TOWER GRAND – wymiennik c.w.u. GALMET pełen możliwości

Dodano: poniedziałek, 8.02.2021


Wymienniki Galmet Tower Grand to szybkie wymiennik c.w.u. do pomp ciepła o powiększonej wężownicy spiralnej i mocy grzewczej. Opracowany został w oparciu o najlepsze cechy najwydajniejszego wymiennika c.w.u. do pomp ciepła – Maxi. Wysoka wydajność i szeroki zakres pojemności sprawiają, że jest to rozwiązanie optymalne do stosowania zarówno z pompami ciepła typu on-off jak i inwerterowymi. Szeroki zakres pojemności od 160 do 500 litrów pozwala natomiast na dopasowanie go do wymogów pomp ciepła zarówno o bardzo małej jak i większej mocy. Odkryj moc wszystkich możliwości Tower Grand!

TOWER GRAND – wymiennik c.w.u. GALMET pełen możliwości

Wybór wymiennika c.w.u. do współpracy z pompą ciepła

Decyzje o zakupie elementów zestawu grzewczego niejednokrotnie podejmowane są pod presją – czasu, instalatora, ograniczonego budżetu, czy bardziej „doświadczonego” znajomego. Czasem zwyczajnie klientom trudno się też zorientować wśród setek podobnych na pierwszy rzut oka propozycji i ofert. Pośpiech, rutyna, czy pozorna oszczędność w takich sytuacjach nie są dobrymi doradcami.

Sprawdż produkty marki Galmet w hurtowni Onninen

Wybór odpowiedniego wymiennika c.w.u. do współpracy z pompą ciepła od czasu premiery SGW(S) Tower Grand nie jest już tak trudny. Obok topowych Maxi i Maxi Plus, o największej mocy, mamy teraz do dyspozycji uzupełniający gamę ogrzewacz, łączący najlepsze cechy zbiorników do ogrzewania wody użytkowej GALMET. Bardzo uniwersalny Tower Grand ze swoją wysoką wydajnością i bogatą ofertą dostępnych pojemności jest optymalnym rozwiązaniem do pomp ciepła zarówno bardzo małej, jak i większej mocy.

Wymiennik c.w.u. Galmet Tower Grand – mistrzowskie posunięcie

Nowy produkt GALMET to uniwersalny, wydajny i szybki stojący emaliowany wymiennik c.w.u. o powiększonej wężownicy spiralnej i zwiększonej mocy grzewczej przeznaczony do współpracy z pompami ciepła - zarówno ze sprężarkami typu on/off, jak i inwerterowymi. Duża elastyczność pracy wymienników Tower Grand jest zasługą znacznie powiększonej spiralnej wężownicy – ma ona powierzchnię od 1,4 m2 (dla wymiennika Tower Grand 160) do 4,3 m2 (dla wymiennika Tower Grand 500), czyli jest nawet ponad dwukrotnie większa niż w klasycznych wymiennikach c.w.u.

 TOWER GRAND – wymiennik c.w.u. GALMET pełen możliwości

Duży zakres pojemności - od 160 do 500 litrów pozwala natomiast na optymalne dopasowanie tych ogrzewaczy do wymogów pomp ciepła zarówno o bardzo małej (ok. 3,5 kW), jak i większej mocy (ok. 14 kW). Konstrukcja techniczna Tower Grand została opracowana w oparciu o najlepsze cechy najwydajniejszego wymiennika c.w.u. do pomp ciepła - Maxi.

Zalety wymiennika c.w.u. z dużą wężownicą spiralną do pomp ciepła SGW(S) Tower Grand GALMET

  • powiększona wężownica - szybsze nagrzewanie wody
  • uniwersalność - pasuje do pomp ciepła inwerterowych i on/off
  • szybkość działania i wydajność - wężownica na całej wysokości zbiornika
  • najwyższej jakości emalia ceramiczna EXTRA GLASS i system DIELECTRIC PROTECTION
  • dodatkowe zabezpieczenie powierzchni - dwie anody magnezowe
  • podwyższona ochrona termiczna – izolacja z pianki poliuretanowej
  • funkcjonalność - możliwość montażu kompletu elektrycznego GE
  • szeroka gama pojemności – od 160 do 500 litr
  • termometr w standardzie

Wygodna instalacja i komfortowe użytkowanie wymiennika Galmet Tower Grand

W wymienniku Tower Grand przyłącza hydrauliczne umiejscowiono z tyłu ogrzewacza, co zapewnia wygodny montaż, poprawia estetykę instalacji i ułatwia codzienną eksploatację. W tylnej części znajdują się również osłony do montażu czujników z pompy ciepła i mufa do przyłączenia pompy cyrkulacyjnej. Zastosowanie w obiegu c.w.u. pompy cyrkulacyjnej umożliwia dostęp do wody o stałej temperaturze w każdym punkcie instalacji. Na dużą funkcjonalność ogrzewaczy Tower Grand wpływa możliwość zasilania ich również za pomocą grzałki elektrycznej, która opcjonalnie instalowana jest z kompletem elektrycznym GE na korku Gw 6/4”. Kontrolę pracy wymiennika ułatwia duży czytelny termometr umieszczony na przedniej ścianie.

