System RX – modernizacja oświetlenia bez nakładów finansowych z gwarancją oszczędności

Dodano: poniedziałek, 18.07.2022


Twoje rachunki za zużycie energii, serwis czy wymianę źródeł światła są za wysokie? Rozwiązaniem jest SYSTEM RX od Beghelli, z którym zaoszczędzisz nawet 70% kosztów ponoszonych za energię. SYSTEM RX możesz spłacić z oszczędności. Jest to system nie tylko na 5 lat gwarancji, ale nawet na 25 lat prawidłowego użytkowania.

Oszczędzanie enrgii z systemem RX

Zapewne doskonale wiesz, że na rynku można znaleźć wielu dostawców oświetlenia LED. Musisz jednak wiedzieć, że LED LED-owi nierówny, a niewłaściwe oświetlenie obiektu czy miejsca pracy znacząco obniża wydajność przedsiębiorstwa. W niektórych przypadkach może nawet zagrażać bezpieczeństwu pracowników. Błąd na taśmie produkcyjnej wywołany np. przez tzw. efekt olśnienia może skutkować stratami w produkcji, a nawet uszczerbkiem na zdrowiu pracownika. LED-y, jak wszystko inne mają swój cykl życia i ich strumień świetlny maleje w czasie. Ważne, by podczas całego okresu eksploatacji został zachowany odpowiedni poziom oświetlenia, czyli taki, jaki wymagany jest przez normę. Dlatego warto zwrócić m.in. uwagę na to, jak szybko tracą strumień świetlny produkty LED, które chcemy zastosować, i jakie są zapisy gwarancyjne dotyczące tego parametru.

Sprawdź ofertę marki Beghelli w hurtowni Onninen

W każdym miejscu pracy – zakład produkcyjny, przestrzenie biurowe, szpitale czy obiekty edukacyjne – praca wzrokowa wymaga precyzyjnego oświetlenia. Nieodpowiednie natężenie oświetlenia, niski współczynnik oddawania barw czy wspomniany już efekt olśnienia przez nieprawidłowo skonstruowane oprawy
oświetleniowe bez odpowiednich przesłon czy rastrów mogą doprowadzić do niepożądanych efektów, jak zmęczenie oczu, pogorszenie nastroju, stres, zmniejszenie koncentracji, a w konsekwencji popełnianie błędów podczas wykonywania czynności zawodowych.

Dodatkowo zakłady przemysłowe i magazynowe charakteryzują się różnymi
warunkami, dlatego zastosowane oświetlenie powinno być adekwatne do potrzeb
danego miejsca, a oprawy dobrane w taki sposób, by wyróżniały się konkretnymi
cechami, np. odpornością na wilgoć, zapylenie, wysokie lub niskie temperatury, wibracje,środowisko olejowe czy wybuchowe. Konstrukcja opraw musi zapewniać
odpowiednią szczelność i wytrzymałość w całym okresie użytkowania, a nie tylko na początku. Mając na uwadze różne środowiska, warunki obiektów, normy i troskę o pracowników, firma Beghelli stworzyła unikatowy System RX. W jego skład wchodzą
specjalistyczne oprawy, które doskonale sprawdzają się w specyficznych warunkach.
Każda z nich została zaprojektowana w taki sposób, by niezależnie od przeznaczonego dla niej miejsca spełniała odpowiednie wymagania, np. stopień ochrony, stabilność strumienia świetlnego, ograniczenie efektu olśnienia, co przekłada się na poprawę komfortu, a zarazem wydajność i bezpieczeństwo pracy.

system rx

System RX składa się z 6 elementów składowych, którymi są:

Finansowanie Beghelli

Koszty? Po co zamrażać własne środki? Modernizację oświetlenia w Systemie RX można spłacić z uzyskanych oszczędności w wygodnych, miesięcznych ratach. Co więcej, można zyskać dofinansowanie w postaci bonusu za modernizację oświetlenia w wysokości aż 30% wartości inwestycji.

Pisemna gwarancja oszczędności

Wyposażając się w System RX, podpisujesz z Beghelli chroniącą Cię długoterminową
umowę. Tym sposobem zabezpieczasz swoje oszczędności energii, ponieważ jeśli
będą niższe niż przedstawione w umowie, otrzymasz zwrot za różnicę pomiędzy wartością wyliczoną w umowie, a rzeczywistym zużyciem energii.

