Wielofunkcyjne narzędzie do domu: wkrętarko-wiertarka

Dodano: wtorek, 22.08.2023


Wiertarko-wkrętarka jest jednym z urządzeń, które znajduje się w zasadzie w każdym domu. To narzędzie wykorzystywane często i wielofunkcyjnie. Planujesz zakup nowego sprzętu? Sprawdź co sprawdzi się lepiej - wiertarka czy wiertarko-wkrętarka? Jak wybrać dobrej jakości model?

Stolarz z deską i wkrętarką

Sprawdź wkrętarko-wiertarki w hurtowni Onninen

Lepiej wybrać wiertarkę czy wiertarko-wkrętarkę?

Zastanawiając się czy lepiej wybrać wiertarkę, czy wiertarko - wkrętarkę należy zacząć od analizy indywidualnych potrzeb. Jak często korzystasz z tego typu urządzeń? Jakie prace planujesz wykonywać, a także czy dysponujesz odpowiednią ilością miejsca dla swojego sprzętu?

Wiertarko-wkretarka Scheppach CDD45-20ProS 20VWiertarkowkrętarka jest sprzętem bardzo uniwersalnym. Świetnie sprawdzi się, jeśli ze sprzętu korzystasz sporadycznie, ale też gdy dysponujesz ograniczonym miejscem. Zgodnie z nazwą, urządzenie pozwala zarówno wiercić, jak i wkręcać, dlatego zakres prac, jakie można przy jego pomocy wykonać jest teoretycznie większy.

Alternatywą dla wkrętarko-wiertarki jest osobna wiertarka i osobna wkrętarka jakodedykowane do wykonania konkretnej pracy urządzenia. Jeśli ze sprzętu korzystasz dużo i intensywnie, to zakup osobnych urządzeń może być dużo korzystniejszy. Dlaczego? Głównie ze względu na możliwości oraz specjalistyczne parametry, jak np. moc urządzenia, pozwalające wykonać trudniejsze prace.

Czy da się wiercić w ścianie wiertarko-wkrętarką?

Zgodnie z nazwą urządzenia pozwoli ono zarówno wiercić, jak i wkręcać. Należy mieć jednak świadomość, że małe, kompaktowe rozwiązania, jakimi są wiertarko-wkrętarki, posiadają mniejsza moc nic klasyczne wiertarki. Dlatego też decydując się na zakup uniwersalnego sprzętu należy wiedzieć, że zakres prac, jakie można wykonać przy jego pomocy będzie nieco ograniczony.

Wiertarko wkrętarki całkiem dobrze radzą sobie z prostszymi pracami, ale w niektórych sytuacjach nie zastąpią zwykłej wiertarki. Wiercenie w ścianach wymaga stosowania odpowiedniej mocy, dlatego lepiej jest sięgnąć po klasyczną wiertarkę.

Uniwersalność wkrętarko-wiertarki

Wkrętarka Rothenberger DD60Jedną z największych zalet wiertarko wkrętarki jest jej uniwersalność i kompaktowy rozmiar. Nie bez znaczenia jest też fakt, że nowoczesne urządzenia wyposażone są w pojemny akumulator, co zdecydowanie ułatwia pracę.

Dobrym rozwiązaniem jest zakup wiertarko wkrętarki w walizce. Taki zestaw zdecydowanie łatwiej jest przetransportować, co ma duże znaczenie dla profesjonalistów wykonujących pracę bezpośrednio u klienta. Uniwersalność i kompaktowość to cechy doceniane przez wszystkich użytkowników. Urządzenie wielofunkcyjne sprawdzi się zdecydowanie lepiej, ponieważ pozwala przygotować się na różne warianty pracy. Walizka pozwala też łatwiej przechowywać sprzęt oraz utrzymać porządek w warsztacie.

Wiertarko-wkrętarki w hurtowni Onninen

W ofercie hurtowni instalacyjnej Onninen dostępne są różne warianty wiertarko wkrętarek, różniące się między sobą parametrami i możliwością zastosowania.

Jednym z wartych uwagi modeli jest wiertarko wkrętarka Scheepach CDD45-20ProS 20V. To bezprzewodowe, lekkie i uniwersalne urządzenie o momencie obrotowym 45 Nm posiada aż 19+1 opcji jego regulacji. Doskonale nadaje się do wiercenia w materiałach miękkich i twardych. Dużą zaletą urządzenia jest możliwość przymocowania uchwytu wiertarskiego, który sprawia, że korzystanie z urządzenia jest wygodne i bezpieczne.

Wiertarko-wkrętarka DeWalt 18V XR 65NM 2aku li.Dla ceniących sobie sprawdzone rozwiązania w ofercie dostępna jest wiertarko wkrętarka DeWalt 18V XR 65NM dostępna w zestawie z dwoma akumulatorami. Wystarczy szybko i sprawnie wymienić akumulator, aby pracować dalej, bez oczekiwania na jego naładowanie. Urządzenie umożliwia płynną regulację prędkości oraz przełącznik kierunku obrotów, co pozwala na sprawną i wygodną pracę. Jednym z atutów modelu wiertarko wkrętarki 18 V XR 65 NM jest wbudowane światło LED o białej barwie, co pozwala poprawić widoczność i tym samym komfort pracy.

Rothenberger, to firma, która stawia na rozwiązania profesjonalne i sprawdzone. Cechą charakterystyczną sprzętu jest solidne wykonanie i wytrzymałość. Wkrętarka Rotherberger DD60 wyposażona została w dużą moc, a do tego jest rozwiązaniem lekkim, kompaktowym, wygodnym w użyciu. Zasilana akumulatorem, wyposażona w dwa biegi, o momencie obrotowym w zakresie 34-60 NM. Idealnie nadaje się do wiercenia nie tylko w drewnie, ale też w metalu. Wbudowana dioda zdecydowanie ułatwia pracę, a ergonomiczna rączka (uchwyt) wpływają na bezpieczeństwo pracy.

Sprawdź wkrętarko-wiertarki w hurtowni Onninen

Wkrętarko wiertarka