Termostat dotykowy Auraton Pictor DS – nowe rozwiązanie w Twoim domu!

Dodano: poniedziałek, 20.12.2021


Dobrze zaprojektowany system centralnego ogrzewania pozwala na utrzymywanie komfortu cieplnego w budynku przy jak najniższym zużyciu energii. Przeznaczane na ten cel wydatki to ogromna część domowego budżetu, toteż trudno się dziwić, że wiele osób próbuje na nim na różne sposoby oszczędzać. Tymczasem warto uzmysłowić sobie, że podstawę optymalizacji kosztów ogrzewania stanowią odpowiednio dobrane regulatory temperatury. Poznaj najważniejsze informacje na temat tych urządzeń i zobacz, czym wyróżnia się innowacyjny termostat dotykowy Auraton Pictor DS!

Z tego artykułu dowiesz się:

 • jak działa regulator temperatury,
 • jakimi zaletami cechuje się regulator pokojowy Auraton Pictor DS,
 • czym kierować się przy wyborze termostatu.

Działanie regulatora temperatury

Termostat pokojowy to urządzenie lub system urządzeń służących do kontrolowania elementów grzewczych, które wchodzą w skład instalacji centralnego ogrzewania. Montuje się je w łatwo dostępnych miejscach, dzięki czemu użytkownicy mogą wygodnie dostosowywać pracę systemu do swoich aktualnych potrzeb. Regulator wyposażony jest w wyświetlacz i przyciski pozwalające na wprowadzanie wybranych ustawień. Nowoczesne modele przyjmują postać urządzeń dotykowych, dysponujących specjalnym czujnikiem, który umożliwia automatyczne sterowanie temperaturą.

Regulator temperatury – w sposób przewodowy bądź bezprzewodowy – połączony jest ze sterownikami urządzeń grzewczych. Dzięki temu użytkownik może szybko i łatwo ustawić takie ich parametry jak temperatura czy czas pracy. Na rynku dostępnych jest bardzo wiele różnych termostatów. Część z nich to proste urządzenia pozwalające na podstawową konfigurację, podczas gdy inne umożliwiają tworzenie zaawansowanych programów okresowych.

Sprawdź produkty marki AURATON

Elektroniczny regulator temperatury Auraton Pictor DS – funkcje i zalety

Auraton Pictor DS to podtynkowy, przewodowy regulator wyposażony w nowoczesny panel dotykowy, który pozwala ustawiać temperaturę z minutową precyzją. Urządzenie może współpracować z kotłem gazowym, elektrycznym, a także z foliami, matami i kablami grzewczymi. Użytkownik ma do dyspozycji aż 6 programów temperaturowych w ciągu doby, ułożonych w 3 harmonogramy tygodniowe. Dodatkowo może ustawić niezależną temperaturę urlopową oraz ręczną.

Opcja zaawansowana pozwala na wybór z zakresu kontroli temperatury – maksymalnej (w zakresie 20 - 70 stopni Celsjusza) i minimalnej (w zakresie 1 - 10 stopni Celsjusza).  Auraton Pictor DS posiada 2 czujniki. Jeden z nich monitoruje temperaturę pomieszczenia, a drugi odpowiada za ochronę podłogi przed przegrzaniem i ewentualnym uszkodzeniem. Co ciekawe, urządzenie wyposażone jest również w funkcję chłodzenia.

Podsumowując, termostat dotykowy Auraton Pictor DS cechuje się następującymi zaletami:

 • 2 czujniki temperatury – powietrza oraz podłogi,
 • 6 niezależnych programów temperaturowych na dobę,
 • funkcja FrostGuard zapobiegająca zamarzaniu instalacji,
 • tryb urlopowy, pozwalający na ustawienie niezależnej temperatury na okres do 30 dni,
 • dotykowy panel sterujący LED,
 • minutowa dokładność ustawień temperatury,
 • funkcja chłodzenia,
 • łatwy montaż w standardowych puszkach podtynkowych.

Jak łatwo się domyślić, stosowanie termostatu Auraton Pictor DS pozwala na redukcję zużycia energii cieplnej, co wpływa na znaczne obniżenie kosztów ogrzewania. Optymalizacja pracy instalacji c.o. ma także pozytywny wpływ na środowisko naturalne. System nie generuje zbędnych spalin, dzięki czemu gospodarstwo domowe zmniejsza swoją emisję dwutlenku węgla i innych szkodliwych substancji do atmosfery.

