Szybki i wygodny sposób na montaż wanny w łazience - Nośniki do wanien

Dodano: poniedziałek, 11.12.2023


Nośniki dostępne są na rynku od około czterdziestu lat. Dzięki nim zainstalowanie brodzika lub wanny jest przedsięwzięciem szybkim i bezproblemowym. W ciągu czterech dekad produkty te przeszły jednak sporą metamorfozę – stając się rozwiązaniami nowoczesnymi, które nie tylko stabilizują produkt, ale przy okazji ułatwiają jego instalację i oklejenie wybranymi płytkami. 

Nowoczesna luksusowa łazienka z nośnikiem do wanien Schedpol

Sprawdź nośniki do wanien Schedpol w hurtowni Onninen

Nośniki stabilizujące Schedpol – jakość to podstawa  

Wśród dostępnych na rynku nośników stabilizujących warto wspomnieć o ofercie polskiej firmy z wieloletnią tradycją. Nośniki stabilizujące Stabilsound Plus®, których producentem jest działająca od ponad czterdziestu lat na rynku firma Schedpol, umożliwiają trwałą zabudowę wanien prostokątnych o długości od 120 cm do 200 cm oraz szerokości od 70 cm do 80 cm (w zależności od modelu nośnika). Zainstalowanie wanny na nośniku oznacza wyjątkowo pewne i bezpieczne posadowienie wanny, odpowiednie podparcie jej dna i rantów oraz niezliczone korzyści użytkowe. Nośnik stabilizujący to produkt obowiązkowy przy aranżowaniu nowoczesnej łazienki.

Szybka i bezproblemowa instalacja nośnika stabilizującego Schedpol

Nośnik uniwersalny do wannien prostokątnych Schedpol akryl / stal 160-200 szerokość 80 cm 1.032Kolejnym plusem użycia nośnika stabilizującej jest fakt, iż nie trzeba budować dodatkowych ścianek, które następnie oklejone zostaną wybranymi płytkami. To ważne szczególnie dla instalatorów, ale również dla majsterkowiczów, którzy lubią samodzielnie remontować i ulepszać własne łazienki. Nośnik ma również fabrycznie przygotowane spady, które sprawiają, że woda nie zalega na powierzchni wanny, tylko sprawnie zostaje odprowadzona do odpływu.

Nie ma również konieczności wiercenia w ścianach albo w podłodze oraz stosowania kotw montażowych, dzięki czemu hydroizolacja łazienki nie zostaje naruszona – ściany i podłogi są chronione przed penetrującym działaniem wody. To wszystko sprawia, że nośnik stabilizujący marki Schedpol jest rozwiązaniem innowacyjnym, gwarantującym pełne bezpieczeństwo podczas użytkowania posadowionej na nim wanny. 

Nośnik do wanien prostokątnych Schedpol z góry
Nośnik uniwersalny do wanien prostokątnych Schedpol140-170x75x55

Zalety i zastosowanie nośników stabilizujących do wanien Schedpol

Nośnik stabilizujący Schedpol wykonany w technologii Stabilsound Plus® zapewnia 100% podparcie wanien zarówno na dnie, jak i na rantach, dzięki czemu są gwarantem maksymalnego bezpieczeństwa podczas wieloletniego użytkowania. Specjalnie zagęszczony, innowacyjny materiał EPS charakteryzuje się ogromną odpornością na nacisk, dzięki czemu podczas kąpieli podpiera wannę na każdym centymetrze kwadratowym. Jest to materiał przyjazny środowisku, a jednocześnie odporny na rozwój pleśni, grzybów oraz destrukcyjne działanie wilgoci.

Nośnik uniwersalny 140-170x75x55 do wanien prostokątnych: stalowych i akrylowych o szerokosci 75 cmDodatkowo, nie bez znaczenia jest wysoka izolacja akustyczna, która pozwala zminimalizować odgłosy wody napuszczanej do kąpieli, co szczególnie istotne jest w budynkach wielorodzinnych i domach, w których łazienka z wanną znajduje się na piętrze. Nośniki wykazują również właściwości termoizolacyjne – wlana do wanny woda o wiele dłużej pozostaje ciepła.
Nośniki firmy Schedpol pasują do zdecydowanej większości dostępnych na rynku wanien.

Produkt jest odpowiedni zarówno do wanien akrylowych, jak i stalowych. Finalny koszt wanny wraz z nośnikiem zabudowanym płytkami jest zdecydowanie niższy niż zabudowy tradycyjnej, wykonanej z cegieł lub płyt gipsowo-kartonowych. Dzięki nośnikom Stabilsound Plus® uzyskujemy trwałą, stabilną zabudowę o wysokiej wytrzymałości konstrukcyjnej. To najlepszy sposób na pewne zainstalowanie wanny w łazience.

Porównanie wanien nośnik stabilizujący i metalowy

Nośnik stabilizujący – łazienka w duchu DIY

Prezentowane nośniki do wanien firmy Schedpol, które wykonane zostały w technologii Stabilsound Plus® to produkty nadające się zarówno do stworzenia łazienki od zera, jak również do szybkiego odświeżenia strefy kąpielowej. Dzięki nośnikom stabilizującym firmy Schedpol zainstalowanie wanny w pomieszczeniu nie wymaga umiejętności instalatorskich ani skomplikowanych narzędzi, dlatego można to zrobić samodzielnie w jeden weekend. Satysfakcja gwarantowana. 

Sprawdź nośniki do wanien Schedpol w hurtowni Onninen