Ranking podgrzewaczy do wody

Dodano: poniedziałek, 2.01.2023


Elektryczne podgrzewacze wody pozostają popularnym i łatwym do zastosowania rozwiązaniem w zakresie zapewnienia ciepłej wody w firmie i w domu. Przygotowaliśmy zestawienie 10 najlepszych i najbardziej polecanych podgrzewaczy dla każdego, kto szuka produktu odpowiedniego do swoich potrzeb.

Pojemnościowy ogrzewacz wody zamontowany na ścianie łazienki

Top 10 najlepszych podgrzewaczy do wody

Poniżej prezentujemy dziesięć najbardziej polecanych pojemnościowych elektrycznych podgrzewaczy wody z oferty hurtowni instalacyjnej Onninen. Zakup dowolnego z nich to gwarancja właściwego wyboru, wystarczy tylko dopasować gabaryty i parametry do własnych potrzeb. Zapraszamy!

Podgrzewacz wody Galmet Fox 50 l

Pionowy, wiszący pojemnościowy podgrzewacz wody Galmet Fox 50 l został wyposażony w grzałkę o mocy 2000 W i 50-litrowy zbiornik ocieplony pianką poliuretanową i zabezpieczony emalią ceramiczną. Jak większość tego typu produktów, jest urządzeniem z gatunku „plug & play” – wystarczy zamontować go na ścianie, podłączyć do źródła zimnej wody, zapewnić zasilanie elektryczne, poczekać na podgrzanie wody w zbiorniku i już można z niego korzystać. Dostępne są również warianty o pojemnościach 30, 80, 100 i 120 l.

Podgrzewacz wody Galmet Fox 80 l

Oto właśnie jeden z większych „braci” modelu przedstawionego powyżej, czyli podgrzewacz wody Galmet Fox 80 l. Przy niewiele wyższej cenie oferuje on pojemniejszy o 60% zbiornik, z jednej strony zapewniając większy zapas podgrzanej, gotowej do użycia wody, a z drugiej relatywnie krótki czas podgrzewania kolejnej „porcji”. Czyżby rozwiązanie idealne w dziedzinie podgrzewaczy elektrycznych? Na pewno mocny „typ na top”, ale zdecydowanie zachęcamy do zapoznania się z kolejnymi przygotowanymi przez nas modelami – nie bez powodu mamy w zanadrzu jeszcze osiem propozycji!

Podgrzewacz wody elektryczny Ferroli TND Plus 50S

Pojemnościowy ogrzewacz wody - montaż i regulacjaW przypadku elektrycznego podgrzewacza wody Ferroli TND Plus 50S  mamy do czynienia z grzałką o mocy 1500 W, cyfrowym wskaźnikiem temperatury wody (nastawianej klawiszami zamiast pokrętła) i zbiornikiem o użytkowej pojemności 46,5 l. Jest on objęty 3-letnią gwarancją i wyposażony w zespół elektryczny z anodą magnezową, co stanowi dodatkowe zabezpieczenie płaszcza wewnętrznego przed korozją. Atutem jest też niewątpliwie atrakcyjna cena.

Podgrzewacz wody podumywalkowy Galmet Fox 5 l

Pod względem parametrów i technologii podgrzewacz wody Galmet Fox 5 l nie odbiega od modeli zaprezentowanych powyżej (grzałka o mocy 1500 W, ocieplenie zbiornika pianką polistyrenową, zabezpieczenie emalią ceramiczną), ale ma jedną zdecydowaną cechę wyróżniającą: mały, 5-litrowy zbiornik, którego kompaktowe rozmiary pozwalają na montaż pod umywalką. Co jest zaletą, może okazać się też wadą – przy tak małym zapasie wody model ten nada się głównie do zastosowań typu umycie rąk, wzięcie prysznica (choć możliwe) okaże się już pewnym wyzwaniem.