TOWER GRAND – wymiennik c.w.u. GALMET pełen możliwości

Wyjątkowe właściwości użytkowe i duże możliwości konfiguracyjne tego wymiennika w zestawach grzewczych sprawiają, że właściwie nie ma on konkurencji na rynku. Jest przy tym przystępny cenowo. Fachowcy wskazują, że Tower Grand z pewnością będzie się cieszył dużym zainteresowaniem zwłaszcza w instalacjach z inwerterowymi pompami ciepła.

Trwałość i bezpieczne użytkowanie wymienników c.w.u. Tower Grand

Rękojmią niezawodności wymienników c.w.u. Tower Grand jest najwyższej jakości zabezpieczenie antykorozyjne. Stosowana w ogrzewaczach emaliowanych marki Galmet emalia ceramiczna EXTRA GLASS® tworzy na wewnętrznej powierzchni zbiorników i na wężownicy spiralnej gładką i trwałą barierę ochronną. Nakładana jest metodą „na mokro” równomiernie na całej powierzchni i wypalana w temperaturze 850°C, co zapewnia jej bardzo dużą trwałość. Stopień ochrony wzmacnia montowana standardowo anoda magnezowa. W ogrzewaczu Tower Grand opcjonalnie stosowana może być również aktywna anoda tytanowa, która nie wymaga przeglądów i serwisowania – jest praktycznie bezobsługowa. Dostępne są dwa rodzaje aktywnych anod tytanowych: mała - dla pojemności zbiornika do 300 litrów oraz duża pojedyncza dla pojemności 400 i 500 litrów. Dodatkową ochronę stanowi zabezpieczenie przyłączy ogrzewacza DIELECTRIC PROTECTION®.

W Tower Grand zastosowano najlepsze surowce, zaawansowane technologie i sprawdzone w ekstremalnych warunkach rozwiązania. Produkcją na wszystkich etapach zajmuje się wykwalifikowana kadra. Wszystko to daje pewność, że otrzymujemy produkt najwyższej jakości, potwierdzonej 60-miesięczną gwarancją producenta.

DIELECTRIC PROTECTION® to zabezpieczenie antykorozyjne przyłączy zbiornika emaliowanego, które znacząco wydłuża żywotność zbiornika a tym samym całej instalacji.

Zastosowanie zabezpieczeń w postaci łączników dielektrycznych pozwala uniknąć bezpośredniego kontaktu elementów metalowych zbiornika z instalacją miedzianą. Tym samym nie dochodzi do uszkodzenia przyłączy. Łączniki z tworzywa sztucznego − nie przewodzące prądu elektrycznego - montowane są pomiędzy króćcami przyłączeniowymi zbiornika a przewodami instalacji.

Tower Grand GALMET jest ogrzewaczem o bardzo wysokiej wydajności. Jest to zasługą doskonałej wężownicy o powiększonej powierzchni oraz perfekcyjnego ocieplenia. Gruba warstwa izolacyjna z twardej z pianki poliuretanowej zapewnia maksymalną ochronę termiczną, czyli długie utrzymanie ustawionej temperatury wody. Straty ciepła blokowane są również przez montowaną na izolację obudowę zewnętrzną z PVC. Skuteczne ocieplenie zbiornika bezpośrednio wpływa na obniżenie kosztów ogrzewania wody w instalacji.

Zbiorniki z serii Tower Grand to kolejny element poszerzający ofertę największego polskiego producenta urządzeń grzewczych – firmy GALMET o urządzenia korzystające z odnawialnych źródeł energii. W połączeniu z wieloma modelami powietrznych pomp ciepła tej marki stanowią niezastąpiony element ekologicznych Hybrydowych Systemów Grzewczych.

Wymienniki SGW(S) Tower Grand można kupić we wszystkich renomowanych sklepach i hurtowniach instalacyjnych – również w hurtowni Onninen! W razie pytań lub wątpliwości zapraszamy do zakładki kontakt

Wymienniki c.w.u. marki Galmet

Wymiennik płytowy do pompy ciepła
Gruntowy wymiennik ciepła
Wymiennik cwu 200l