Auraton Pictor DS stanowi bardzo prosty sposób na inteligentne zarządzanie pracą instalacji grzewczej. Regulator temperatury jest łatwy w obsłudze i wysoce skuteczny. Wystarczy jedna konfiguracja, aby urządzenie działało w sposób całkowicie zautomatyzowany. W oczywisty sposób przekłada się to na komfort lokatorów.

Czym kierować się podczas wyboru urządzenia do regulacji temperatury?

Przed zakupem regulatora temperatury warto zastanowić się, na jakie parametry urządzenia zwrócić uwagę. Zapoznaj się z listą kluczowych dla termostatu kwestii, a od razu zrozumiesz, dlaczego Auraton Pictor DS należy do najlepszych wyborów, jakich możesz dokonać:

 • Funkcjonalność – najtańsze na rynku termostaty służą jedynie do ustawiania temperatury. Tylko najlepsze urządzenia tego typu posiadają praktyczne opcje dodatkowe, takie jak choćby programowanie automatycznych harmonogramów.
 • Kompatybilność – to jeden z najważniejszych parametrów w przypadku termostatów. Nie każdy regulator temperatury może bowiem współpracować ze wszystkimi źródłami ciepła. Niektóre modele przeznaczone są wyłącznie do kotłów na węgiel czy gaz, inne pozwalają kontrolować systemy ogrzewania elektrycznego. Należy pamiętać także o tym, że tradycyjny piec może wymagać innego termostatu niż na przykład ogrzewanie podłogowe.
 • Sposób montażu – na rynku występują zarówno regulatory przewodowe, jak i bezprzewodowe. Łatwiejsza jest oczywiście instalacja tych ostatnich, ale warto mieć na uwadze, że są one bardziej podatne na różnego rodzaju zakłócenia. Poprowadzone pod tynkiem kable gwarantują natomiast bezawaryjną komunikację pomiędzy urządzeniem a sterownikiem kotła.
 • Obsługa – im bardziej czytelny interfejs termostatu, tym łatwiejsze jego użytkowanie. Starszego typu urządzenia do regulacji temperatury posiadają pokrętła bądź przyciski, podczas gdy nowe wyposażone są w panel dotykowy.
 • Programowalność – nie każdy regulator pokojowy umożliwia ustawienie dowolnej temperatury z dostępnego dla użytkownika zakresu. Działanie modeli nieprogramowalnych ogranicza się bowiem do wyboru jednego z fabrycznych przedziałów pracy urządzenia grzewczego.
 • Dokładność regulacji – dostępne na rynku termostaty różnią się zarówno precyzją ustawień, jak i działania. Dobry regulator temperatury umożliwia ustawienie wybranego programu z dokładnością co do minuty, podczas gdy standardowy produkt tego typu pracuje na przykład w okresach godzinowych. Z drugiej strony mamy do czynienia z błędami w pomiarach, które nie powinny przekraczać 1 stopnia Celsjusza. Wysokiej jakości regulator pokojowy ograniczy je jednak do ok. 0,2 stopnia.
 • Zakres temperatury – to parametr mający ogromny wpływ na komfort eksploatacji termostatu. Standardowy regulator temperatury pozwala na ustawianie jej w zakresie 5 -30 stopni, co w większości przypadków w zupełności wystarcza. Użytkownicy o większych wymaganiach powinni jednak sięgnąć po bardziej zaawansowany produkt.

Wymieniaj korzyści w nowej platformie lojalnościowej OnnTop!

Regulator temperatury Auraton Pictor DS znajdziesz w hurtowni Onninen!

Auraton Pictor DS to termostat pokojowy najwyższej jakości. Z łatwością zainstalujesz go w dowolnym pomieszczeniu, zapewniając sobie komfort sterowania domowym systemem grzewczym. Dzięki niemu zoptymalizujesz pracę instalacji centralnego ogrzewania, co przełoży się na wymierne oszczędności i redukcję emisji dwutlenku węgla. Regulator znajdziesz w ofercie naszej hurtowni instalacyjnej Onninen!

Masz pytania odnośnie branży? Dołącz do grupy Świat Instalacji!

Regulator temperatury
Termostat do podłogówki
Termostat pokojowy
Regulator temperatury z czujnikiem
Regulator temperatury wifi
Regulator temperatury Salus
Regulator temperatury Simon 54
Termostat
Termostat grzejnikowy
Termostat wifi
Termostat do pieca gazowego