświetlacze ACO w szerokiej gamie rozmiarów. W zależności od wielkości okna w piwnicy, możecie zdecydować się na warianty o różnych wymiarach 100 x 60 x 40 jak na przykład doświetlacz piwniczny ACO kratowy 30/30, 80 x 60 x 40 centymetrów, 100 x 130 x 40 centymetrów, 125 x 100 x 40 centymetrów lub 100 x 100 x 40 centymetrów. 

Dobrym wyborem będzie również doświetlacz piwniczny ACO oczkowy 100x100x40. Doświetlacz ACO MARKANT wykonany jest z polipropylenu wzmacnianego włóknem szklanym. Lekkie doświetlacze ACO Markant są praktycznym i estetycznym rozwiązaniem zapewniającym maksymalny przepływ światła dziennego i świeżego powietrza w piwnicach.

Doświetlacz piwniczny ACO 80x60x40 kratowy 30/30Innym ciekawym rozwiązaniem będzie również doświetlacz piwniczny ACO 80x60x40 kratowy 30/30. Dzięki regulowanym nadstawkom gwarantuje łatwą adaptację. Jest stabilny, trwały i odporny na obciążenia. Dodatkowo, jest szczelny na wody gruntowe, co eliminuje problemy z wilgocią i ułatwia utrzymanie w czystości. To także oszczędność, gdyż koszt doświetlenia wynosi jedynie 30% kosztu tradycyjnej studzienki betonowej

Oferowane przez markę ACO doświetlacze piwniczne to idealne rozwiązanie dla inwestorów szukających sposobu na przekształcenie ciemnych i wilgotnych pomieszczeń piwnicznych w funkcjonalne, atrakcyjne estetycznie i komfortowe przestrzenie. Umożliwiają dostarczenie naturalnego światła dziennego i zapewniają lepszą wentylację, a ich montaż jest znacznie tańszy i prostszy niż wykonanie zwykłej studzienki.

Sprawdź doświetlacze piwniczne ACO w hurtowni Onninen

Okno piwniczne