TOP 5 najlepszych alkomatów

Dodano: piątek, 14.04.2023


Alkomaty to specjalistyczne narzędzia, dzięki którym szybko i sprawnie sprawdzić można stężenie alkoholu w wydychanym powietrzu. Istnieją liczne parametry, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze alkomatu. W niniejszym tekście zestawiamy 5 najciekawszych modeli.

Alkomat i whiskey

Sprawdź alkomaty w hurtowni Onninen

Alkomat BACscan F-30

Wśród producentów alkomatów dostępnych w hurtowni Onninen prym zdecydowanie wiedzie marka BACscan. Jest to firma o wieloletniej tradycji i dużym doświadczeniu w branży. Chętnie wybieranym produktem tej marki jest alkomat BACscan F-30, wyposażony w precyzyjny sensor z ogniwami elektrochemicznymi. Dzięki użytej technologii m.in. wykorzystaniu platyny do jego produkcji jest to produkt bardzo dokładny, który pozwala na uzyskiwanie powtarzalnych wyników pomiarów. Zakres urządzenia wynosi od zera do czterech promili z dokładnością do 0,01‰.

Tym, za co chwalony jest ten model alkomatu przez większość użytkowników, to niewielkie wymiary i komfort obsługi. Produkt wyposażono w ekran LCD, a w jego pamięci zachować można 10 ostatnich wyników pomiarów. Model F-30 sygnalizuje użytkownikowi błędy w przeprowadzonych próbach i jest objęty 5-letnią gwarancją. W pakiecie z urządzeniem otrzymujemy również 2 miesiące darmowych kalibracji.

Alkomat Aisko CA 9000 Professional SG

Alkomat Aisko CA 9000Alkomat Aisko CA 9000 Professional SG dedykowany jest do profesjonalnych zastosowań – to doskonały wybór dla firm oraz wszelakich instytucji. Wysoką jakość pomiaru zapewnia platynowy sensor elektrochemiczny, a dokładność i powtarzalność jego pomiarów jest potwierdzona laboratoryjnie. Ogromną zaletą urządzenia jest możliwość wyboru jednostek pomiarowych takich jak ‰ (promile), mg/L, % BAC i μg/L oraz bardzo krótki czas wykonywania pomiaru, który wynosi jedynie 20 sekund od włączenia alkomatu. Podobnie jak jego poprzednik, sprzęt ten zapamiętuje 10 ostatnich wyników pomiarów. Mimo że jest to urządzenie nieco większe, w dalszym ciągu jest ono bardzo poręczne i komfortowe w użytkowaniu.

Alkomat BACscan F-60

Model F-60 wyposażono w nowoczesny platynowy sensor nowego typu, który reaguje jedynie na alkohol etylowy, a co za tym idzie, zapewnia bardzo wysoką dokładność pomiaru. Jego atutem zdecydowanie jest wysoki zakres pomiaru, wynoszący od zera do 5 promili, o rozdzielczości wskazań do 0,01‰. Kolejną zaletą produktu jest możliwość użycia go zaledwie w 15 sekund od momentu włączenia, a także bardzo prosta obsługa. Alkomat BACscan F-60 ma także moduł kontroli temperatury, dzięki czemu jest dodatkowo zabezpieczony przed przegrzaniem. Kalibrację tego urządzenia należy wykonywać raz na rok bądź co 500 pomiarów. Urządzenie to posiada również funkcję przypominającą o potrzebie wykonania takich nastawień.

Alkomat BACscan F-60

Alkomat konwencjonalny AlcoFind Elite

Alkomat konwencjonalny AlcoFind EliteUrządzenie to wyposażone jest w sensor elektrochemiczny, zapewniający wysoką dokładność pomiarów i powtarzalność wyników. Alkomat AlcoFind Elite posiada czujnik przepływu powietrza, czyli system, który zabezpiecza komórkę pomiarową przed uszkodzeniem na skutek błędnej próby. Zakres pomiaru to w jego przypadku od zera do 5 promili z dokładnością do 0,01‰, natomiast przekroczenie progu alarmowego skutkuje włączeniem się sygnalizacji dźwiękowej. Alkomat wyposażony jest również w funkcję informującą o potrzebie wykonania ponownej kalibracji, a w pamięci można zapisać 10 ostatnich wyników pomiarów.

Alkomat BACscan F-40

Alkomat Bascan F-40,  wyróżnia się przede wszystkim eleganckim wzornictwem, niewielkimi wymiarami oraz najnowocześniejszą technologią. Jego zakres pomiaru wynosi od zera do czterech promili z dokładnością wynoszącą 0,01‰. Uzyskany pomiar może być wyświetlany przez użytkownika w jednostkach ‰ (promile), mg/L, % BAC oraz µg/L. Urządzenie wyposażono w funkcję sygnalizacji zalecanej kalibracji, co wraz z pakietem 24 miesięcy darmowych regulacji bez limitu zapewnia bardzo wysoki komfort użytkowania. Podobnie jak pozostałe alkomaty marki BACscan, jest to produkt, na którym można polegać.

Sprawdź alkomaty w hurtowni Onninen

Model

Alkomat BACscan F-30

Alkomat Aisko CA 9000 Professional SG

Alkomat BACscan F-60

Alkomat  AlcoFind Elite

Alkomat BACscan F-40

Zakres pomiaru

0, 00 - 4, 00‰ 0, 00 - 4, 00‰ 0, 00 - 5, 00‰ 0, 00 - 5, 00‰ 0, 00 - 4, 00‰
Możliwość zapisu ostatnich wyników 10 ostatnich wyników pomiarów 10 ostatnich wyników pomiarów 10 ostatnich wyników pomiarów 10 ostatnich wyników pomiarów 10 ostatnich wyników pomiarów
Sygnalizacja źle przeprowadzonej próby Tak Tak Tak Tak Tak
Rodzaj sensora Elektrochemiczny Elektrochemiczny Elektrochemiczny Elektrochemiczny Elektrochemiczny
Czas przygotowania do pracy <20 sekund <20 sekund <15 sekund <15 sekund <20 sekund
Warunki pracy 0 - 40 ℃, wilgotność < 95% RH 0 - 40 ℃, wilgotność < 95% RH 0 - 40 ℃, wilgotność < 95% RH 5 - 40 ℃, wilgotność < 95% RH 0 - 40 ℃, wilgotność < 95% RH