System Purmo CLEVERFIT Radial - nowoczesne rury do centralnego ogrzewania oraz wody użytkowej

Dodano: poniedziałek, 9.08.2021


Wydajność i bezpieczeństwo eksploatacji systemów centralnego ogrzewania oraz ciepłej i zimnej wody użytkowej zależy od jakości wykorzystanych w nich komponentów. Dlatego inżynierowie marki Purmo położyli nacisk na wytrzymałość i kompatybilność takich elementów jak rury, złączki oraz narzędzia. Powstały w ten sposób system CLEVERFIT Radial cechuje się odpornością na naprężenia, skrajne temperatury i ciśnienie, a także niekorzystne parametry fizyko-chemiczne wody. A to tylko niektóre z jego zalet. Poznaj go bliżej!

System Purmo CLEVERFIT Radial - nowoczesne rury do centralnego ogrzewania oraz wody użytkowej

Z tego tekstu dowiesz się:

  • czym cechują się rury do wody w systemie Purmo CLEVERFIT Radial,
  • jakie narzędzia obejmuje system Purmo CLEVERFIT Radial,
  • jakie złączki do rur warto wykorzystać w systemie Purmo CLEVERFIT Radial.

Czym cechują się rury do wody w systemie Purmo CLEVERFIT Radial?

Rury do instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej w systemie Purmo CLEVERFIT Radial wykonane są z wysokiej jakości tworzywa sztucznego PE-RT. Jego zastosowanie przekłada się na absolutną neutralność dla transportowanego medium. W tym przypadku oznacza to, że rury nie wpływają na skład, zapach czy smak wody. Ma to oczywiście szczególne znaczenie w przypadku instalacji wody użytkowej.

Rury z tworzyw sztucznych Purmo CLEVERFIT Radial zostały zatwierdzone do stosowania w instalacjach wodnych, a potwierdzenie tego stanowią liczne certyfikaty. Producent może pochwalić się między innymi atestem higienicznym PZH czy certyfikatem DVGW. Co więcej, pod warunkiem poprawnego montażu system Purmo posiada właściwości zmniejszające stagnację wody w instalacji. W efekcie dostarcza ją całkowicie świeżą do każdego punktu poboru w budynku.

System Purmo CLEVERFIT Radial wykorzystuje rury wielowarstwowe, które łączą w sobie zalety rur plastikowych i metalowych. Modele PE-RT/AL/PE-RT posiadają aluminiową wkładkę, są obojętne chemicznie, a także odporne na korozję czy zarastanie. Świetnie sprawdzają się więc w rozmaitych instalacjach - zarówno grzewczych, jak i wody zimnej, ciepłej czy pitnej. Rury PE-X z kolei wykonane zostały z polietylenu usieciowanego strumieniem elektronów z wbudowaną barierą antydyfuzyjną. Dzięki tej technologii sieciowania (w odróżnieniu od technologii chemicznych) rury są w pełni higieniczne oraz neutralne dla wody pitnej.

Wymieniaj korzyści w nowej platformie lojalnościowej OnnTop!

Jakie narzędzia obejmuje system Purmo CLEVERFIT Radial?

Do wykonania instalacji Purmo CLEVERFIT Radial niezbędne są narzędzia przeznaczone do profesjonalnego montażu systemu rurowego. Aby zapewnić maksymalną kompatybilność wszystkich elementów, marka Purmo dostarcza na rynek nie tylko rury i kształtki, ale także zaciskarki, szczęki i kalibratory. Gwarantują one bezbłędny montaż i bezawaryjność pracy całego systemu. Wszystkie narzędzia zostały zaprojektowane z myślą o łatwej obsłudze, trwałości i niezawodności.

System Purmo CLEVERFIT Radial obejmuje zarówno narzędzia elektryczne (przewodowe i akumulatorowe), jak i funkcjonalne akcesoria. Wśród tych pierwszych wyróżnić możemy profesjonalny sprzęt do zaciskania i zaprasowywania złączek, a wśród tych drugich - między innymi nożyce, kalibratory czy sprężyny do gięcia rur. Dzięki tak wszechstronnej ofercie montaż systemu Purmo CLEVERFIT Radial przebiega całkowicie bezproblemowo, a wszystkie jego elementy idealnie do siebie pasują.

