Przegląd produktów - baterie prysznicowe z termostatem

Dodano: wtorek, 18.10.2022


Bateria termostatyczna pod prysznicem zapewnia bezpieczeństwo, oszczędność i komfort kąpieli. Pozwala zminimalizować ryzyko oparzeń gorącym strumieniem wody lub nagrzaną powłoką baterii, a także zredukować koszty związane z długotrwałym ustawianiem pożądanej temperatury wody.

Łazienka z baterią prysznicową z termostatem

W tym artykule przybliżymy Ci:

  • Korzyści, jakie daje bateria prysznicowa z termostatem
  • Najpopularniejsze baterie termostatyczne pod prysznic w ofercie naszego sklepu
  • Przykładowe funkcje i cechy wybranych modeli

Termostatyczne baterie prysznicowe zyskują na popularności. To nie kwestia mody, ale realne korzyści, jakie oferują tego rodzaju urządzenia. Sprawdzą się one szczególnie dobrze tam, gdzie pojawiają się częste i niespodziewane zmiany temperatury czy ciśnienia wody.

Dotyczy to szczególnie sytuacji, kiedy dodatkowy pobór wody przez pralkę, zmywarkę, innego domownika czy sąsiada powoduje nagły spadek ciśnienia i wzrost temperatury wody (np. pod prysznicem). To nie tylko irytujące, ale też niebezpieczne, ponieważ może prowadzić do poparzenia skóry.

Jak działa bateria termostatyczna?

Bateria z termostatem wyposażona jest w głowicę termostatyczną (termostat), pozwalającą operować strumieniami ciepłej i zimnej wody w taki sposób, by szybko podać odbiorcy wodę o pożądanej temperaturze. Użytkownik może ją swobodnie ustawiać za pomocą uchwytu lub pokrętła. Termostat gwarantuje, że nawet w sytuacji nagłych skoków ciśnienia lub temperatury w instalacji woda z prysznica zachowa odpowiednią temperaturę. Dzięki temu bateria łazienkowa z termostatem daje korzyści w 3 obszarach:

  • bezpieczeństwa – ochrona przed nagłą zmianą temperatury, a więc poparzeniem lub oziębieniem;
  • oszczędności – baterie z termostatem oszczędzają wodę pod prysznicem, ponieważ nie trzeba długo czekać na ciepły strumień lub samodzielnie ustawiać jego temperatury;
  • wygody – baterie prysznicowe z termostatem w kilka sekund gwarantują kąpiel w wodzie o stałej, określonej przez użytkownika temperaturze.

Obok funkcji podstawowych, nowoczesne baterie prysznicowe z termostatem oferują rozmaite dodatkowe udogodnienia. Mogą to być np. nienagrzewająca się powłoka baterii, ograniczniki temperatury, optymalizatory strumienia wody lub tłumienia jej szumów czy elementy zapewniające ochronę przed drobnoustrojami.

Sprawdź baterie z termostatem w ofercie Onninen

Co warto wiedzieć o baterii z termostatem?

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie: Jaka bateria termostatyczna pod prysznic jest najlepsza? Wiele zależy od warunków montażu, preferencji oraz możliwości jej potencjalnego użytkownika. Przed dokonaniem wyboru należy określić m.in.:

Baterie z termostatem pod prysznicem – przegląd produktów

Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze baterie termostatyczne do kabin prysznicowych w ofercie naszej hurtowni oraz ich charakterystyczne cechy i funkcje. Podzieliliśmy produkty na baterie natynkowe oraz podtynkowe.

Baterie prysznicowe natynkowe (ścienne)

Tego typu baterie prysznicowe pojawiają się w łazienkach najczęściej. Są tańsze niż podtynkowe, a ich montaż można przeprowadzić samodzielnie, bez konieczności dokonywania gruntownego remontu. Wszystkie poniższe baterie prysznicowe obsługują 1 odbiornik wody.

Bateria z termostatem ESTILL ROUND PLUS marki Valvex

Bateria z termostatem ESTILL ROUND PLUS ValvexProducent baterii z termostatem ESTILL ROUND PLUS, firma Valvex, wyposażył ją w systemy Fixed Temperature (ochrona przed nagłymi zmianami temperatury wody) oraz Cold Touch (obudowa baterii zawsze pozostaje chłodna). Produkt cechują: chromowana, solidna obudowa, średnia klasa przepływu wody (B) i… aż 25-letnia gwarancja producenta!

