Wolf Airpurifier oczyszczacz powietrza do zadań specjalnych

Dodano: piątek, 15.01.2021


Zdrowie jest najważniejsze – zdanie, które słyszymy od dawna, stało się w roku 2020 aktualne jak nigdy. Wiele zagrożeń czyha na nas w powietrzu. Tym samym, którego potrzebujemy do życia i którym oddychamy 24 godziny na dobę. Smog, wirusy, bakterie... Zagrożenie jest niewidoczne, ale, jak pokazują statystyki zachorowań, bardzo realne. WOLF AirPurifier to urządzenie, które stawia czoła tym problemom. Najcichszy w swojej klasie oczyszczacz powietrza o wyjątkowych parametrach, wyłapujący aż 99,995% szkodliwych cząsteczek z powietrza.

Wolf Air Purifer oczyszczacz powietrza do zadań specjalnych

Jak rozprzestrzeniają się wirusy?

Wirusy w powietrzu najczęściej występują w małych kropelkach (aerozolach) i mogą się w tej formie utrzymywać przez wiele godzin. Kasłanie, kichanie, mówienie, a nawet oddychanie powoduje transmisję wirusów do otaczającego powietrza i wzrost stężenia aerozoli. Aby temu przeciwdziałać, potrzebne jest intensywne wietrzenie pomieszczeń, wydajna wentylacja lub oczyszczacz powietrza o odpowiednich parametrach. Jak pokazały badania przeprowadzone przez Instytut na Uniwersytecie Technicznym w Berlinie, regularne otwieranie okien nie gwarantuje niskiego stężenia aerozoli w powietrzu. W przeprowadzonym eksperymencie, okna w klasie szkolnej były cały czas uchylone, a co 20 minut otwierane na oścież. Badanie wykazało, że stężenie aerozoli rzeczywiście spada po otwarciu okien, jednak potem bardzo szybko znów rośnie do wartości, które zwiększają prawdopodobieństwo zarażenia. Okazało się, że wystarczy 5 minut, aby szkodliwe cząsteczki rozprzestrzeniły się w całej klasie, nawet jeśli zarażona osoba jedynie oddycha, a więc nie kaszle, nie kicha i nie mówi.

Co zatem zrobić, aby pomieszczenia, w których spotykają się ludzie, były bezpieczne? Szybkie i wysoce wydajne rozwiązanie proponuje Wolf, który wprowadza właśnie na rynek urządzenie, jakiego jeszcze nie było – profesjonalny oczyszczacz powietrza WOLF AirPurifier.

Sprawdź produkty Wolf w hurtowni Onninen

Skuteczna i wygodna filtracja zamiast wentylacji

Wolf Air Purifer oczyszczacz powietrza do zadań specjalnychWOLF AirPurifier to najnowszy produkt w ofercie WOLF, niemieckiego eksperta w dziedzinie urządzeń wentylacyjnych. Dzięki najprostszej możliwej instalacji typu plug&play urządzenie z powodzeniem można zastosować wszędzie tam, gdzie standardowa krótka i intensywna wentylacja nie jest możliwa lub nie wystarcza. Dzięki zastosowaniu wysoce wydajnego filtra HEPA H14 (zgodnego z normą DIN EN 1822) stopień filtracji niepożądanych cząstek, w tym także aerozoli, w których znajdują się bakterie i wirusy, wynosi aż do 99,995%. Z uwagi na to, że termin „filtr HEPA” nie jest zastrzeżony, wiele firm używa go, oferując urządzenia, których filtry nie spełniają najbardziej rygorystycznych norm. AirPurifier korzysta z prawdziwego filtra HEPA H14 najwyższej jakości. Dzięki temu świetnie radzi sobie z aerozolami, smogiem, pyłem i innymi cząsteczkami. Najnowocześniejsza technologia wentylatorów EC pozwala na niezwykle wydajną filtrację 4-6 objętości pomieszczenia w ciągu godziny.*

Jest to optymalny współczynnik filtracji, który pozwala na utrzymywanie stale niskiego poziomu szkodliwych cząsteczek w powietrzu. Urządzenie AirPurifier firmy WOLF jest przeznaczone do wszystkich pomieszczeń o powierzchni maks. 120 m². W większych pomieszczeniach konieczną wymianę powietrza można zapewnić, ustawiając kilka urządzeń.

Oczyszczacz powietrza Wolf AirPurifier w szkołach, gastronomii i w studiach fitness

Dzięki swoim licznym zaletom WOLF AirPurifier sprawdzi się znakomicie w bardzo wielu miejscach: od przedszkoli, żłobków, sal lekcyjnych, restauracji, biur, poprzez poczekalnie w przychodniach, gabinety lekarskie, apteki czy centra fitness, sale dla petentów w urzędach, aż po sklepy. Jest to najcichszy oczyszczacz powietrza w swojej klasie, wyposażony w wylot powietrza na wysokości 2,30 m, co zapobiega nieprzyjemnym przeciągom. Niemiecka jakość wykonania gwarantuje solidność urządzenia, a dodatkowe mocowanie ścienne zabezpiecza przed upadkiem lub przewróceniem. Wstępny etap filtracji z użyciem węgla aktywnego prowadzi do neutralizacji zapachów, co jest szczególnie ważne w restauracjach. Dzięki wysokiej energooszczędności i czujnikowi obecności, pozwalającemu uniknąć niepotrzebnej pracy w nocy i w weekendy, urządzenie zużywa znacznie mniej prądu. Oczyszczacz jest wyposażony w Funkcję Szybkiego Przewietrzania zapewniającą wyższą cyrkulację powietrza. Łatwa obsługa i technologia Plug&Play sprawiają, że korzystanie z AirPurifier nie sprawia najmniejszych problemów. Wystarczy podłączyć urządzenie do prądu, ustawić wielkość pomieszczenia i gotowe! Żadne dodatkowe prace nie są wymagane.

Sprawdź produkty Wolf w hurtowni Onninen

Najważniejsze cechy oczyszczacza Wolf AirPurifier

 • Wolf Air Purifer oczyszczacz powietrza do zadań specjalnychNiezwykle skuteczna filtracja >99,995% cząsteczek.
 • Wylot powietrza na wysokości 2,30 m, zapobiegający nieprzyjemnym przeciągom.
 • Bardzo cicha praca (34 dB(A) w trybie normalnym).
 • Wysoki współczynnik filtracji powietrza 4-6 x objętość pomieszczenia (do 1200 m³/h)*.
 • Neutralizacja zapachów.
 • Czujnik ruchu z ustawieniem czasowym pozwalający uniknąć niepotrzebnej pracy
  w nocy lub w weekendy.
 • Niski pobór mocy elektrycznej, zaledwie 40-275 W.
 • Bezproblemowa instalacja Plug&Play.
 • Wytrzymałość i bezpieczeństwo.
  (* dla pomieszczenia o objętości do 200 m³)

Sprawdź produkty Wolf w hurtowni Onninen