Złączka naprawcza Wavin Tigris M5

Dodano: 2021 2 18, Thu


System instalacji sanitarnych i grzewczych Wavin Tigris to szereg dopracowanych i przetestowanych produktów oraz rozwiązań dobrze znanych każdemu instalatorowi.

Właśnie mija rok od wprowadzenia na rynek nowej kształtki Tigris M5 z pierwszym na świecie opatentowanym Acoustic Leak Alert, czyli zintegrowanym akustycznym systemem wykrywania nieszczelności, który w prosty sposób umożliwia instalatorom szybkie sprawdzenie całej instalacji i wykrycie niezaciśniętych kształtek podczas prób ciśnieniowych wykonywanych sprężonym powietrzem. Wavin Tigris M5 mają również OPTI FLOW, czyli do 50% większy przekrój hydrauliczny kształtki – dzięki temu instalacja cechuje się jeszcze większą wydajnością i niezawodnością – a także funkcję Multi Jaw, czyli możliwość zaciskania aż 5 typami szczęk. Jednak Wavin Tigris M5 to nie tylko nowe funkcjonalności kształtek i poprawione parametry hydrauliczne. Nowy typ kształtek to także nowe rozwiązania. Jedną z ciekawszych nowości jest złączka naprawcza. Służy ona do naprawy uszkodzonych instalacji rurowych na skutek np. przewiercenia schowanej w ścianie lub podłodze rury. Dotychczas tego rodzaju uszkodzenia naprawiane były z zastosowaniem jednej lub dwóch kształtek prostych, ale w trudno dostępnych miejscach ich użycie bywało niemożliwe. Teraz mamy nowe rozwiązanie, dzięki któremu wystarczy wyciąć uszkodzony fragment rury i wstawić zamiast niego złączkę teleskopową, którą będzie można łatwo i bardzo szybko zastosować w instalacjach z kształtkami Tigris M5, a także w starszych instalacjach z rurami Wavin. Złączki naprawcze 16 mm i 20 mm systemu Tigris M5 są już dostępne w sprzedaży.

Sprawdź złączki w sklepie Onninen!

Sposób montażu złączki naprawczej

 1. Odsłoń obszar wokół nieszczelnej części, jeżeli rura jest pokryta np. tynkiem lub betonem.
 2. Wytnij uszkodzony lub przeciekający odcinek rury. Zwróć uwagę na minimalną i maksymalną odległość pomiędzy obydwoma końcami rur, aby zagwarantować bezpieczeństwo nowego połączenia.
  • Minimalna odległość – 135 mm
  • Maksymalna odległość – 160 mm
 3. Upewnij się, że powierzchnia rury jest całkowicie gładka i czysta. Umieść jedną tuleję złączki naprawczej na jednym z wolnych końców rury. Sprawdź w okienku kontrolnym, czy rura jest prawidłowo włożona. (IN4SURE™).
 4. Zaciśnij przygotowane połączenie.
 5. Wyciągnij wolny koniec złączki naprawczej i wsuń drugą tuleję na pozostały wolny koniec rury. Sprawdź w oknie kontrolnym, czy rura jest prawidłowo włożona. (IN4SURE™).
 6. Zaciśnij przygotowane połączenie.
 7. Po naprawie przecieku przeprowadź test ciśnieniowy w celu sprawdzenia poprawności zamontowania złączki.

Złączki Wavin Tigris M5 w sklepie Onninen