System KAN-therm ultraLINE, czyli nowoczesne rozwiązanie na rynku instalacyjnym

Dodano: środa, 22.02.2023


Branża sanitarna oferuje obecnie ogromny wybór materiałów i narzędzi do montażu. Nasza oferta to odpowiedź na konkretne potrzeby użytkowników, ale również instalatorów specjalizujących się w montażu określonych systemów, zwłaszcza realizacji niekomercyjnych.

System KAN-therm UltraLine w kuchni pod zlewozmywakiem

KAN, jako producent, od lat dostarcza wysokiej jakości rozwiązań umożliwiających profesjonalne zaopatrzenie budynku w systemy grzewcze i wodne. Jednym z nich jest KAN-therm ultraLINE. Bazuje na dowolnej konfiguracji trzech rodzajów rur i kształtek wykonanych z PPSU i mosiądzu, kończąc na symetrycznej, nasuwanej tulei.

W praktyce uniwersalność i wielofunkcyjność systemu wynikają z zastosowania różnego rodzaju rur, takich jak PERTAL2 z warstwą aluminium, PEXC i PERT2 z warstwą EVOH, a także kształtek o tej samej konstrukcji i nasuwanej tulei z tworzywa PVDF. Standardowo montaż systemu powinien być prowadzony w temperaturach dodatnich. Pamiętajmy również, że do wykonania połączeń w systemie KAN-therm ultraLINE rekomendujemy użycie oryginalnych narzędzi KAN-therm (ręcznych lub akumulatorowych), które zapewnia łatwą, bezpieczną i bezawaryjną instalację poszczególnych elementów.

Narzędzia z gwarancją pewnego montażu

Zestaw narzędzi KAN-therm oparty jest na prasie akumulatorowej i kielichownicy, dodatkowo wyposażonych w wymienne głowice i widelce dostosowane do całego zakresu średnic systemu. Instalator może również wykonać montaż korzystając ze standardowych pras elektrycznych stosowanych do zaciskania promieniowego. Opcja ta realizowana jest dzięki specjalnemu adapterowi systemu KAN-therm ultraLINE oraz prasy typu „PRESS”.

Dowolna konfiguracja systemów

Warto zwrócić uwagę na możliwość równoczesnego łączenia poszczególnych systemów KAN-therm. Wprowadziliśmy praktyczne rozwiązanie w postaci złączki przejściowej / łącznika ultraLINE/PUSH, która pozwala na płynne przejście z jednego systemu na drugi bez użycia połączeń skręcanych. W ten sposób uzyskane połączenie traktujemy jako nierozłączne, można je więc bezpiecznie ukryć w betonie. W zestawie z mosiężną złączką, która pozwala na łączenie elementów systemów KAN-therm PUSH i ultraLINE, a także dwóch tulei przesuwnych o odpowiednich średnicach. 

Systemy KAN-therm mają potwierdzoną laboratoryjnie ponad 50-letnią trwałość. Prawidłowy montaż i obsługa to podstawa działania systemów KAN-therm przez wiele lat.

Sprawdź ofertę KAN-therm ultraLINE w hurtowni Onninen

Rura KAN-therm
KAN-therm ultraline