TOP 10 najlepszych buforów ciepła

Dodano: czwartek, 23.03.2023


Liczba dostępnych w handlu zbiorników buforowych jest imponująca. Nasz przegląd produktów ma na celu wzbogacenie wiedzy na ten temat, a także daje wgląd w najnowocześniejsze urządzenia, mające ograniczyć zużycie źródeł ciepła oraz kosztów związanych z ogrzewaniem budynków.

Bufor ciepła w kotłowni

Do czego służy bufor ciepła?

Zanim omówimy poszczególne modele buforów ciepła, przypomnijmy sobie, czym są i jakie mają zastosowanie? Bufory ciepła stanowią zabezpieczenie zasobów ciepłej wody w przypadku, kiedy źródło ogrzewania przestaje działać. Pozwala to na wygenerowanie oszczędności wynikających z przerw w spalaniu paliw opałowych bądź korzystania z tańszej taryfy prądu w określonych godzinach.

Nowoczesne konstrukcje zbiorników buforowych pozwalają na przyłącza do kilku źródeł ciepła, przy czym trzeba dodać, iż poza kotłami bufory współpracują także z pompami ciepła oraz kolektorami słonecznymi. Istnieje zatem możliwość wykorzystywania zbiorników buforowych w budynkach, których zasilanie oparte jest na OZE.

Sprawdź bufory ciepła w hurtowni Onninen

TOP 10 najlepszych zbiorników buforowych

Bufor Roth do pomp ciepłaZbiornik buforowy c.o. Roth Thermotank Quadroline TQ-T 500 L do pomp ciepła

Zbiornik wyposażony jest w sprzęgło hydrauliczne oraz zintegrowany system ładowania, co sprzyja optymalnemu rozłożeniu temperatury. Dwie tuleje pozwalają na montaż do 4 czujników temperatury. Zbiornik nie wymaga zastosowania anody. Istnieje możliwość demontażu izolacji z EPS. Klasa efektywności energetycznej A.

Zbiornik buforowy Galmet SG (B) czarny 1000 L

Zbiornik można zasilić z kilku źródeł zdemineralizowaną wodą kotłową. W zależności od pojemności zbiornika izolatorem jest twarda lub miękka rozbieralna pianka poliuretanowa. Ocieplenie można usunąć, Bufor ciepła Galmet 1000 lpozostawiając zbiornik zabezpieczony jedynie farbą antykorozyjną.

Zbiornik na życzenie klienta można dostosować do pracy z:

  • Pompą ciepła;

  • Kotłem na paliwo stałe;

  • Kotłem gazowym;

  • Instalacją OZE.

Bufor Drazice NAD 100 v1

Bufor Drazice NADBufor NAD służy do magazynowania nadwyżki energii cieplnej, optymalizując tym samym funkcjonowanie źródła ciepła. Izolację zapewnia bezfreonowa sztywna pianka poliuretanowa. Montaż zbiornika odbywa się w pozycji stacjonarnej pionowej lub podwieszanej.

Zbiornik buforowy NIBE UKV 100

Zbiornik buforowy NIBEZ uwagi na swoje niewielkie wymiary, zbiornik można zamontować w miejscach dysponujących niewielką kubaturą. Idealne rozwiązanie do pomp ciepła, choć nie wyklucza się współpracy z konwencjonalnymi kotłami.

Zbiornik posiada cztery króćce przyłączeniowe, dwie osłony czujnika temperatury. Między innymi pozwala na hydrauliczne rozdzielenie instalacji źródła ciepła od instalacji co.

Zbiornik buforowy BMG wiszący 80 L szary

Zbiornik został zaprojektowany głównie do współpracy z pompami ciepła typu „ciepło – zimno”, jednak istnieje możliwość zastosowania z innymi źródłami ciepła wykorzystywanymi w instalacjach co. Zbiornik funkcjonuje jako sprzęgło hydrauliczne.

Zbiornik buforowy Galmet  100 L

Zbiornik buforowy GalmetZbiornik stanowi doskonałe uzupełnienie układów grzewczych z pompami ciepła oraz kotłami na paliwa stałe. Bufory posiadają aż 9 przyłączy hydraulicznych, co pozwala na połączenie ich w różnych konfiguracjach.

Standardowo dostępne są trzy mufy umożliwiające montaż osłon czujnika i spust medium neutralnego (np. zdemineralizowanej wody kotłowej, glikolu itp.).

Zbiornik buforowy Galmet SG (B) czarny 300 L, bez wężownicy

Zbiornik przystosowany jest do magazynowania medium neutralnego (zdemineralizowanej wody kotłowej, glikolu itp.). Wynika to z faktu, iż bufor pozbawiony jest emaliowanej warstwy ochronnej. Ciśnienie pracy bufora wynosi maksymalnie 3 bary (0,3 MPa). Przy zastosowaniu wężownic, wartość dopuszczalnego ciśnienia wzrośnie do 6 bar.

Zbiornik buforowy Galmet SG (B) czarny 500 L

Podobnie jak poprzedni model z naszej listy, zbiornik przeznaczony jest do zdemineralizowanej wody kotłowej bądź roztworu glikolu. Zasilanie możliwe jest z kilku źródeł, przy czym mogą być one podłączone niezależnie od siebie. Zbiornik współpracuje zarówno z kotłem, jak i pompą ciepła.

Bufor ImmergasZbiornik buforowy c.o. do pomp ciepła o pojemności 100 L Immergas

Stosunkowo niewielki zbiornik idealnie uzupełniający system grzewczy oparty na pompie ciepła. Sposób montażu – wiszący. Ochronę stanowi powłoka nakładana proszkowo.

Zbiornik buforowy Galmet 60 L

Jeden z najmniejszych zbiorników, co wcale nie przekreśla jego przydatności. Przeznaczony jest do montażu w niewielkich gospodarstwach domowych. Magazynuje energię cieplną przygotowaną przez kocioł na paliwa stałe. Zbiornik wyposażony jest w 9 przyłączy hydraulicznych oraz 3 mufy montażowe.

Odpowiednio dobrany zbiornik buforowy zoptymalizuje intensywność eksploatacji pompy ciepła lub kotła grzewczego i powinien być wybrany według indywidualnych potrzeb po konsultacji z instalatorem. 

Sprawdź bufory ciepła w hurtowni Onninen

Bufor ciepła
Bufor 1000l/ Bufor ciepła 1000l
Bufor 200l
Bufor 300l
Bufor 800l
Bufor 1000l z wężownicą
Bufor z wężownicą