Wpusty dachowe renowacyjne DALLMER

Dodano: 2021 10 29, Fri


Odwodnienie dachów płaskich jest elementem niezbędnym celem odprowadzenia wody opadowej i ochrony dachu przed uszkodzeniem lub zniekształceniem pod wpływem wilgoci. Produkty Dallmer są przeznaczone do dachów płaskich o konstrukcji masywnej lub lekkiej, jedno- lub dwuwarstwowych. Dane techniczne rozwiązań odwadniających należy zawsze ocenić w odniesieniu do parametrów konkretnego budynku. Dachy płaskie dzielą się zasadniczo na dachy nieużytkowe, na które dozwolony jest dostęp wyłącznie w celach konserwacyjnych, oraz dachy użytkowe, przystosowane do użytkowania przez ludzi oraz do ruchu pojazdów.

Odwodnienie dachów

W przypadku budynków już istniejących, niezależnie od rodzaju dachu płaskiego, może okazać się, że konieczna będzie renowacja. Renowacja dachu płaskiego jest przedsięwzięciem nie tylko pracochłonnym, ale również czasochłonnym, szczególnie wtedy, gdy konieczny jest demontaż starych wpustów dachowych. Wpusty renowacyjne 63 T Dallmer, nie tylko pozwalają zaoszczędzić mnóstwo czasu, ale jednocześnie zapewniają niezawodne, profesjonalne rozwiązanie najwyższej jakości. Zastosowanie wpustów renowacyjnych jest bardzo proste: stare wpusty pozostają na miejscu, natomiast wpusty renowacyjne wystarczy „wcisnąć” w króćce starych wpustów. Dzięki elastycznym uszczelkom wargowym, nowe wpusty są szczelne i zapewniają skuteczne zabezpieczenie przed cofką. Wpusty renowacyjny 63 T są dostępne w rozmiarach DN 70 – DN 150 oraz występują w wersji przygotowanej do połączenia z papami bitumicznymi oraz membranami FPO-PP i PVC, a także wersji z rozłącznym pierścieniem mocującym do przyłączania polimerowych membran dachowych.

Sprawdź wpusty dachowe Dallmer

Główne zalety wpustów renowacyjnych Dallmer:

Nieskomplikowany montaż

Stary wpust dachowy pozostaje na miejscu, nowy zostaje wciśnięty w jego króciec. Dekarz musi znać jedynie średnicę (miarodajnym wymiarem jest średnica starego króćca przyłączeniowego lub pionu kanalizacyjnego).

Niezawodne uszczelnienie

Elastyczne uszczelki wargowe zapewniają silne mocowanie i wyrównują nierówności starego wpustu. Jednocześnie gwarantują niezbędną ochronę przed cofką. Dodatkowy pierścień ze stali nierdzewnej w modelu 63 T DallBit zapewnia skuteczną ochronę przed obciążeniem wiatrem oraz oderwaniem się pokrycia dachowego od wpustu.

Doskonałe dopasowanie

Zarówno z izolacją termiczną jak i bez, wpust dachowy renowacyjny 63 T pasuje do wszystkich standardowych króćców. Korpus naszego wpustu renowacyjnego 63 T ma tak niewielki rozmiar, że bez trudu zmieści się do niemal wszystkich starych wpustów. Sprawdzi się doskonale w przypadku wykonywania izolacji termicznej z wstęgowym pokryciem dachowym, lub układania nowego pokrycia wstęgowego w ramach prac renowacyjnych.

Oszczędność czasu

Zastosowanie wpustu renowacyjnego Dallmer wymaga znacznie mniejszego nakładu pracy niż demontaż starego wpustu dachowego. Dzięki krótkim czasom montażu, wpust renowacyjny 63T pozwala na wyraźnie obniżenie kosztów renowacji.

Masz pytania odnośnie branży? Dołącz do grupy Świat Instalacji!