Wydajność i wytrzymałość, czyli rozdzielacze InoxFlow od KAN-therm

Dodano: piątek, 22.07.2022


Instalacje centralnego ogrzewania, wody użytkowej czy ogrzewania podłogowego łączy jeden wspólny element. Mowa oczywiście o rozdzielaczach, od których zależy poprawne i efektywne funkcjonowanie systemów sanitarnych. Aby kompleksowo spełniały swoją rolę, powinny charakteryzować się wytrzymałością oraz daleko idącą wydajnością. Właśnie te cechy wyróżniają rozdzielacze KAN-therm InoxFlow. Jak zmienią nasze spojrzenie na funkcjonalność systemów instalacyjnych?

Rozdzielacze InoxFlow w szafce rozdzielczej do ogrzewania podłogowego

Sprawdź rozdzielacze InoxFlow od KAN-therm

Wytrzymałość i funkcjonalność rozdzielaczy InoxFlow

Rozdzielacz KAN InoxFlowJednym z podstawowych czynników wpływających na wytrzymałość i niezawodność rozwiązań instalacyjnych są materiały, z jakich zostały wykonane. Poszczególne elementy systemów wchodzą bowiem w bezpośredni kontakt z różnego rodzaju czynnikami, które potencjalnie mogą powodować ich niszczenie lub prowadzić do dostania się do obiegu niebezpiecznych dla zdrowia związków chemicznych. Jest to szczególnie istotne w przypadku systemów wody użytkowej, z którą mamy bezpośredni kontakt.

– Rozdzielacze InoxFlow zostały wykonane ze szlachetnej, najwyższej jakości stali nierdzewnejmówi Mariusz Choroszucha, Kierownik Działu Doradztwa Technicznego Grupy KAN.Charakteryzuje ją wysoka odporność na jony chlorkowe, co jest niezwykle istotne w kontekście instalacji wody użytkowej, a także dwukrotnie większa wydajność hydrauliczna, niż w przypadku rozwiązań wykonanych z mosiądzu.

Abstrahując od wytrzymałości i gwarancji bezpieczeństwa dla użytkowników, bardzo ważna w przypadku rozdzielaczy jest ich funkcjonalność. I na tym polu InoxFlow nie ma sobie równych.

Wygodna uniwersalność rozdzielaczy InoxFlow

Jednym z wyróżników rozdzielaczy InoxFlow, jest możliwość obracania belki o 180o bez konieczności ich demontażu. Zostały także wyposażone w wyjścia na poszczególne obwody (GZ ¾” Eurokonus). W kontekście wygody montażu warto również podkreślić ich kompatybilność z dotychczasową armaturą uzbrojenia KAN-therm – redukcjami, odpowietrznikami czy trójnikami.

Rozdzielacz KAN InoxFlow– Aby maksymalnie ułatwić pracę inwestorom, nasze rozdzielacze mają czytelne oznaczenia, w tym m.in. numerację umożliwiającą prostą identyfikację obwodów czy informację o sposobie ich podłączeniatłumaczy Mariusz Choroszucha, Kierownik Działu Doradztwa Technicznego Grupy KAN. InoxFlow charakteryzują również wytrzymałe obejmy, wyposażone w funkcję tłumienia drgań, które gwarantują cichą i dyskretną pracę całej instalacji.

Od nowoczesnych systemów instalacyjnych należy wymagać więcej. Powinny bowiem łączyć w sobie wiele cech, które przekładają się na ich użytkowość, niezawodność oraz funkcjonalność. Jeśli idą w parze z designem, otrzymujemy rozwiązanie na miarę XXI wieku.

Sprawdź system ogrzewania podłogowego od KAN-therm

Rozdzielacz do podłogówki
Rozdzielacz KAN-therm