Sprawdź ofertę przepływowych ogrzewaczy wody w hurtowni Onninen

Podgrzewacz wody podumywalkowy Kospel Luna

Pojemnościowy ogrzewacz wody - nastawianie temperatury wodyPodgrzewacz wody Kospel Luna, z małym zbiornikiem, wykonanym ze stali nierdzewnej, wyposażono w mocną grzałkę o mocy 2000 W, co sprawia, że podgrzanie wody o 25° C zajmuje niewiele ponad 5 minut. Temperaturę wody można regulować w zakresie 23-70° C. Czyżby kompaktowy podgrzewacz, który pozwoli na szybki prysznic? Możliwe, ale nie bez powodu ma w nazwie „podumywalkowy”…

Podgrzewacz wody elektryczny, ciśnieniowy, podumywalkowy Biawar GT10U

Przy grzałce o mocy 2000 W i regulacji temperatury wody w zakresie od 25 do 75° C, podgrzanie zawartości 10-litrowego zbiornika nie trwa długo, a jednocześnie wymiary podgrzewacza wody Biawar GT 10 są na tyle kompaktowe, że mieści się on bez problemu nawet na niewielkich przestrzeniach. Idealny kompromis między funkcjonalnością a oszczędnością miejsca? Niewykluczone, ale też wiele zależy od tego, jak wiele wody potrzebujemy jednocześnie.

Podgrzewacz elektryczny wody Ferroli TND Plus 80

Elektryczny podgrzewacz wody Ferroli TND Plus 80 to z kolei większa odmiana modelu, który prezentowaliśmy już kilka pozycji wyżej. Również ma 1500-watową grzałkę, cyfrowy wskaźnik temperatury i klawisze do jej nastawiania oraz magnezową anodę dla ochrony zbiornika przed korozją. Zasadnicza różnica polega na większej o 30 l pojemności zbiornika, wynoszącej w ujęciu użytkowym 76,5 l. Kto ma przestrzeń i potrzebuje często dużych ilości gotowej do użycia ciepłej wody, powinien rozważyć.

Elektryczny ogrzewacz wody Biawar TGR 50N z 50-litrowym zbiornikiem

Pojemnościowy ogrzewacz wody - kalibracja po montażuPodgrzewacz jak każdy inny? Z pozoru tak: 50-litrowy zbiornik wykonany ze stali i grzałka o mocy 2000 W. Co zatem go wyróżnia? Zakres regulacji temperatury wody – w podgrzewaczu Biawar TGR 50N wodę można podgrzać maksymalnie do 65, ale minimalnie (i to jest nietypowe) do zaledwie 10° C.

Podgrzewacz wody Biawar GT 5 l (podumywalkowy)

Oto kolejny model „kieszonkowy” w naszej ofercie - podgrzewacz Biawar GT GT 5 U. Ma 5-litrowy zbiornik zabezpieczony emalią ceramiczną i anodą magnezową przed korozją, grzałkę o mocy 2000 W i regulację temperatury w zakresie 25-75° C z wyłącznikiem termicznym, chroniącym przed przegrzaniem i uszkodzeniem. Ciśnieniowy charakter zbiornika sprawia, że urządzenie można podłączyć do dowolnej baterii.

Elektryczny ogrzewacz wody wiszący pionowo Atlantic Opro V

Last, but not least, przedstawiamy pełnowymiarowy podgrzewacz wody Atlantic Opro V 80 l. Ma duży, 80-litrowy zbiornik wykonany z wysokogatunkowej stali i miedzianą grzałkę o mocy 1500 W, która szybko podgrzewa wodę w zakresie 15-65° C (regulacja odbywa się za pomocą pokrętła). Element grzejny wykorzystuje system O’PRO dla wydłużenia żywotności urządzenia.

Oferta rynkowa jest szeroka, a poszczególne modele podobne do siebie. Mamy nadzieję, że nasz ranking pozwoli szybko i łatwo dokonać właściwego wyboru!

Sprawdź wszystkie pojemnościowe ogrzewacze wody

Podgrzewacz wody
Elektryczny podgrzewacz wody
Gazowy podgrzewacz wody
Ariston podgrzewacz wody
Gazowy podgrzewacz wody Junkers
Dafi podgrzewacz wody
Przepływowy podgrzewacz wody 230V
Stiebel Eltron podgrzewacz wody
Podgrzewacz wody do kuchni
Gazowy podgrzewacz wody Termet
Podgrzewacz wody Siemens
Podumywalkowy podgrzewacz wody