Wentylacja firmy Zehnder - wysoka efektywność, łatwy montaż i przedłużona gwarancja

Dodano: środa, 24.02.2021


Świeże powietrze wspiera zdrowie i dobre samopoczucie, które należą niewątpliwie do najważniejszych potrzeb. Jak je zapewnić w pomieszczeniach, w których tak wiele czasu spędzamy ze względu na porę roku i zagrożenie koronawirusem Energooszczędna wentylacja firmy Zehnder to idealne rozwiązanie w zakresie zdrowego klimatu wnętrz, a do tego na tyle innowacyjne i nowoczesne, że zwiększa wartość nieruchomości. Bezproblemowy montaż i spójne, kompleksowe rozwiązania stanowią istotne cechy dla instalatora.

Wentylacja firmy Zehnder

Zehnder ComfoAir 70 to zdecentralizowane urządzenie wentylacyjne z odzyskiem ciepła i wilgoci, które zaopatrzy w świeże powietrze mieszkanie lub pojedyncze pomieszczenia. Znakomicie w tych warunkach sprawdzi się również Zehnder Comfo- Spot 50, który tłoczy nawet do 55 m3/h powietrza, pracując przy tym niezwykle cicho. Jeśli rozważamy większą liczbę pomieszczeń albo dom, to konieczne będzie rozwiązanie kompleksowe z centralą wentylacyjną i systemem dystrybucji powietrza.

Sprawdź produkty marki Zehnder w hurtowni Onninen!

Wymiennik entalpiczny – regulacja ciepła i wilgotności

wymiennik entalpiczny zehnderW systemach wentylacyjnych Zehnder można zastosować krzyżowo-przeciwprądowy wymiennik ERV (entalpiczny). Naprawdę warto, bo umożliwia on przekazywanie energii cieplnej oraz wilgoci pomiędzy dwoma strumieniami powietrza. Zimą pozwoli nawet na 70% odzysku wilgoci z powietrza wywiewanego, zwiększa to komfort w pomieszczeniach mieszkalnych, czego efektem jest realny wzrost wilgotności w pomieszczeniach o ok. 10%. W okresie letnim wolimy zmniejszyć wilgotność w pomieszczeniach, co umożliwia wymiana wilgoci w kierunku od powietrza nawiewanego do wyrzucanego. Wymiennik ERV firmy Zehnder jest zbudowany z materiału odpornego na osiadanie i przenikanie bakterii oraz grzybów, nieprzepuszczającego zapachów, który można czyścić wodą.

Dystrybucja powietrza – ukryta część systemu

Wentylacja firmy ZehnderŚwieże powietrze musi dotrzeć do każdego pomieszczenia. Do jego rozprowadzania możemy zastosować system z kanałami o profilu okrągłym lub płaskim, które pozwolą elastycznie dostosować się do każdych warunków budowlanych. Można wybrać optymalny wariant lub połączyć obydwa tam, gdzie jest to korzystne, i w prosty sposób zamontować. Zehnder OnFloor to spłaszczone, owalne kanały, które można umieścić, np. w warstwie izolacyjnej podłogi. Zehnder InFloor to kanały o przekroju okrągłym, które można schować w sufitach podwieszanych lub ułożyć bezpośrednio w betonie. Ich atutem, zwłaszcza dla przyszłego użytkownika, jest prosty i bezproblemowy sposób czyszczenia. Zehnder oferuje własny zestaw, z którego korzysta już wiele firm wykonawczych, np. podczas okresowych przeglądów serwisowych.

Wentylacja Zehnder


Jednostki wentylacyjne marki Zehnder w sklepie Onninen

Najważniejszy element systemu – centrala wentylacyjna Zehnder ComfoAir Q

Centrala wentylacyjna Zehnder ComfoAir Q

Tworzenie systemu wentylacji należy zacząć od centrali wentylacyjnej i przydatna tu będzie możliwość doboru do konkretnych warunków budowlanych spośród trzech central o zróżnicowanej wydajności z serii Zehnder ComfoAir Q. Do wykorzystania zarówno w mieszkaniach, domach jednorodzinnych, jak i biurach czy budynkach komercyjnych. A do tego zapewniają one najwyższe standardy efektywności energetycznej i wzornictwa w połączeniu z łatwością obsługi. Redukcję zużycia energii umożliwia mniejsze zapotrzebowanie mocy wentylatora dzięki optymalizacji wykorzystania wnętrza centrali oraz przepływu powietrza w wymienniku.

Centrala wentylacyjna Zehnder ComfoAir QPodkreślić należy również przyjazny dla wykonawcy i bezproblemowy montaż, intuicyjną procedurę pierwszego uruchomienia Zehnder ComfoAir Q oraz unikalną możliwość przekształcenia wersji z lewej na prawą. Interesujący design obudowy łączy się z łatwością obsługi. Wyświetlacz poprzez istotne dane eksploatacyjne edukuje użytkownika w zakresie zużycia energii, komfortu i wpływu na środowisko. Modulowana nagrzewnica wstępna optymalizuje pracę urządzenia w okresie zimowym. Z kolei modulowany bypass kontroluje objętość powietrza poprzez adaptacyjny profil temperatury komfortu, uwzględniający różne odczucia temperatury przez ludzi. Te liczne zalety zapewniły Zehnder ComfoAir Q wiele wyróżnień w kraju i za granicą. Oprócz parametrów technicznych użytkownicy docenią cichą pracę, którą umożliwia dopracowana budowa oraz specjalna nakładka optymalizująca przepływ powietrza do wentylatora. Bardzo istotny jest fakt, że oryginalne filtry Zehnder zatrzymają nawet drobny pył, zgodnie z normą ISO 16890. A przecież każdy człowiek w ciągu doby wdycha średnio 15 kg powietrza i tą drogą nawet najdrobniejsze, szkodliwe cząsteczki docierają do płuc i układu krwionośnego. Mogą spowodować nie tylko zaburzenia snu, pogorszyć samopoczucie czy koncentrację, lecz zwiększają także ryzyko wystąpienia alergii, astmy i wielu innych chorób. Kurz, pyłki i cząsteczki sadzy, które dostają się przez otwarte okna, są jednymi z głównych źródeł drobnego pyłu we wnętrzach. Zehnder zapewnia przedłużoną 5-letnią gwarancję na system wentylacji Zehnder, co oznacza, że jest on trwały i zdolny sprostać wszelkim obciążeniom.

Sprawdź produkty marki Zehnder w hurtowni Onninen!

Rekuperator Zehnder
Wentylacja grawitacyjna
Wentylacja mechaniczna
Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła
Komin wentylacyjny