System kanalizacji wewnętrznej - rury HT

Dodano: czwartek, 23.03.2023


Budując bądź remontując dom, nie można zamienić o stworzeniu kompletnej i dobrze działające kanalizacji. Żeby system odprowadzania ścieków działał bez zarzutu, potrzeba zainwestować w specjalne rury do kanalizacji - HT. Co to takiego? Jakie są rodzaje tego typu rur?

Rury HT do kanalizacji

Co to jest system HT?

Napisaliśmy o rurach HT, ale mowa tu o całym systemie HT, do którego zaliczamy różne elementy - nie tyko rury HT (w tym rury z rewizją i rury odpływowe), ale też obejmy, kolanka i złączki HT. Pozwalają one na stworzenie kompleksowej, w pełni skutecznej i odpowiednio szczelnej instalacji odpowiedzialnej za odprowadzanie ścieków bytowo-gospodarczych i deszczowych. Nieprzypadkowo system HT jest tak ceniony. To bowiem rozwiązanie zaprojektowane, aby każdy z elementów pasował do siebie w sposób idealny. To dlatego kształtki przejścia i złączki pozwalają na dopasowanie ich do siebie, tworząc sprawnie działającą kanalizację wewnętrzną. Co ważne, korzystając z możliwości systemu HT, mamy pewność łatwego, bezwysiłkowego i czystego montażu.

Sprawdź ofertę rur HT do kanalizacji w hurtowni Onninen

Rury HT - odporne, wytrzymałe, niezniszczalne

Wszystkie elementy systemu HT, a więc rura kanalizacyjna, rura z rewizją, złączki, kolanka - są niezawodne, bo wykonano je z niezwykle trwałego i odpornego na uszkodzenia polipropylenu. Cechuje ją to, że nie ulega korozji, nie ma obaw o deformację, niestraszne jej też szkodniki i różne agresywne substancje chemiczne. Co istotne w pewnych sytuacjach - rury kanalizacyjne HT dobrze znoszą kontakt z gorącą wodą, nawet jak jest on długotrwały. To oznacza, że nie ma przeszkód, by system HT stosować też w takich miejscach, w których odprowadza się ścieki o wysokiej temperaturze. To pokazuje, że bez przeszkód można je stosować nawet w przemyśle chemicznym czy farmaceutycznym.

System kanalizacji wewętrznej - dlaczego jest tak ważny? Jak go zaprojektować?

System kanalizacji wewnętrznej ma bardzo ważne zadanie - skutecznie odprowadzić ścieki i nieczystości sanitarne z budynku do instalacji kanalizacji zewnętrznej. Oczywiście, aby to było możliwe, należy stworzyć optymalny projekt uwzględniający specyfikę budynku, a następnie zaopatrzyć się w niezawodne materiały, które poradzą sobie z tym zadaniem.

Bez wątpienia, system kanalizacji wewnętrznej zaliczany jest do najważniejszych instalacji w każdym budynku, dlatego też trzeba postarać się o dobraniu wysokiej jakości elementów, żeby służyła nam długo i bezawaryjnie. Poszukując kompletnego systemu, zapraszamy do zapoznania się z ofertą hurtowni Onninen. Dostępne są tu rury, kształtki, przejścia, złączki i inne niezbędne akcesoria pozwalające na stworzenie wydajnej i niezawodnej instalacji sanitarnej wewnątrz budynku. Wszystkie oferowane produkty wykonane są z najwyższej jakości materiałów, m.in. z bardzo odpornego na różne czynniki tworzywa sztucznego - polipropylenu PP oraz stali nierdzewnej. Produkowane przez sprawdzone i cenione firmy w branży jak Onnline, Wavin, Kaczmarek.

W sprzedaży jest też system kanalizacji wewnętrznej niskoszumowej, w sam raz dla osób, którym zależy na ograniczeniu hałasu dobiegającego z instalacji sanitarnej. Wszystkie elementy systemu, a więc rura kanalizacyjna kielichowa, kolano, trójnik czy czwórnik zostały zaprojektowane w takiej technologii, by skutecznie zredukować szumy wydobywające się z kanalizacji budynku. Dostępne są też elementy kanalizacji wewnętrznej ze stali nierdzewnej, zapewniające wyjątkową trwałość i odporność. Stal niekorodująca jest niezniszczalna, więc niestraszne jej różne czynniki, na przykład wysokie temperatury. Warto też wspomnieć, że intrygująco się prezentuje, co może pasować do wnętrz urządzonych w industrialnym stylu. Wystarczy pozostawić ją odkrytą.

Kompletny system kanalizacyjny w budynku - z czego się składa?

Warto jednocześnie pamiętać, że w każdym budynku trzeba zatroszczyć się o to, by zapewnić podwójny system kanalizacji, składający się z kanalizacji sanitarnej i deszczowej. Pierwsza z opisywanych to ta, którą omawialiśmy powyżej, czyli odpowiedzialna za odprowadzanie ścieków z poszczególnych urządzeń sanitarnych, jakie znajdują się w budynku, a więc z łazienki, kuchni itp. Na taką sieć składa się wiele podejść umieszczonych przy sanitariatach i pionach kanalizacyjnych. Z drugiej strony nie można też zapominać o kanalizacji deszczowej - burzowej, do której spływają wody opadowe i roztopowe z różnych miejsc, jak dachy, podjazdy, balkony czy chodniki. System kanalizacji deszczowej złożony jest z rurociągów odpowiedzialnych za odprowadzanie wód opadowych i gruntowych, kierując ją do naturalnych zbiorników: rzek, jezior lub systemów rozsączających.

Widzimy, że rury HT do kanalizacji to absolutna podstawa w każdym budynku - warto więc zaprojektować ją prawidłowo, z uwzględnieniem najlepszych jakościowo elementów.

Sprawdź ofertę rur HT do kanalizacji w hurtowni Onninen

Rura kanalizacyjna 160
Rura kanalizacyjna
Rura kanalizacyjna 100
Rura kanalizacyjna 200
Rura kanalizacyjna 150
Rura kanalizacyjna 300
Rura kanalizacyjna 250
Rura kanalizacyjna 90
Rura kanalizacyjna 400