Kształtki w instalacji Purmo CLEVERFIT Radial

Kształtki w instalacji Purmo CLEVERFIT Radial

Złączki z tworzyw sztucznych Purmo CLEVERFIT Radial cechują się podobnymi zaletami co rury. Wykonane są z polifenylosulfonu, który jest odporny na naprężenia, wysoką temperaturę i kontakt z wodą o właściwościach agresywnych i korozyjnych. Świetnie sprawdzają się więc w budynkach wyposażonych we własne ujęcie wody z dodatkową stacją uzdatniania. Przeznaczone są również do instalacji w obiektach wykorzystujących wodę deszczową do celów bytowych.

Złączki z tworzywa sztucznego PPSU cechują się również licznymi udogodnieniami technologicznymi - takimi jak kontrola wycieku (LBP) i 2 profile zaciskowe (Multi Tool). Funkcja LBP chroni wykonawcę przed kosztownymi konsekwencjami zalania budynku na skutek przecieku. Niezaprasowane połączenie sygnalizuje wyciek wody przy ciśnieniu próbnym powyżej 1 bar. Funkcja Multi Tool umożliwia wykonanie połączenia szczękami o profilu TH oraz U. Dzięki temu system jest bardziej wszechstronny i nie wymaga od wykonawcy wymiany narzędzi.

Sprawdź produkty PURMO z serii CLEVERFIT


Z jakich kształtek korzystać przy łączeniu rur Purmo CLEVERFIT Radial?

łączenie rur Purmo CLEVERFIT RadialSzeroki asortyment marki Purmo pozwala na wykonanie dowolnego połączenia rur w instalacji centralnego ogrzewania oraz innych systemach wodnych. Służy do tego wszechstronny typoszereg funkcjonalnych kształtek o różnych geometriach i średnicach od 16 do 32 mm. Konstrukcja i wyposażenie złączek zapewnia wiele usprawnień. Specjalny pierścień z tworzywa ułatwia pozycjonowanie na złączce szczęki o profilu TH. Wizjer kontrolny umożliwia kontrolę prawidłowego położenia rury w złączce, która jest widoczna po całkowitym włożeniu. Kołnierz ze stali nierdzewnej trwale zagniata rurę na króćcu złączki po zaprasowaniu szczęką tworząc nierozerwalne połączenie. 2 uszczelki O-ring z gumy EPDM są schowane w króćcu złączki i zabezpieczone przed uszkodzeniem w trakcie wkładania rury. Ponadto 2 uszczelki zapewniają większą gwarancję szczelności i trwałości połączenia. 

Zapoznaj się z ofertą systemu CLEVERFIT PURMO

Rury do instalacji grzewczych i wody pitnej? Skorzystaj z marki z PURMO

Szukasz nowoczesnych rozwiązań, które pozwolą Ci stworzyć stabilną i trwałą instalację? Wybierz PURMO - wiodącą markę w Polsce i w Europie. Zapoznaj się z bogatą ofertą produktów oferowanych przez producenta.

Dla instalatorów ogrzewania podłogowego oraz systemów rurowych, marka PURMO oferuje możliwość przystąpienia do Klubu Instalatora, dzięki któremu możesz skorzystać:

  • ze szkoleń i webinarów,
  • certyfikatu potwierdzającego przynależenie do klubu,
  • wizytówek imiennych,
  • wpisu danych instalatora na stronę producenta (pozwoli Ci to budować nową bazę klientów).

Nie czekaj, dowiedz się więcej i skorzystaj z możliwości przystąpienia do Klubu instalatora PURMO.

Rozwiązania marki Purmo dostępne w hurtowni Onninen!

Firma Purmo Group postawiła na rozwój technologii systemów rurowych jako jeden ze strategicznych celów. Producent nieustannie dąży do zapewnienia zrównoważonych rozwiązań w zakresie komfortu wnętrz. Autorskie innowacje przekładają się na gwarancję optymalnych warunków w budynku przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej efektywności instalacji rurowych.

Poza wyjątkową trwałością i niezawodnością system Purmo CLEVERFIT Radial cechuje się także korzystnymi właściwościami higienicznymi. Zdrowie i poczucie komfortu jego użytkowników jest bowiem dla producenta wartością nadrzędną. Innowacyjne rozwiązania fińskiej marki znajdziesz w asortymencie naszej hurtowni instalacyjnej Onninen!

Masz pytania odnośnie branży? Dołącz do grupy Świat Instalacji!

Rura do wody