Zastosowanie i zalety inżektora

Dodano: wtorek, 25.07.2023


Inżektor to termin, który stosowany jest w różnym znaczeniu. W zależności od wykorzystania może być urządzeniem znajdującym się w parowozie, akceleratorem wstrzykującym lub strumienicą, czyli urządzeniem wykorzystywanym do przenoszenia cieczy, zawiesin, gazów lub ciał sypkich. Czym jest inżektor do uzdatniania wody?

Instalator dokręca inżektor do układu

Sprawdź inżektory do wody w hurtowni Onninen

Czym jest inżektor?

Inżektor do wody zimnej BWT MEDO 3/4",Inżektor to jeden z elementów głowicy służącej do uzdatniania wody. Znajduje się on w jej wnętrzu i odpowiada za sterowanie procesem uzdatniania. Urządzenia te, w których głowica regeneruje się poprzez dodanie specjalnej mieszanki środka regenerującego zawierającego sól, ozon, nadmanganian potasu, powietrza i kwasu musi być wyposażona w inżektor, który zapewnia dostarczenie odpowiedniej mieszanki poszczególnych środków na złoże filtracyjne, które znajduje się we wnętrzu butli ze środkiem do regeneracji. Od prawidłowego działania urządzenia zależy czy woda zostanie właściwie uzdatniona. Urządzenie pomaga też napowietrzać wodę, co jest szczególnie ważne w przypadku złóż wysoko nasyconych żelazem i manganem. Jednak inżektor do wody to nie jedyny wariant urządzenia, które wykorzystywane są również w urządzeniach do podawania chemii, takich jak myjki wysokociśnieniowe, instalacje nawadniające wyposażone w możliwość dawkowania nawozów w rolnictwie oraz ogrodnictwie.

Jak działa inżektor?

Inżektor do wody gorącej BWT MEDOBudowa i sposób działania inżektora nie są skomplikowane. Bez względu na rodzaj i zastosowanie urządzenia pełni ono taką samą rolę - ma za zadanie dostarczyć określonych substancji, które po rozpuszczeniu w wodzie pozwalają na uzdatnianie wody lub odpowiadają za nawożenie, dozują środki chemiczne itp.

Mechanizm działania urządzenia opiera się na wytworzeniu różnicy ciśnień pomiędzy wlotem oraz wylotem w czasie przepływu wody, w efekcie czego na króćcu ssącym powstaje podciśnienie, pozwalające na zassanie nawozu lub mieszanki uzdatniającej. Ilość pobieranych substancji zależy od indywidualnych potrzeb i jest odpowiednio wyliczane, na podstawie wydajności instalacji, wartości ssania oraz stężenia pożywki

Montaż inżektora

Montaż inżektora zależy przede wszystkim od tego, do czego jest wykorzystywany. W przypadku uzdatniania wody i jej napowietrzania. Gdy konieczne jest utlenienie żelaza i manganu urządzenie montuje się między pompą, a zbiornikiem hydroforowym. Z kolei w instalacji nawadniającej uprawy i pozwalającej zadbać o podawanie właściwej ilości nawozów inżektor jest najczęściej instalowany bocznikowo na rurze zasilającej, gdzie między wejściem, a wyjściem inżektora instalowane są specjalne zawory, których rolą jest kontrolowanie przepływu wody, aby jej część przepływała przez dozownik.

Inżektory w ofercie hurtowni Onninen

Pompa dozująca BWT OLIMPIA 633W ofercie hurtowni Onninen posiadamy doskonałej jakości urządzenia, dostosowane do określonych potrzeb. Dlatego też przed zakupem koniecznie trzeba zwrócić uwagę na specyfikację. Inżektor do wody zimnej BWT Medo 3/4“ to urządzenie przygotowane przez BWT, czyli Best Water Technology. Jego wysoka jakość gwarantuje skuteczność działania. Jest też łatwy w montażu. W naszej ofercie dostępne są również inne rozmiary, w tym 1/2“, 1/4“.

Tam, gdzie konieczne jest wykorzystanie wody gorącej należy wybrać modele dostosowane do bardziej wymagających warunków. Dlatego w naszej ofercie przygotowane zostały rozwiązania, takie jak Medo, inżektor do wody goracej BWT MEDO, przygotowane przez BWT Polska Sp. z o.o. Produkt wysokiej jakości cechuje się również niezawodnością. Model ten jest rozwiązaniem wyjątkowo praktycznym i funkcjonalnym, które zostanie docenione przez miłośników ciepłych napojów, jak kawa czy herbata. Ten niewielkich rozmiarów inżektor może skutecznie i z powodzeniem zastąpić tradycyjny czajnik. Wystarczy napełnić inżektor wodą i poczekać, aż zostanie ona podgrzana do oczekiwanej temperatury.

Inżektory są nieodłącznym elementem stacji uzdatniania wody oraz pomp dozujących, takich jak np.  pompa dozująca BWT Olimpia 633. Jest to wydajne urządzenie pracujące z częstotliwością 50 Hz, z silnikiem o mocy 14 W. Urządzenie cechuje się wysoką odpornością na uszkodzenia, ponieważ wykonana jest z doskonałej jakości materiałów. Jest to rozwiązanie gotowe do montażu, co zdecydowanie ułatwia nie tylko używanie, ale i sam montaż. Jego zaletą jest możliwość manualnego ustawienia prędkości przepływu przez wody przez pompę, w zależności od potrzeb. W zestawie znajduje się też konsola do montażu ściennego.

Sprawdź inżektory do wody w hurtowni Onninen