Wskaźniki zasilania Zamel - co warto wiedzieć na ich temat?

Dodano: czwartek, 15.06.2023


Pewne niepozorne urządzenia pełnią niezwykle ważną rolę i w znaczący sposób wpływają na bezpieczeństwo. Należą do nich wskaźniki zasilania. Dzięki nim można sprawdzić obecność napięcia na poszczególnych fazach. Na pewno na uwagę zasługują wskaźniki zasilania Zamel. Dowiedz się więcej na ich temat!

wskazniki zasilania

Sprawdź wskaźniki zasilania Zamel w hurtowni Onninen

Wskaźniki zasilania Zamel - energooszczędna praca, bezpieczeństwo i niezawodne działanie

Wskaźnik zasilania 230V LED czerwona Typ: LKM-03-10Wskaźniki zasilania Zamel posiadają nowoczesny wygląd oraz niezawodną, energooszczędną konstrukcję. Dzięki nim można skutecznie monitorować napięcie w sieciach jedno i trójfazowych. Urządzenia wskazują poprawne napięcie względem potencjału neutralnego. Co istotne, sygnalizacja realizowana jest dzięki diodom LED. Mają one oznaczenie L1, L2 oraz L3. Warto też wiedzieć, że wskaźniki zasilania dostępne są one w różnych wersjach kolorystycznych takich jak czerwona, zielona, żółta oraz mieszana. Produkty marki Zamel wykorzystują optyczną sygnalizację obecności napięcia. Jednocześnie łatwo przystosować je do nietypowych zastosowań. Wykorzystuje się je do automatyki i sterowania. Konstrukcja wskaźnika zawiera zaciski przyłączeniowe:

  • L1 - zacisk śrubowy, który służy do podania napięcia zasilania w postaci potencjału pierwszej fazy.
  • L2 - zacisk śrubowy służący do podania napięcia zasilania w postaci potencjału drugiej fazy L2. 
  • L3 - zacisk śrubowy służący do podania napięcia zasilania w postaci potencjału trzeciej fazy L3. 
  • N - zacisk śrubowy służący do podania potencjału przewodu neutralnego N.

Schemat podłączenia wskaźnika Zasilania Zamel 3-fazowego LKM-01-10

Wskaźnik zasilania 230V/400V LED czerwona/zielona/żółta TN Typ: LKM-01-40Na początek należy rozłączyć obwód zasilania bezpiecznikiem bądź wyłącznikiem nadmiaroprądowym czy rozłącznikiem izolacyjnym. W następnym etapie dla bezpieczeństwa należy sprawdzić stan napięcia na przewodach zasilających. Jeżeli nie ma w nich napięcia można przejść do zamontowania urządzenia. Do tego celu wykorzystuje się szynę TH35. Trzeba podłączyć przewody pod zaciski. Pamiętajcie tutaj, że musi się to odbywać zgodnie ze schematem podłączenia. Dopiero potem można ponownie podłączyć obwód zasilania. Obecność napięcia sieciowego na danym przewodzie fazowym jest sygnalizowana poprzez świecenie odpowiedniej diody LED. Analogicznie jeżeli napięcie sieciowe nie występuje, dioda LED nie będzie świecić. Pamiętajcie o jeszcze jednej ważnej rzeczy, aby urządzenie poprawnie działało należy podłączyć przewód neutralny.

Podłączenia wskaźnika Zasilania LKM-01-10

Wskaźnik Zasilania Zamel LKM-01-10Na początek należy rozłączyć obwód zasilania bezpiecznikiem bądź wyłącznikiem nadmiaroprądowym czy rozłącznikiem izolacyjnym. W następnym etapie dla bezpieczeństwa należy sprawdzić stan napięcia na przewodach zasilających. Jeżeli nie ma w nich napięcia można przejść do zamontowania urządzenia. Do tego celu wykorzystuje się szynę TH35. Trzeba podłączyć przewody pod zaciski. Pamiętajcie tutaj, że musi się to odbywać zgodnie ze schematem podłączenia. Dopiero potem można ponownie podłączyć obwód zasilania. Obecność napięcia sieciowego na danym przewodzie fazowym jest sygnalizowana poprzez świecenie odpowiedniej diody LED. Analogicznie jeżeli napięcie sieciowe nie występuje, dioda LED nie będzie świecić. Pamiętajcie o jeszcze jednej ważnej rzeczy, aby urządzenie poprawnie działało należy podłączyć przewód neutralny.

