EKOnninen - wybierz e-fakturę

Dodano: 2021 1 12, Tue


Czy wiesz, że Onninen wystawia ponad 260 000 faktur papierowych rocznie? Zastępując tradycyjne FV formą elektroniczną, każdego roku zaoszczędzimy wspólnie:

  • 780 000 kartek papieru, ocalając 52 drzewa,
  • wystarczającą ilość paliwa, aby przejechać przeciętnym samochodem 6843 km,
  • wystarczającą ilość energii dla przeciętnego domu na 26 miesięcy,
  • 87 m3 przestrzeni magazynowej,
  • 173,33 kg substancji zanieczyszczających powietrze.

Bez troski o ochronę przyrody nasze środowisko naturalne będzie ulegać stopniowej degradacji. Jego największym wrogiem jest dziś właśnie człowiek i paradoksalnie tylko my – ludzie możemy przeciwdziałać negatywnym skutkom naszej działalności. Możliwe, że jesteśmy ostatnią generacją, która ma szansę przyczynić się do zmiany na lepsze, zanim będzie za późno. Liczy się każdy, nawet najmniejszy wkład. 
Serdecznie zachęcamy klientów i dostawców do zastąpienia faktur papierowych formą elektroniczną.

Ochrona środowiska nie jest jedyną zaletą e-faktury. Ta forma zapewnia także:

Wygodne przechowywanie

Stos segregatorów w szafkach zastąpi dysk komputera. Wygospodarowanie odpowiedniej ilości miejsca przestanie być problemem, a wyszukiwanie potrzebnych danych będzie łatwiejsze.

Szybkość działania

Droga, którą musi przebyć e-faktura, jest zdecydowanie krótsza od jej tradycyjnego odpowiednika, w kilka sekund trafia do swojego adresata. Możemy ją wysłać o każdej porze i z każdego miejsca, w którym jest dostęp do Internetu.

Oszczędność czasu i pieniędzy

Gdy firma się rozwija i liczba transakcji rośnie, proporcjonalnie wzrasta ilość czasu poświęconego na fakturowanie. Do tego dochodzą koszty kopert, opłat pocztowych, nie wspominając o liczbie papieru i tuszu do drukowania. Oszczędnym rozwiązaniem jest e-faktura.

Zwiększoną płynność finansową

W sytuacji, gdy klient otrzyma fakturę szybciej, szybciej również reguluje należności z niej wynikające. To pozwoli na bardziej efektywne planowanie wydatków.

Liczymy na to, że wspólnymi siłami uda nam się poprawić jakość naszej planety. Nie zwlekaj i wybierz rozliczenia w formie e-faktur!