Wygodny dostęp do energii elektrycznej: Gniazda meblowe

Dodano: poniedziałek, 6.11.2023


Energia elektryczna niezbędna jest w każdym domu. Bez niej żadne sprzęty nie będą działały prawidłowo. Gniazdka w instalacjach oraz włączniki rozmieszczone są w taki sposób, aby ułatwić codzienne funkcjonowanie i korzystanie z urządzeń. Czym jest gniazdo meblowe i gdzie najlepiej jest je zamontować?

Gniazdo meblowe z ładowarką USB na blacie kuchennym

Sprawdź gniazda meblowe w hurtowni Onninen

Gdzie najlepiej umieścić gniazdo meblowe w kuchni?

Gniazda meblowe to funkcjonalna alternatywa dla tradycyjnych gniazdek. Ich wygląd i konstrukcja pozwalają wyróżnić trzy warianty rozwiązań - mogą zostać zainstalowane bezpośrednio w blacie, ale też jako gniazda narożne lub wysuwane. To wyjątkowo praktyczne rozwiązanie, którego montaż warto rozważyć m.in. w kuchni, chociaż równie często spotykane są w biurach, salach konferencyjnych, punktach obsługi klienta. Cześć z nich jest dodatkowo wyposażona w port USB, co ułatwia ładowanie telefonu czy tableta. Z powodzeniem mogą być zamontowane również w salonie czy każdym innym pomieszczeniu w domu. Dostępność wielu wariantów pozwala dopasować rozwiązania pasujące do każdej aranżacji. Szczególnie, że ich wykorzystanie pozwala uzyskać naprawdę estetyczny i nowoczesny wygląd. Gniazdo nablatowe to funkcjonalne i estetyczne rozwiązanie, które cieszy się coraz większą popularnością.

Gniazdo meblowe Orno z wyłącznikiem, 2x230V, srebrneW kuchni najczęściej stosowane są klasyczne, prostokątne gniazdka sieciowe, z dwoma lub trzema wyjściami pod 230V. W zależności od potrzeb zdecydować się można na model z uziemieniem lub bez. Alternatywą są gniazda owalne.

Zadaniem gniazd meblowych w kuchni jest zapewnienie wygodnego dostępu do źródła energii elektrycznej, aby móc wygodnie korzystać ze wszystkich niezbędnych urządzeń. Dlatego też powinny one znaleźć się w miejscach newralgicznych, gdzie owe sprzęty są regularnie podłączane. Cześć z nich, jak np. lodówka, pralka lub czajnik są podłączone na stałe, inne, jak mikser, robot kuchenny - kiedy są potrzebne. O ile pierwsza grupa z powodzeniem może być zamontowana i podłączona do tradycyjnych gniazdek ściennych, często znajdujących się w mało dostępnych miejscach, o tyle dla sprzętów używanych okazjonalnie, lepiej sprawdzą się gniazda montowane w blacie, które są zawsze pod ręką. Tam, gdzie miejsca nie jest dużo wybrać można gniazda wpuszczane w blat, które po zakończonej pracy można ukryć.

Jak zadbać o właściwe rozmieszczenie gniazd nablatowych?

Przed montażem gniazdek należy dokładnie przemyśleć i zaplanować ich rozmieszczenie, aby odpowiednio przygotować miejsce. Odpowiednie poprowadzenie kabli, zapewniających dostęp do prądu, konieczne jest też przygotowanie otworów, stąd tak ważne jest precyzyjne dopasowanie. Samo gniazdo przykręcane jest bezpośrednio do blatu lub umieszczane w narożniku tuż przy ścianie lub innych meblach.

Gniazdo meblowe Orno bez wyłącznika, 1x230V, 2xUSB, srebrnePlanując wykonanie instalacji warto zastanowić się nad tym, ile urządzeń jednocześnie może być podłączonych do sieci? Ilość i rozlokowanie gniazd to kwestia, którą warto rozważyć przez pryzmat indywidualnych oczekiwań i potrzeb.

Gniazdo meblowe w kuchni może być narażone na trudne warunki, dlatego najlepiej jest wybierać sprawdzone modele, przygotowane przez wiodących producentów. Najlepiej sprawdzi się gniazdko wyposażone w zamknięcie, zabezpieczające przed zabrudzeniem. Dobrej jakości gniazdo blatowe powinno zapewniać dodatkową ochronę i bezpieczeństwo przed ewentualnym zalaniem.

Gniazda meblowe w hurtowni Onninen

Decydując się na podłączenie gniazd meblowych w pomieszczeniach, takich jak biura, kuchnia czy w salonie, warto wybierać rozwiązania bezpieczne, posiadające wszystkie niezbędne atesty. W ofercie Onninen dostępnych jest wiele wariantów gniazdek, dzięki czemu można zastosować je bez względu na posiadany design mebli kuchennych czy biurka.

Jednym z częściej wykorzystywanych jest gniazdo meblowe z wyłącznikiem 2x230V. Produkt przygotowany przez markę Orno jest solidny, trwały i wytrzymały oraz łatwy w montażu do każdego mebla. W zestawie znajduje się komplet śrub. Gniazdo zapewnia możliwość podłączenia dwóch urządzeń, dzięki czemu znajduje zastosowanie nie tylko w kuchni. Model wyposażony w bolec ochronny.

Świetnym rozwiązaniem, które można zastosować nie tylko w kuchni, ale też salonie czy biurze, jest gniazdo meblowe bez wyłącznika 1x230V i 2xUSB. Połączenie klasycznego gniazdka sieciowego 230V oraz funkcjonalnych złączy USB, do których podłączyć można nie tylko telefon komórkowy czy tablet. Obecnie coraz więcej urządzeń wyposażonych jest w złącza ładowania USB.

Sprawdź gniazda meblowe w hurtowni Onninen

Gniazdko USB
Gniazda elektryczne
Gniazdko nablatowe
Gniazdo meblowe