Zabezpieczenie wskaźnika Zasilania LKM-01-10 czyli BZM-03

Wskaźnik zasilania LKM-01-40 może być dodatkowo zabezpieczony za pomocą modułu BZM-03. Urządzenie posiada 3 gniazda bezpiecznikowe i zabezpiecza wskaźnik przed skutkami ewentualnych skutków awarii urządzenia lub okablowania. 

Wskaźnik zasilania jednofazowy 230V LKM-03-30 żółty exta ZAMEL - schemat podłączenia

Wskaźnik zasilania 230V LED żółta Typ: LKM-03-30

Wskaźnik zasilania jednofazowy 230 V LKM-03-30 żółty extra Zamel służy do sygnalizacji napięcia w sieci jednofazowej, która jest realizowana przy pomocy diody LED. Tutaj należy wiedzieć, że dioda LED ma podwyższoną emisję światła. Producent zastosował obudowę jednomodułową. Na uwagę zasługuje także bardzo duża trwałość elementu jednoświecącego.

Warto poznać schemat podłączenia wskaźnika zasilania jednofazowego 230V LKM-03-30 żółtego extra Zamel. Stosowany jest także w układach automatyki sterowania do sygnalizacji zdarzeń związanych z obecnością potencjału fazy. Urządzenie posiada zaciski N oraz L, gdzie N jest to przewód neutralny, a L służący do podania napięcia zasilania. Montujemy je na szynie TH35. Przydadzą się zaciski sprężynowe. Po zamontowaniu zajmuje jeden moduł. Na zacisk oznaczony litera L podajemy potencjał fazy, na zacisk oznaczony jako N podajemy potencjał neutralny. Po podaniu napięcia zasilała włącza się dioda LED, która zaczyna świecić światłęm ciągłym Układ jest już gotowy do pracy. Po podaniu napięcia zasilania włącza się dioda LED, która zaczyna świecić światłem ciągłym. Jeżeli dojdzie do zaniku napięcia, to wtedy dioda gaśnie.

Wskaźniki zasilania Zamel w ofercie hurtowni Onninen

Na uwagę zasługuje wskaźnik zasilania 230V/400V LED LKM-01-40. Dzięki niemuWskaźnik zasilania 230V LED zielona Typ: LKM-03-20 można nie tylko szybko, ale i łatwo sprawdzić stan zasilania. Montuje się go na szynie DIN. Dzięki temu urządzeniu można wykryć potencjalne problemy z przerwą energii elektrycznej. Dzięki temu maleje ryzyko dla urządzeń, które są podłączone do sieci. 

Dobrym wyborem może być także wskaźnik zasilania 230V LED LKM-03-10. Służy do sygnalizacji napięcia w sieci jednofazowej. Jego dioda ma podwyższoną emisję światła. To urządzenie sprawdzi się nawet w trudnych warunkach. Posiada  stopień ochrony obudowy wynoszący IP20. Warto jeszcze zwrócić uwagę na częstotliwość znamionową, która wynosi 50/60 Hz. Ten wskaźnik zasilania doskonale pracuje w temperaturze od minus 20 do 45 stopni Celsjusza. 

Do wyboru jest także wskaźnik zasilania 230V LED zielona LKM-03-20. W tym przypadku dioda świeci na kolor zielony. Podobnie jak poprzednie urządzenie również służy do sygnalizacji napięcia w sieci jednofazowej. Montowany jest na szynie TH35. Znamionowe napięcie zasilania w tym urządzeniu wynosi 230V.

Sprawdź wskaźniki zasilania Zamel w hurtowni Onninen

Produkty z Cashback 5% na kartę płatniczą
Wskaźnik napięcia