TOP 5 najlepszych napędów do bramy

Dodano: wtorek, 28.03.2023


Automatyczna brama wjazdowa na posesję to duże ułatwienie i ogromna wygoda. Kierowca nie musi wychodzić z samochodu, by otworzyć sobie przejazd, a po wyjechaniu - by na powrót zamknąć dostęp do swojego podwórka. Napęd do bramy wymaga jednak nieco miejsca, a także musi być dostosowany do danej bramy, aby radzić sobie z jej obsługą. Urządzenie takie może być również awaryjne. Aby uniknąć takich problemów, warto postawić na sprawdzone rozwiązania. Poniżej przedstawiamy kilka wybranych przez nas napędów do bramy, które skutecznie odciążą was od obowiązku ręcznego otwierania przejazdu.

kierowca-otwiera-brame-automatyczna

Sprawdź automatykę do bram w hurtowni Onninen

Napędy do bramy przesuwnej

Bramy dzielą się na dwie główne kategorie: bramy przesuwne oraz skrzydłowe. Na pierwszy ogień weźmiemy te otwierane poprzez przesunięcie bramy wzdłuż ogrodzenia. Nie zawsze istnieje możliwość zastosowania tego sposobu otwierania: obok wjazdu (od strony, w którą przesuwać się będzie brama) nie można ulokować bramki dla pieszych. Poza tym ogrodzenie w tym kierunku musi się ciągnąć prosto przynajmniej na kilka metrów. Z drugiej strony napęd do bramy przesuwnej ma prostą konstrukcję, jego montaż łatwiejszy, a praca bardziej bezawaryjna. Jakie modele prezentują się najlepiej?

Napęd do bramy przesuwnej Urmet Miwi A510

Przeznaczony do bram o masie nieprzekraczającej 1 tony. Wyposażony został w nowoczesny sterownik WiFi EyeOpen. Włączanie i wyłączanie odbywa się za pośrednictwem jednego z dwóch pilotów. Działanie, sterowanie, a nawet identyfikację bramy ustawia się z pomocą smartfonu. System można rozbudować o kamerę i Zestaw do bram przesuwnych Urmet Miwi ONDA800dzwonek bezprzewodowy. Zestaw A510 od Urmet Miwi to bardzo nowoczesne rozwiązanie, które sprawdzi się w każdym domu jednorodzinnym.

Zestaw do bramy przesuwnej ONDA800 Urmet Miwi

Kolejny doskonały automat do otwierania bramy przesuwnej od Urmet Miwi. ONDA800 przeznaczony jest do nieco lżejszych bram, ważących nie więcej niż 800 kg. Jednak nadal znajdzie zastosowanie w wielu domach czy osiedlach. W zestawie znaleźć można tylko jeden pilot, jednak istnieje możliwość dokupienia i zaprogramowania kolejnych.

Automat do niewielkich bram przesuwnych AC700

Napęd do bramy przesuwnej AC700 posiada kilka istotnych zalet, różniących go od poprzedników:

  • Jest to urządzenie nieco mniejsze o mocy umożliwiającej przesunięcie ciężaru do 700 kg.
  • Jego cena wyróżnia się znacznie na plus, choć automat udostępnia również nowoczesne rozwiązania.
  • Mniejsze gabaryty bramy pozwalają na osiągnięcie większej prędkości przesuwu: do 12 m/s.
  • Sterowanie odbywa się za pomocą solidnej dźwigni uruchamianej kluczem lub pilotem.

Urządzenie sprawdzi się w domach posiadających nieco mniejsze bramy.

Napędy do bram dwuskrzydłowych

Jeśli nie masz miejsca do montażu automatu przesuwnego, pozostaje brama uchylna. Ze względu na obciążenie, najczęściej stosuje się dwa skrzydła, sterowane przez osobne, ale sprzężone przez jeden sterownik siłowniki. W ten sposób urządzenie ma mniejsze rozmiary i jest mniej awaryjne. Napęd do bramy dwuskrzydłowej wymaga pewnej przestrzeni za wjazdem - gdzie skrzydła będą się obracać. Oznacza to, że samochód nie powinien podjeżdżać zbyt blisko przed rozpoczęciem uruchamiania. Jakie modele w tej kategorii są godne naszego polecenia?

Napęd do bramy dwuskrzydlowej Techno400 i Techno500

Podstawowymi zestawami do bram skrzydłowych, które dostępne są w hurtowni elektrycznej Onninen , są napęd do bramy dwuskrzydłowej Techno400 oraz automat do bramy przesuwnej Techno500. Pierwszy z nich radzi sobie z bramą o długości do 2,75 m, drugi ma większe możliwości: do 3,5 m. Oparte na sterowniku Q116 sterowane są z pomocą pilota radiowego. Niewielka, solidna konstrukcja cechuje się ogromną wytrzymałością i trwałością.

Nowoczesny zestaw do bram skrzydłowych A5L

Zestaw do bram skrzydłowych A5LModuł WiFi oraz najnowocześniejszy sterownik, produkowany przez Urmet Miwi, EyeOpen WiFi, to sprzęt wyposażony w najnowsze technologie, ułatwiające sterowanie swoją bramą. Wszystkie ustawienia zmienić można z pomocą swojego smartfona, dzięki czemu napęd do bramy dwuskrzydłowej A5L może stać się częścią Twojego inteligentnego domu. Jest to z pewnością doskonały wybór do każdego domu jednorodzinnego, którego mieszkańcy cenią sobie dostęp do domu przez telefon.

Zestaw do otwierania bram skrzydłowych PW220K

Kolejny zestaw do otwierania bram skrzydłowych wyposażony w nowoczesny sterownik EyeOpen WiFi. W tym przypadku konstrukcja jest znacznie mocniejsza, co przekłada się na nieco większe rozmiary, cenę i oczywiście możliwości.Zestaw do bramy PW220K z łatwością poruszy bramy, z którymi nie poradzą sobie jego poprzednicy.

Automatyczne otwieranie bramy dla każdego

Na tym zakończymy listę naszych rekomendacji. Jednak zachęcamy do odwiedzenia strefy porad OnninenNapęd do bramy to niezbędne wyposażenie każdego domu, ułatwiające szybki i łatwy wjazd oraz wyjazd z podwórka w trasę. Kto raz spróbuje naszych rozwiązań do bram przesuwnych i skrzydłowych, ten nigdy już nie będzie chciał wrócić do ręcznego otwierania swojej bramy.

Sprawdź automatykę do bram w hurtowni Onninen