Szybki i łatwy dostęp do instalacji: drzwiczki rewizyjne

Dodano: poniedziałek, 9.10.2023


W takich pomieszczeniach, jak łazienka, kuchnia i przedpokój, istnieją elementy instalacji, których nie można szczelnie zabudować w ścianach ani zasłonić tapetą. Obowiązkiem inwestora jest pozostawienie tzw. otworów technologicznych (rewizyjnych), które zapewniają szybki i łatwy dostęp do zaworów, syfonów czy liczników. Dla bezpieczeństwa korzystania z pomieszczenia i ze względów estetycznych, takie otwory w ścianie należy przysłonić. Służą do tego m.in. drzwiczki rewizyjne (inaczej inspekcyjne), wyposażone w specjalne zamki. Poznaj najczęściej stosowane rodzaje drzwiczek rewizyjnych i sprawdź zastosowanie poszczególnych wariantów!

Układ ogrzewania podłogowego w ścianie za drzwiczkami rewizyjnymi

Sprawdź drzwiczki rewizyjne w hurtowni Onninen

Najczęstsze wymiary drzwiczek rewizyjnych i ich zastosowanie

Drzwi rewizyjne muszą mieć taki wymiar, by dokładnie zasłonić kwadratowy lub (rzadziej) prostokątny otwór w ścianie, którego jeden z boków może mierzyć od 15 cm do nawet 60 cm. Natomiast sam otwór powinien być na tyle duży, żeby nie tylko móc sprawdzić szczelność elementów czy odczytać liczniki, ale również zdiagnozować ewentualną awarię, swobodnie wymienić uszczelki, oczyścić rury, naprawić uszkodzone zawory z użyciem narzędzi itd. Wraz z upływem czasu każdego czekają prace konserwacyjne w obrębie instalacji, dlatego warto maksymalnie ułatwić sobie dostęp do jej najbardziej newralgicznych części.  

Drzwiczki rewizyjne Onnline 40x60 z zamkiemNa rynku, w tym oczywiście w hurtowni elektrycznej Onninen, znajdziesz drzwiczki rewizyjne w różnych rozmiarach – zarówno standardowych, jak i rzadko spotykanych, co pozwala uniknąć kosztownego zamawiania produktu na wymiar. W ofercie posiadamy:

Jeśli nie masz pewności, jaki rozmiar drzwiczek pomoże Ci w zasłonięciu poszczególnych otworów rewizyjnych, skontaktuj się z nami. Pomożemy Ci w dopasowaniu odpowiednich produktów. 

Podział drzwiczek rewizyjnych ze względu na materiał wykonania

Drzwiczki rewizyjne Onnline 20x20 z zamkiemDrzwiczki rewizyjne są wykonywane głównie ze stali nierdzewnej lub ocynkowanej, aluminium albo wytrzymałego tworzywa sztucznego, np. ABS lub PVC. Rodzaj materiału wpływa nie tylko na cenę drzwiczek (modele z metalu są droższe), ale przede wszystkich na ich właściwości, a co za tym idzie – na przeznaczenie. Tańsze drzwiczki rewizyjne plastikowe mogą zasłaniać przewody, zawory i inne elementy instalacji w miejscach, w których nie panują trudne warunki ani nie są wymagane szczególne zabezpieczenia. Do np. wyczystki w kominie zalecane są wytrzymałe i odporne na korozję drzwiczki rewizyjne metalowe. Właściwości takie wykazuje m.in. stal nierdzewna i stal ocynkowana. Maskownice z metalu najczęściej osłaniają szczególnie ważne, wrażliwe lub będące pod napięciem elektrycznym elementy instalacji. W przypadku konieczności zapewnienia ochrony przed dostępem osób niepowołanych (np. na klatkach schodowych w blokach), niezbędna jest funkcja blokady. 

Materiał wpływa także na walory wizualne maskownicy. Najbardziej dyskretny efekt zapewniają drzwiczki rewizyjne podtynkowe z dodatkowym wypełnieniem. Umożliwiają one wklejenie płytki, pokrycie farbą lub wykończenie innym materiałem (np. drewnem), co pozwala na estetyczne wkomponowanie drzwiczek w powierzchnię ściany i ogólną aranżację - łazienki, holu, a nawet salonu.

Większość dostępnych na rynku drzwiczek posiada neutralne, białe wykończenie. Jeśli biel nie współgra z Twoją aranżacją, możesz przemalować powierzchnię według preferencji albo od razu rozejrzeć się za drzwiczkami w wybranym kolorze. W hurtowni Onninen znajdziesz np. drzwiczki rewizyjne czarne, idealne do modnych obecnie wnętrz w stylu loftowym i industrialnym.Drzwiczki rewizyjne Karwasz 50x50 "z"

Drzwiczki rewizyjne w hurtowni Onninen

Oferta hurtowni elektrycznej Onninen bazuje na solidnych, atestowanych drzwiczkach rewizyjnych metalowych i plastikowych, które można zastosować w różnego typu zabudowach. Modele z metalu są wyposażone w specjalne zamki patentowe (na kluczyk), zapewniając skuteczną ochronę przed dostępem osób trzecich. Dzięki ramie z wąsami, montaż drzwiczek do płyt kartonowo-gipsowych nie sprawia żadnego problemu. Do wyboru pozostaje wiele rozmiarów - na miarę każdego otworu rewizyjnego w domu, firmie i na zewnątrz budynku.

Sprawdź drzwiczki rewizyjne w hurtowni Onninen

Drzwiczki rewizyjne 15x30
Drzwiczki rewizyjne 40x60
Drzwiczki rewizyjne 30x30
Drzwiczki rewizyjne 20x20
Drzwiczki rewizyjne 20x30
Drzwiczki rewizyjne 15x15
Drzwiczki rewizyjne 30x40
Drzwiczki rewizyjne 50x50
Drzwiczki rewizyjne 40x40
Drzwiczki rewizyjne 60x60
Drzwiczki rewizyjne plastikowe
Drzwiczki rewizyjne czarne
Drzwiczki rewizyjne metalowe
Drzwiczki rewizyjne