W jaki sposób mocować ciężkie instalacje? Obejmy Walraven

Dodano: poniedziałek, 19.04.2021


Ciężkie instalacje wymagają specjalnych zamocowań, z czego doskonale zdaje sobie sprawę każdy Instalator. Jakie obejmy znajdą zatem zastosowanie w przemyśle? Który produkt okaże się niezawodny i bezpieczny? Sprawdź, co może Ci zaoferować marka Walraven!

W jaki sposób mocować ciężkie instalacje_ Obejmy Walraven

Z artykułu dowiesz się:

  • czym charakteryzują się obejmy BIS HD1501,
  • jak wygląda montaż obejmy do dużych obciążeń,
  • jakie zalety posiada system szyn montażowych Bis RapidStrut®.

BIS obejmy do rur o dużym obciążeniu

Produkty z tej kategorii są bardzo łatwe w montażu, co sprawia, że instalatorzy chętnie wybierają je do pracy. Aby założyć obejmę na rurę, wystarczy odkręcić tylko jedną śrubę. Pomiędzy obiema jej połówkami pozostanie wystarczająco dużo miejsca, aby umieścić wewnątrz rurę. Kolejnym ułatwieniem jest niewypadająca śruba i nakrętka zabezpieczająca, co z kolei pozwala na sprawne przeprowadzenie całego procesu. Każda obejma HD charakteryzuje się łagodnym wykończeniem - nie ma ostrych krawędzi i narożników, co wpływa na wygodę pracy każdego Instalatora.

Poznaj ofertę Walraven w hurtowni Onninen!

Tym, co na pewno zwraca uwagę, jest solidne wykonanie. Obejmy Walraven BIS charakteryzuje zdolność do przenoszenia dużych i ciężkich obciążeń. Wszystko to za sprawą nakrętki przyłączeniowej spawanej CO2, solidnemu zamknięciu, a także wysokiej jakości stali. Nie należy pominąć również faktu, iż każda obejma jest sprawdzana pod względem zachowania własności użytkowych na wypadek pożaru.

Schemat obejmy do rur o dużym obciążeniu Walraven

Obejma producenta Walraven znajduje zastosowanie zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń. Cechuje ją odporność na korozję (odpowiednia dla środowisk korozyjnych: C1-c4 zgodnie z ISO 12944-2). Dowodem na to jest fakt, iż wszystkie zastosowane pokrycia powierzchni pomyślnie przeszły test w mgle solnej trwający 1000 godzin.

Co więcej, produkty te zostały odznaczone certyfikatem RAL. Zgodnie z wymogami RAL-GZ 655 wyniki testów produktów oznaczonych symbolem „RAL” są certyfikowane oraz monitorowane przez niezależne instytuty badawcze. Maksymalne zalecane obciążenie (Fa, z), obliczane jest z wykorzystaniem metod statystycznych w odniesieniu do siły niszczącej, do obliczeń brane jest odkształcenie elementu do 1,5 mm lub 2% nominalnego rozmiaru obejmy.

Obejma do rur BIS HD 1501 z okładziną EPDM

Omawiana obejma BIS HD 1501 jest wykonana ze stali 1.0332 (zgodnie z normą EN 10111) oraz okładziny izolującej dźwięk EDPM (zgodnej z DIN4109). Powierzchnia została pokryta elementem systemu BIS UltraProtect 1000. Dzięki tej powierzchni obejma BIS HD 1501 może być zastosowana również na zewnątrz budynków.

Zarejestruj się w Onninen Onnshop

System szyn montażowych Bis RapidStrut®

Kolejną ciekawą pozycją z oferty producenta Walraven jest system szyn montażowych Bis RapidStrut® do wszystkich średnich i ciężkich zastosowań.

W systemie tym znajdziesz szeroki wybór szyn montażowych i konsol ściennych, a także szereg zmontowanych akcesoriów, takich jak: śruby młotkowe, nakrętki ślizgowe, łączniki i kątowniki. Szybki i łatwy montaż zawdzięczamy sprytnej konstrukcji. Akcesoria są wstępnie zmontowane i gotowe do użycia na budowie. Plastikowa sprężyna w nakrętkach ślizgowych usprawnia ich montaż w szynie i utrzymuje element na miejscu przed ostatecznym jego skontrowaniem. Tak kompleksowe rozwiązanie sprawa, że konieczność spawania zostaje w tym przypadku całkowicie wyeliminowana, co wpływa na komfort pracy każdego Instalatora.

Walraven - oczywisty wybór dla każdego instalatora

Walraven to globalnie działająca firma, napędzana chęcią tworzenia prostych i sprytnych systemów produktów. Od 1942 roku dostarcza kompletne rozwiązania dla Instalatorów na całym świecie. Jako producent, Walraven posiada całkowitą kontrolę nad procesem tworzenia produktu. Rozpoczynając od koncepcji oraz kończąc na produkcji, usługach oraz wsparciu. Dzięki temu charakteryzuje się elastycznością, innowacyjnością, a ponadto gwarantuje najwyższy standard. Wszystkie produkty są testowane zarówno wewnętrznie, jak i przez jednostki zewnętrzne, a ponadto posiadają międzynarodowe oraz lokalne certyfikaty.

Produkty Walraven dostępne w ofercie Onninen!

Dzięki swej masywnej konstrukcji i solidnym śrubom zamykającym BIS HD Obejmy do dużych obciążeń są doskonale przygotowane do mocowania ciężkich rur. Ich średnice dopasowane są idealnie do każdego rodzaju rury. Nakrętki śrub zamykających posiadają specjalną blokadę z tworzywa sztucznego utrzymującą je we właściwej pozycji. Ponadto śruby zamykające wyposażone są w podkładki zapobiegające ich wypadaniu. Montaż tak skonstruowanych obejm jest łatwy i szybki, bez zbędnej straty czasu!

To nie wszystko! W ofercie hurtowni instalacyjnej Onninen znajduje się mnóstwo innych produktów Walraven, które z pewnością wpłyną na jakoś wykonania pracy oraz jej szybkość. Chcesz dowiedzieć się więcej? Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami!

Poznaj ofertę Walraven w hurtowni Onninen!