Trwałość, niezawodność i przystępna cena - jak to połączyć?

Dodano: środa, 23.06.2021


Odpowiedzią na tak postawione pytanie są falowniki fotowiltaiczne Solplanet produkowane i udoskonalane od 2007 roku.  Producent, firma Aiswei, konsekwentnie skupia się na tym, co jest najistotniejsze. Ta zasada zapewnia nie tylko przystępne ceny, lecz pozwala produkować urządzenia, które są trwałe, niezawodne i łatwe w obsłudze. Dobrze zorganizowana produkcja jest zgodna z europejskimi normami jakości, a falowniki produkowane wcześniej pod marką Zeversolar, doskonale sprawują się od lat na rynku fotowoltaicznym w Polsce.

Solpanet falowniki

Produkcja falowników Solplanet bazuje na niemieckiej wiedzy inżynieryjnej oraz wysokich standardach potwierdzonych badaniami niezależnych jednostek certyfikujących. Wymagania dotyczące procesów oraz doboru komponentów są porównywalne do tych jakie stosowane są w przypadku falowników klasy premium i odpowiadają europejskim standardom jakości. Falowniki Solplanet projektowane są z dużą starannością, oraz testowane regularnie podczas produkcji w laboratoriach producenta zgodnie z ISO, co pozwala zapewnić stałą, wysoką jakość. Badania przeprowadzane są również pod kątem wytrzymałości w wieloetapowym procesie, który obejmuje wielogodzinne testy z pełnym obciążeniem w komorze klimatycznej w temperaturze 40ºC i przy wilgotności powietrza 90%. Każdy falownik opuszczający fabrykę przechodzi wszystkie testy funkcjonalności. Końcowy raport z badania, dołączany jest do każdego produktu.

Wymieniaj korzyści w nowej platformie lojalnościowej OnnTop!

Przemyślana konstrukcja falowników oraz prostota, gwarantują niezawodność i relatywnie niską cenę. Dopracowana architektura falowników przekłada się na mniejszą o ok.1/3 liczbę komponentów stosowanych w produktach Solplanet,  w porównaniu do urządzeń podobnej klasy. Taka filozofia przekłada się na mniejszą liczbę komponentów, które mogą ulec uszkodzeniu, czyli ograniczenie ilości usterek do minimum. Niezawodność pracy falowników zapewniona jest także w wysokich temperaturach otoczenia, dzięki pasywnemu chłodzeniu i dużemu radiatorowi z tyłu urządzenia. Powyższe cechy upraszczają późniejsze serwisowanie falownika i obniżają koszty. Wiemy że falowniki Solplanet są niezawodne, ale w przypadku ewentualnych problemów, producent wymienia je bezzwłocznie na nowe, ponosząc  koszty wysyłki (serwis door-to-door).

Falowniki serii TLC (od 3 do 10 kW) marki Solplanet przeznaczone na polski rynek posiadają m.in. certyfikat wystawiony przez renomowany niemiecki instytut badawczy TÜV SÜD. 

Sprawdź falowniki Solpanet w ofercie Onninen


Falowniki Solplanet objęte są 10 letnią gwarancją, którą można przedłużyć do 15 i 20 lat, a certyfikat gwarancyjny pobrać z naszej strony internetowej.

Solpanet falowniki

W instalacjach fotowoltaicznych wiele problemów może powstać podczas montażu. Są to na przykład nieszczelności, korozja i usterki izolacji. Niezależnie od rodzaju problemów, pomocne stają się zabezpieczenia falownika i przejrzysta aplikacja. Inżynierowie Solplanet, tak zaprojektowali falownik, aby instalator miał ułatwiony montaż, a wszystkie potrzebne złącza zostały wyprowadzone na zewnątrz obudowy. Ponadto producent bazuje na sprawdzonych, beznarzędziowych złączach SUNCLIX firmy Phoenix Contact. Doświadczenie na rynku polskim pokazuje, że seria falowników TLC odznacza się naprawdę niskim odsetkiem awaryjności, przez co marka Solplanet coraz częściej zdobywa zaufanie instalatorów.

Warto jednak mieć  także na uwadze, że nie tylko instalatorzy, ale również użytkownicy są zadowoleni z przystępnej ceny i dobrej jakości produktu.

Po bardzo wnikliwej analizie różnych rozwiązań, wybraliśmy system fotowoltaiczny z inwerterem Solplanet. Cieszymy się że rosnące ceny prądu nie będą dla nas dotkliwe” – mówi dr Janusz Kabata, przysposabiający dawną nieczynną leśniczówkę w powiecie kętrzyńskim do wymogów współczesnego życia.       

Dużą zaletą falowników serii TLC marki Solplanet jest wbudowany graficzny wyświetlacz LCD, który przedstawia na wykresie bieżącą produkcję instalacji. Falownik przechowuje również w pamięci miesięczną i roczną wartość wyprodukowanej energii. Falownik można skonfigurować z poziomu aplikacji dostępnej na androida i iOS, a także z poziomu przycisków dostępnych na przedniej części obudowy.

Dzięki prostej, a co najważniejsze stabilnej aplikacji Aiswei w języku polskim, klienci mogą nadzorować instalację bezpośrednio po uruchomieniu i skonfigurowaniu falownika. System monitorowania daje możliwość wysyłania automatycznych komunikatów ostrzegawczych. Dane dotyczące instalacji fotowoltaicznej są prezentowane w prosty i czytelny sposób, np. za pomocą wykresów. Ponadto falowniki serii TLC można podłączyć do internetu za pomocą stabilnego łącza kablem LAN, ale również poprzez bezprzewodową komunikację Wi-Fi (wszystko w komplecie). Podgląd do pracy systemu dostępny jest również poprzez przeglądarkę internetową.

Solpanet falownikiDzięki potężnemu magazynowi zlokalizowanemu w Holandii, oraz magazynów lokalnych dystrybutorów w Polsce, firma Solplanet potrafi sprostać nawet dużym zamówieniom, już w kilka dni. Dostępność wszystkich serii falowników, jest obecnie ważnym aspektem przy wyborze tej marki falowników w porównaniu do konkurencji.

Wsparcie techniczne i obsługa posprzedażowa realizowana jest poprzez polską infolinię i firmę Fixit dostępną od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 16 pod numerem telefonu +48 13 49261 09. Producent planuje wydłużenie czasu pracy infolinii do godziny 18. Dzięki temu, świadczenia usług serwisowych i wsparcia technicznego dla instalatorów pozwala na szybką i skuteczną pomoc w przypadku usterki. Co więcej, pozwala zaoszczędzić instalatorom czas, który musieliby przeznaczyć na udzielenie porady użytkownikom, gdyż infolinia Solplanet dedykowana jest również dla klientów końcowych. Inżynierowie Solplanet udzielą wszelkich niezbędnych informacji zarówno instalatorom jak i użytkownikom.

Solpanet kartaProducent wprowadził atrakcyjne programy promocyjne dla instalatorów. Między innymi bardzo popularny Program Solplanet 200+, w którym za każdy zainstalowany inwerter marki Solplanet można otrzymać 200 zł w formie karty Solplanet Mastercard. Promocją objęte są wszystkie modele falowników Solplanet, szczegóły na: https://solplanet.net/zwrotgotowki

Masz pytania odnośnie branży? Dołącz do grupy Świat Instalacji!