CSR - Społeczna Odpowiedzialność Biznesu

Dodano: 2021 1 12, Tue


Projekty
Instalator
Przemysł
Infrastruktura
Budownictwo
Podhurt
Marka

Drodzy Partnerzy,

Pandemia znacząco zmieniła świat. Dlatego proponujemy, żeby rok 2021 był poświęcony szeroko rozumianej ochronie zdrowia, ekologii i aktywności fizycznej przy współpracy z Fundacją PCK. Onninen ma już szeroką tradycję oddawania krwi. Działanie to jest aprobowane i lobbowane przez wielu pracowników, którzy już są honorowymi dawcami. Stacje krwiodawstwa zbierają również osocze ozdrowieńców, co będzie szczególnie ważne w 2021!

Wsparcie fundacji PCK

Jednym z działań wpierających akcję jest wspólny zakup toreb ekologicznych i wprowadzenie ich do obiegu sprzedaży w sieci Onninen.  Dochód ze sprzedaży przeznaczymy na rzecz Fundacji PCK.

Wsparcie marketingowe akcji :

  • Logo Partnera na torbie
  • Logo Partnera w komunikacji offline – sieć sprzedaży express – reklama na monitorach , plakaty, ekspozycja torby
  • Komunikacja online – Facebook, Onninen.pl; Linkedin, Onnshop.

Ekologiczna akcja e-faktury

Troszcząc się o dobro naszej planety, zachęcamy wszystkich do zastąpienia tradycyjnych faktur formą elektroniczną. Klient w zamian za przejście na e-fakturę otrzymuje symboliczny zapach samochodowy w kształcie drzewa o zapachu sosny. Z kolei Onninen zakupuje trzy sadzonki sosny i zasadza je w wybranym obszarze leśnym. 

Czas na plener - aplikacja dla pracowników Activy

Korzystając z aplikacji podczas biegania, jazdy na rowerze, czy podczas uprawiania nordic walking możemy pomagać! Aplikacja mierzy ilość wykonanych aktywnoci spotowych, a następnie przelicza kilimetry na złotówki. Dochód z akcji "Czas na plener" zostanie przekazany na rzecz fundacji PCK.

Harmonogram działań

Miesiąc Akcja
Marzec 2021  Narzędziaki dzielą się dobrem! Z każdej sprzedanej maskotki Onninen przekazuje 5 zł na rzecz Fundacji PCK.
Kwiecień - czerwiec 2021

Promujemy akcje e-faktury i wspólnie dbamy o dobro planety. Klientom, którzy zdecydują się na zmianę zasad fakturowania rozdajemy symboliczne zawieszki samochodowe o zapachu sosny oraz kupujemy trzy sadzonki sosny, które sadzimy w wybranym obszarze leśnym.

Wprowadzamy do sprzedaży w oddziałach Express materiałowe torby z logo Onninen i grupą krwi. Zysk ze sprzedaży toreb przekazujemy na Fundację.

Maj 2021 Organizujemy zbiórkę krwi i osocza ozdrowieńców COVID wśród pracowników i klientów we wszystkich oddziałach Onninen. Równolegle poszukujemy chętnych dawców szpiku kostnego. 
Lipiec - sierpień 2021 Aktywujemy aplikację "Czas na plener". Zysk ze zdobytych kilometrów przekazujemy na rzecz Fundacji PCK.
Wrzesień 2021 Rozpoczynamy charytatywną aukcję przedmiotów w internecie.
Październik 2021 Organizujemy kolejną zbiórkę krwi i osocza ozdrowieńców COVID wśród pracowników i klientów we wszystkich oddziałach Onninen. Równolegle poszukujemy chętnych dawców szpiku kostnego. 
Grudzień 2021 Organizujemy akcje świąteczną. Pieniądze pozyskane ze wcześniej zorganizowanej aukcji charytatywnej przeznaczamy na paczki świąteczne dla dzieci leżących w oddziałach hematologicznych. 

Koszt udziału w projekcie:
5 000 zł netto

W celu skorzystania z oferty lub w razie pytań prosimy o kontakt:

Agnieszka Durajczyk
tel. +48 22 567 90 94 , mobile +48 507 007 503
agnieszka.durajczyk@onninen.com