System RX BeghelliRadiowe sterowanie oświetleniem

Dzięki bezprzewodowemu systemowi komunikacji pomiędzy oprawami zdalnie
można sterować, zarządzać, monitorować cały system oświetlenia, a nawet prowadzić serwis. Pozwala to na stały dostęp do funkcji diagnostycznych, danych dotyczących pracy opraw, a także zużycia energii każdej z nich. Sterowanie oświetleniem nie wymaga dodatkowego okablowania, więc unika się kosztów dodatkowej instalacji.

Autodimm – automatyczna adaptacja światła

Czujnik, którego zadaniem jest płynna regulacja strumienia świetlnego w taki sposób,
by utrzymać żądany poziom natężenia oświetlenia na płaszczyźnie pracy, niezależnie
od dobowych zmian światła naturalnego. Utrzymanie na stałym poziomie sumy
światła sztucznego i naturalnego realizowane jest poprzez automatyczną redukcję
światła emitowanego przez oprawę w momencie, kiedy zwiększa się ilość światła naturalnego. Analogicznie w przypadku, gdy ilość światła naturalnego maleje, układ
automatycznej regulacji zwiększa strumień świetlny oprawy tak, by światło odbite pozostawało na stałym poziomie. Co ważne, cały proces, począwszy od pierwszej kalibracji, poprzez późniejszą regulację, jest wykonywany automatycznie, nie wymaga ingerencji człowieka w programowanie, ustawianie czy jakiekolwiek inne uruchamianie. Układ kalibracyjny działa cały czas równolegle z układem regulacyjnym.

Monitoring radiowy

System RX daje dostęp do radiowego monitoringu pracy oświetlenia awaryjnego
i podstawowego. Bezprzewodowa forma komunikacji nie wymaga dodatkowych
instalacji, pozwalając na oszczędności w tym obszarze. Monitoring to szybki,
wygodny i precyzyjny podgląd działania oświetlenia awaryjnego. Samoczynne testy
zapewniają kontrolę nad oświetleniem awaryjnym, a tym samym dają pewność,
że jest ono sprawne i działa zgodnie z wymaganiami bezpieczeństwa w obiekcie.

Ograniczenie efektu olśnienia

Efekt olśnienia to określenie na nieprzyjemne doznania wzrokowe wywołane
zbyt jaskrawym światłem w polu widzenia. Przykre źródło światła może spowodować
trudność w widzeniu, obniżyć zdolności rozpoznawania szczegółów, a nawet przedmiotów. A w dalszej perspektywie męczyć wzrok, czego skutkiem może być podwyższenie poziomu stresu. Do takiego zjawiska dochodzi poprzez niewłaściwy
rozkład lub zakres luminancji albo nadmierne kontrasty w przestrzeni lub czasie. Dobre oświetlenie musi zapewnić odpowiednią ilość światła, jednocześnie ograniczając efekt olśnienia do współczynników UGR wymaganych normą.
Zastosowane specjalistyczne układy optyczne w oprawach Beghelli skutecznie ograniczają to niebezpieczne dla oczu zjawisko, gwarantując komfort i bezpieczeństwo pracy osobom przebywającym w oświetlonych pomieszczeniach.

Zadaniem Systemu RX jest generowanie oszczędności, a jednocześnie zapewnienie czasu użytkowania systemu nawet na 25 lat. Atutem, poza spłatą kosztów inwestycji z oszczędności energii, które mogą osiągnąć nawet 70%, jest bezpieczeństwo kontraktu w postaci wymienionej gwarancji oszczędności. Poza oczywistym celem modernizacji, czyli oszczędności energii, System RX maksymalizuje zyskowność operacji przez radiowy system pełnej automatyki sterowania i czujników światła Autodimm, a także bezpieczeństwo i komfort użytkowania przez monitoring pracy oświetlenia podstawowego i awaryjnego. System RX prawdzi się nawet w małych projektach. Przykładowo przy 200 sztukach opraw Systemu RX, pracujących 16 h/dobę przez 5 dni w tygodniu, może zwrócić się nawet w ciągu roku.

Sprawdź ofertę marki Beghelli w hurtowni Onninen