Ogrzewanie płaszczyznowe - system Standard Alu EPS 300 - TiA System

Dodano: poniedziałek, 5.10.2020


System Standard Alu EPS 300 - ogrzewanie podłogowe w suchej zabudowie - TiA SystemOgrzewanie podłogowe to obecnie bardzo zaawansowane rozwiązanie w technice grzewczej. Wymaga specjalnych warunków technicznych, które muszą być zrealizowane na etapie projektu architektonicznego, a do właściwej pracy spełniającej wymagania inwestora – dokładnych obliczeń cieplnych i hydraulicznych oraz automatycznego sterowania.

Oszczędność energii, wysoki komfort cieplny, estetyka – to tylko kilka zalet ogrzewania płaszczyznowego. Wśród rozwiązań grzewczych proponowanych przez TiA System każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Co istotne, nowoczesne rozwiązania pozwalają na wykorzystanie każdej płaszczyzny pomieszczenia. Obecnie możemy w ramach ogrzewania płaszczyznowego wykonać ogrzewanie podłogowe, ścienne, a nawet sufitowe, przeznaczone do budynków nowych, modernizowanych lub zabytkowych, które można zastosować zarówno w budownictwie jednorodzinnym, jak i w przestrzeniach wielkopowierzchniowych.

Sprawdź teraz strefę marki TIA w Onninen

System Standard Alu EPS 300Wśród wszystkich rodzajów ogrzewania płaszczyznowego wciąż najpopularniejszym rozwiązaniem jest klasyczne ogrzewanie podłogowe. Podwyższona temperatura podłogi to ciepło dla wrażliwych na chłód stóp i jednocześnie niższa temperatura przy głowie. Dla sprawnego działania takiego ogrzewania wymagana jest niższa temperatura czynnika grzejnego niż w przypadku systemu konwekcyjnego. Ogrzewanie podłogowe to gwarancja komfortu i większej higieny, oszczędność energii i estetyka w jednym.

 

System Standard Alu EPS 300 - wyższe kondygnacje

Co jednak zrobić, gdy chcemy cieszyć się ogrzewaniem podłogowym na wyższych kondygnacjach budynku szkieletowego lub w istniejącym już mieszkaniu, czy też w nowo budowanym budynku, w którym projektant nie przewidział miejsca na tradycyjne ogrzewanie podłogowe? Mamy również rozwiązanie techniczne dla takiego przypadku – jest nim System Standard Alu EPS 300.

 

System Standard Alu EPS 300 to suchy system ogrzewania podłogowego, który przy niskiej wysokości zabudowy zapewnia wyjątkową stabilność podłoża, a jednocześnie doskonałą wydajność cieplną. Prefabrykowane elementy wykonane z EPS 300 są z zewnątrz powleczone warstwą aluminium, stanowiącą radiator przewodzący ciepło od pobocznicy rury po całej powierzchni płyty systemowej. Takie rozwiązanie gwarantuje równomierną temperaturę powierzchni podłogi, co jest istotne zarówno ze względu na komfort, jak i fizjologię człowieka. Wykonane w płytach systemowych kanały technologiczne ustalają trasę prowadzenia pętli w rozstawie 150 mm oraz zapewniają doskonałe mocowanie dla rur ogrzewania podłogowego. Unikalny wzór daje możliwość dowolnej aranżacji pętli oraz gwarantuje wygodę pracy wykonawcy. Wykonanie płyt systemowych EPS 300 przy użyciu form wtryskowych zapewnia powtarzalność wymiarów oraz parametrów, co gwarantuje prosty i estetyczny montaż oraz zapewnia najwyższą jakość produktu.

System Standard Alu EPS 300 - 1-1  System Standard Alu EPS 300 - 1-2  System Standard Alu EPS 300 - 1-3  System Standard Alu EPS 300 - 1-4

Płyty systemowe z EPS 300 o wysokości 25 mm powleczone zewnętrznie warstwą aluminium cechują się wysokimi parametrami, takimi jak wytrzymałość na ściskanie, która wynosi >- 300 kPa; dla warstwy izolacyjnej płyty współczynnik λ=0,035 W/mK zapewnia optymalne dla tej wysokości płyty parametry izolacji cieplnej.

Sprawdź teraz strefę marki TIA w Onninen

System Standard Alu EPS 300, jako suchy system ogrzewania podłogowego, nie wymaga zastosowania wylewki

Systemy ogrzewania podłogowego w suchej zabudowie nie wymagają wylewki betonowej. Płytki, panele, wykładziny kładzie się bezpośrednio na płytę systemową. Rurociąg wraz z płytą systemową tworzą zlicowaną powierzchnię. W przypadku wykonania ogrzewania podłogowego zgodnie ze sztuką budowlaną wykorzystany styropian klasy EPS 300 stanowi wystarczające oparcie dla każdego rodzaju wykończenia podłogi. Ilustracje poniżej przedstawiają rzeczywisty przekrój przez podłogi grzewcze.

System Standard Alu EPS 300 - 2-1   System Standard Alu EPS 300 - 2-2   System Standard Alu EPS 300 - 2-3

System Standard Alu EPS 300 - 2-4   System Standard Alu EPS 300 - 2-5   System Standard Alu EPS 300 - 2-6

W zależności od wymagań związanych z docelową wysokością podłogi, jej wymaganą nośnością oraz rodzajem wykończenia (np. panele laminowane, płytki ceramiczne, wykładzina) oferujemy rozwiązania zapewniające stabilizację suchego jastrychu. Mówiąc wprost, na naszych systemach suchego ogrzewania podłogowego możemy montować zarówno wykładziny dywanowe i PVC, jak i panele oraz płytki ceramiczne i kamienne… Wszystkie wykończenia podłóg powinny mieć na etykiecie informację producenta, że można je stosować na ogrzewaniu podłogowym. Do klejenia płytek ceramicznych i kamiennych powinny być używane specjalne kleje i fugi elastyczne, wysokość warstwy kleju musi być zawsze dobrana do rozmiaru płytki. W przypadku podłóg bardziej wymagających jeśli chodzi o wytrzymałość, należy stosować płyty jastrychowe.

System Standard Alu EPS 300 - bez wylewki 1   System Standard Alu EPS 300 - bez wylewki 2

System ogrzewania podłogowego w technologii System Standard Alu EPS 300 to znakomite rozwiązanie w przypadku inwestycji, gdzie nie ma warunków technicznych, umożliwiających wylanie kilkutonowej wylewki betonowej. System ten jest lekki, niski i szybki w montażu. Znajduje zastosowanie zarówno przy remontach, jak i w budynkach nowo budowanych, w budownictwie drewnianym i szkieletowym. Ponadto cechuje go zredukowana do minimum inercja cieplna – szybciej się nagrzewa i stygnie, dzięki czemu łatwo poddaje się płynnemu sterowaniu automatycznemu, co w tradycyjnych systemach ogrzewania podłogowego wykończonych wylewką betonową sprawiało problemy.

Sprawdź teraz strefę marki TIA w Onninen

Centralne ogrzewanie