Systemy ogrzewania podłogowego KAN-THERM

Dodano: czwartek, 16.09.2021


W ofercie firmy KAN-therm możemy znaleźć różne systemy ogrzewania podłogowego, które znajdują zastosowanie w budownictwie mieszkaniowym i ogólnym. Systemy różnią się między sobą techniką mocowania rur, rodzajem i konstrukcją izolacji termicznej oraz przeznaczeniem.

System ogrzewania podłogowego KAN-therm

Najbardziej popularnym rozwiązaniem stosowanym do wykonania ogrzewania i chłodzenia podłogowego w budownictwie mieszkaniowym jest System KAN-therm Tacker. Ogrzewanie wykonywane jest metodą mokrą, w której rury grzewcze mocowane są do izolacji spinkami tworzywowymi, a następnie zalewane płynnym jastrychem. Po okresie wiązania, a następnie wygrzewania, na jastrychu układa się posadzkę docelową, np. parkiet lub terakotę.

Tacker uniwetsalny do spinek Kan-therm

Lekka, aluminiowa, trwała konstrukcja, odporna na procesy korozji. Ulepszona prowadnica oraz specjalny element dociążający gwarantują odpowiednie wprowadzenie spinki do gniazda urządzenia.

Zaletą tego systemu jest szybki montaż i dowolność rozstawu rur i wariantów układania. W tym systemie wybór zastosowanych izolacji jest szeroki. Rozwiązanie można polecić również do obiektów, gdzie podłogi poddawane są dużym obciążeniom.

Podobne zastosowanie ma system System KAN-therm Profil, w którym rury grzewcze mocuje się poprzez wciśnięcie ich między specjalne wyprofilowane wypustki na izolacji.

System KAN-therm profil

W obiektach remontowanych, w przypadku stropów i konstrukcji lekkich drewnianych o niskiej nośności, najlepiej sprawdzi się System KAN-therm TBS.

W odróżnieniu od dwóch pierwszych rozwiązań, ten system zalicza się do tzw. suchych. Rury grzewcze umieszczone są w specjalnie profilowanych płytach izolacyjnych i przykryte są płytami suchego jastrychu o grubości zależnej od projektowanego obciążenia użytkowego podłogi. Ciepło od rur grzewczych jest równomiernie przekazywane do płyt suchego jastrychu poprzez stalowe lamele promieniujące, umieszczone w rowkach płyt.

Sprawdź systemy ogrzewania podłogowego KAN-THERM

System KAN-therm tbs

Charakterystyczne dla tego systemu są: niewielka wysokość zabudowy, lekka konstrukcja, szybkość montażu oraz brak konieczności wylewania i pielęgnacji jastrychu. W ramach Systemów KAN-therm oferowane są kompletne rozwiązania. Uzupełnieniem izolacji i systemów mocowania są: rury, szafki, rozdzielacze i grupy pompowe oraz elementy automatyki i regulacji instalacji. W instalacjach ogrzewania podłogowego zastosowanie znajdują trzy rodzaje rur. Wykonawca ma do wyboru rury polietylenowe PE-RT Bluefloor i PE-Xc oraz rurę wielowarstwową z wkładką aluminiową PE-RT/AL./PE-RT.

Warto zwrócić uwagę na nowość w ofercie KAN, jakimi są rozdzielacze wykonane ze stali nierdzewnej InoxFlow. Rozdzielacze mogą być wyposażone w proste zawory regulacyjne lub nowoczesne przepływomierze z zaworami i siłownikami termoelektrycznymi. Do mniejszych instalacji podłogowych producent oferuje modele rozdzielaczy wyposażone w systemem pompowy. Szeroka oferta systemów KAN-therm oraz elementów uzupełniających do ogrzewania podłogowego pozwala inwestorowi, projektantowi i wykonawcy wybrać najlepsze rozwiązanie dostosowane do specyfiki danej inwestycji oraz własnych preferencji.

Sprawdź systemy ogrzewania podłogowego KAN-THERM w Onninen

Rura KAN-therm
KAN-therm Blue Floor
KAN-therm press