UV-C STERILON FLOW – nowoczesna lampa do dezynfekcji powietrza i powierzchni

Dodano: poniedziałek, 18.01.2021


Dwufunkcyjne, przepływowe lampy do dezynfekcji to połączenie sprawdzonych i niezawodnych technologii z funkcjonalnością. Zapewniają one skuteczne i bezpieczne działanie, a przy tym są bardzo wygodnym rozwiązaniem. Kiedy pracujemy, urządzenie działa razem z nami i skutecznie dezynfekuje powietrze w pomieszczeniu z wirusów, grzybów i bakterii. Gdy kończymy pracę, możemy w ciągu 15 minut za pomocą tej samej lampy zdezynfekować powierzchnie, przełączając ją na jej drugi tryb.

lampa UV C-Sterilon Lena-Lighting

Działanie lampy do dezynfekcji UV-C STERILON FLOW

UV-C STERILON FLOW został zaprojektowany tak, by za pomocą światła ultrafioletowego dezynfekować zarówno powietrze, jak i powierzchnie. Proces dezynfekcji powietrza, który jest główną funkcją tej lampy, odbywa się we wnętrzu urządzenia. Dzięki wymuszonej cyrkulacji powietrze wchodzi do środka, zostaje tam naświetlone i powraca na zewnątrz pozbawione patogenów. Działanie to jest całkowicie bezpieczne dla przebywających w pomieszczeniu osób.

Po zakończeniu pracy możemy użyć drugiej funkcji i zdezynfekować powierzchnie. W tej opcji promienie UV-C będą działać już poza obudową lampy więc nie powinniśmy znajdować się w ich zasięgu. Proces ten trwa ok. 15 minut. Czas ten jest zależny głównie od wielkości powierzchni, którą chcemy poddać sterylizacji.

Lampy do dezynfekcji marki Lena-lighting


Jakość i czas działania lampy do dezynfekcji UV-C STERILON FLOW

UV-C STERILON FLOW został wyposażony w certyfikowane świetlówki najwyższej jakości, które starczają nawet na kilka lat eksploatacji urządzenia. Oprócz skuteczności i wygody użytkowania prezentuje też wyjątkowe walory estetyczne. Zarówno funkcje, jak i stylistyka lampy zostały docenione w prestiżowym konkursie Design dla Konesera, gdzie zajęła ona pierwsze miejsce w kategorii domowe technologie.

Decydując się na zakup UV-C STERILON FLOW możemy dopasować produkt do indywidualnych potrzeb. Dostępne są różne opcje w zakresie mocy (72 i 144 W) oraz udogodnień np. wersja z licznikiem rejestrującym czas pracy, czy zabezpieczeniem przed beznarzędziowym otwarciem.

Sprawdź lampy do dezynfekcji marki w hurtowni Onninen

Technologia UV-C

Dezynfekcja za pomocą promieni UV-C staje się niezwykle popularna. Światło ultrafioletowe jest zdolne usunąć z otoczenia wirusy, bakterie, grzyby lub zniszczyć DNA czy RNA wszelkich mikroorganizmów, które zostaną poddane naświetleniu. Skuteczność promieni UV-C w dezynfekcji jest potwierdzona badaniami. Według The International Commission on Ilumination (CIE) dla większości znanych nam bakterii i wirusów wymagana dawka promieni UV-C nie przekracza 8 mJ/cm2. Oznacza to, że lampa emitująca 1 W/m2 promieniowania UV-C, ustawiona w odległości 1 m od danej powierzchni, potrzebuje 80 sekund, aby ją zdezynfekować w 90%.

Należy jednak pamiętać, by nie wystawiać się na ekspozycję światła ultrafioletowego i by  chronić przed nim skórę i oczy. Miedzy innymi dlatego korzystanie z lamp przepływowych, w których promienie UV-C działają jedynie wewnątrz urządzenia jest tak wygodnym i powszechnym rozwiązaniem.

lampa UV C-Sterilon Lena-Lighting

Dla kogo lampa do dezynfekcji?

Korzystanie z przepływowych lamp do dezynfekcji w niektórych krajach staje się już niemal standardem. Lampy te traktowane są jak nieodzowna część wyposażenia nie tylko w placówkach usługowych czy handlowych, ale też w biurach i domach. 

Urządzenia te są szczególnie polecane wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z większym natężeniem ruchu. Świetnie sprawdzą się zatem we wszelkich obiektach usługowych jak salony fryzjerskie, kosmetyczne, manicure, placówki służby zdrowia, hotele, restauracje, jednostki administracji publicznej, czy placówki edukacyjne i opiekuńcze. Jednak o czyste i wolne od patogenów powietrze powinniśmy dbać wszędzie.

Sprawdź lampy do dezynfekcji marki w hurtowni Onninen