Syfony brodzikowe Geberit – jak zmieniają jakość codziennych kąpieli?

Dodano: czwartek, 2.11.2023


Solidnie wykonany, prawidłowo dopasowany syfon brodzikowy jest podstawą skutecznego odprowadzania wody podczas kąpieli. Ma istotny wpływ na komfort użytkowania prysznica i całej łazienki. W hurtowni hydraulicznej Onninen oferujemy syfony do brodzików czołowych producentów i dostawców artykułów sanitarnych. Jednym z nich jest działająca na całym świecie Grupa Geberit. Dzięki innowacyjnym konstrukcjom i materiałom, każdy syfon do brodzika Geberit to gwarancja wygody i niezawodności przez lata.

Luksusowa łazienka z prysznicem i brodzikiem

Sprawdź syfony Geberit w hurtowni Onninen

Rola syfonu brodzikowego w strefie prysznicowej

Syfon brodzikowy Geberit d60Podstawową rolą syfonu brodzikowego jest zapewnienie prawidłowego odprowadzania wody do instalacji wodno-kanalizacyjnej. Od jego wydajności zależy to, czy woda na bieżąco będzie odpływać, czy zacznie zbierać się w brodziku i wydostawać z kabiny. Drugą funkcją syfonów jest zapobieganie nieprzyjemnym zapachom w łazience. Dzięki niewielkiej ilości wody w konstrukcji, z kanalizacji nie ulatniają się gazy odpowiadające za odór. Syfon brodzikowy ma jeszcze jedno, bardzo ważne zadanie: zapobiega zapychaniu się rur, np. włosami, sierścią zwierząt domowych, resztkami kosmetyków itp. Zatrzymuje on zanieczyszczenia. Warto także wspomnieć o walorach dekoracyjnych, które posiada nie tyle syfon, co pokrywa odpływu – element współtworzący prysznicowy zestaw odpływowy.

Na co zwrócić uwagę, wybierając syfon brodzikowy?

Wybierając syfon brodzikowy, należy koniecznie zwrócić uwagę na:

 • solidność materiałów, powłok i konstrukcji,
 • dopasowanie do sytuacji montażowej w łazience,
 • przepustowość,
 • zawartość zestawu,
 • okres gwarancji,
 • dostępność części zamiennych,
 • łatwość czyszczenia.

Kluczowe zalety syfonów brodzikowych Geberit

Grupa Geberit to lider europejskiego rynku produktów sanitarnych. Oferuje syfony brodzikowe:

 • uniwersalne,
 • wygodne w montażu,
 • bezproblemowe w czyszczeniu,
 • wykonane z trwałych materiałów,
 • ponadczasowe,
 • o bardzo dużej przepustowości. 

Syfon brodzikowy Geberit dostępny jest w zestawie z solidną pokrywą odpływu, wykończoną na chrom błyszczący, chrom matowy, złoto albo biel. Pokrywa nie posiada pod spodem żeber, więc nie wplątują się w nią włosy. Do zatrzymywania wszelkich zanieczyszczeń służy specjalny grzebień umieszczony pod pokrywą. Można go wyczyścić jednym, prostym ruchem. W przypadku marki Geberit syfon brodzikowy czyszczony jest zawsze od góry. Na dokładne usunięcie mniejszych zanieczyszczeń pozwala wyjmowana wkładka. Kołnierz wykonany z kwasoodpornej stali nierdzewnej zapewnia doskonałą trwałość. Zniwelowanie nierówności otworu brodzikowego, a tym samym pełną wodoszczelność, gwarantuje dwustronna budowa uszczelki. Przepustowość odpływu jest wyższa nawet o 40% niż wymaga tego norma. Niewielka wysokość zasyfonowania sprzyja zastosowaniu nawet w trudnych sytuacjach montażowych. Syfony brodzikowe Geberit mogą służyć latami. Producent deklaruje dostępność części zamiennych przez ćwierć wieku!

Rodzaje uniwersalnych syfonów brodzikowych Geberit

Do wyboru pozostają:

 • syfony brodzikowe Geberit Ø 90 mm,
 • syfony brodzikowe Geberit Ø 62 mm,
 • syfony brodzikowe Geberit Ø 52 mm.

Kupić można sam syfon brodzikowy lub kompletny zestaw, składający się z syfonu, pokrywy odpływu, filtra (wkładu grzebieniowego) i elementu mocującego. 

Top 1 Geberit syfon brodzikowy w ofercie hurtowni Onninen

Syfon brodzikowy Geberit d90, H60 h30Naszym bestsellerem w kategorii syfonów brodzikowych Geberit jest zestaw odpływowy do brodzików d90, o niewielkiej wysokości zasyfonowania (30 mm - w odróżnieniu od wymogów normy EN 274), z pokrywą wykończoną na chrom błyszczący. Przepustowość przy wysokości zalania 15 mm wynosi optymalne 0,5 l/s. Model ten posiada demontowany wkład syfonujący i kielich. Łatwe czyszczenie od góry przekłada się na wysoki komfort użytkowania. Widoczne części zamienne objęte są aż 25-letnim okresem gwarancji. W przypadku części instalacyjnych, gwarancja wynosi 2 lata. 

Nie wiesz, w jaki syfon wyposażyć swój brodzik łazienkowy? Wahasz się między syfonem a całym zestawem odpływowym? Porozmawiaj ze specjalistą Onninen! Zaproponujemy Ci idealnie dopasowane rozwiązania od sprawdzonych producentów.

Sprawdź syfony Geberit w hurtowni Onninen

Syfon Geberit