Bateria sprawdzi się zarówno w domowej łazience, jak i w obiektach użytku publicznego: żłobkach, przedszkolach, szpitalach czy domach opieki. To właściwy wybór, jeśli zależy Ci na rozwiązaniu bezpiecznym i atrakcyjnym cenowo (produkt najtańszy z listy).

Bateria termostatyczna prysznicowa Hansgrohe Ecostat 1001 CL

Bateria termostatyczna prysznicowa Hansgrohe Ecostat 1001 CL jest objęta 5-letnią gwarancją producenta. Dzięki funkcji EcoStop ogranicza zużycie wody przy przepływie 10 litrów na minutę. Wyposażono ją w zabezpieczenie przy 40°C, zawór zwrotny oraz tłumiki szumów zapewniające cichy przepływ wody.

Hansgrohe Ecostat to alternatywa ekonomiczniejsza i tylko minimalnie droższa niż ESTILL ROUND PLUS. Ochronę przed nagrzewaniem baterii zastępują w niej tłumienie szumów oraz lepsza ochrona przed zanieczyszczeniami.

Bateria z termostatem RAVAK

Chromowana bateria z termostatem RAVAK oferuje 5 lat gwarancji, ochronę przed oparzeniem (w przypadku braku zimnej wody natychmiast minimalizuje dopływ gorącej) oraz ogranicznik temperatury przy 38°C. Dzięki systemowi FastReaction, błyskawicznie równoważy wahania temperatur, zapewniając użytkownikom oszczędność wody i energii. Urządzenie zapamiętuje ustawioną temperaturę, a zmiana jej wartości wymaga użycia siły, co przydaje się zwłaszcza, jeśli z prysznica korzystają najmłodsi.

Bateria z termostatem RAVAK świetnie sprawdza się jako alternatywa pod prysznic oraz do wanny, w domowej łazience czy budynku użyteczności publicznej. To inwestycja jeszcze bezpieczniejsza i bardziej ekonomiczna niż powyższe, choć może nie zadowolić osób oczekujących cichej w działaniu czy nienagrzewającej się baterii ściennej.

Bateria termostatyczna Optima

Bateria z termostatem OPTIMA to produkt wyjątkowo wygodny, ekonomiczny i ekologiczny (klasa przepływu wody S). Wyposażona została w 2 uchwyty, dźwignię typu Easy-Grip oraz łatwy w użyciu ogranicznik temperatury wody wbudowany w uchwyt. Cechuje ją precyzyjny termostat, filtry siatkowe i zawory zwrotne. Funkcja Eco Flow optymalizuje strumień wody z prysznica tak, by zapewnić komfortową kąpiel oraz oszczędność wody i energii.

Optima to produkt z górnej półki. Choć producent, firma Oras, udziela tylko 2-letniej gwarancji na baterię, jest ona najcięższa z wymienionych (masa ponad 2 kg), co świadczy o jej solidnej konstrukcji.

Sprawdź baterie z termostatem w hurtowni Onninen

Baterie prysznicowe podtynkowe

Baterie prysznicowe tego typu montuje się głównie: w nowo budowanych łazienkach, tych przechodzących generalny remont lub przy ograniczonej kubaturze kabiny. Ich zakup jest bardziej kosztowny, jednak stanowi absolutne must have, jeśli zależy Ci na większej funkcjonalności natrysku (np. obsłudze kilku wyjść), nowoczesności czy niepowtarzalnym designie.

 Bateria termostatyczna Grohtherm SmartControl

Bateria z termostatem Grohtherm SmartControl przeznaczona jest do obsługi dwóch wyjść wody jednocześnie. Strumień wody reguluje się poprzez wciśnięcie i przekręcenie jednego z dwóch przycisków (o wymiennych symbolach, np. wanna, prysznic, deszczownica, dysze). Zakres obejmuje ekonomiczny tryb EcoJoy lub pełny tryb Full Flow.

Baterię wyposażono w specjalne zabezpieczenie przy temperaturze 38°C. Aby uzyskać wyższą, należy wcisnąć i przekręcić specjalną dźwignię SafeStop. Produkt ma wbudowane zawory zwrotne i sitka do wyłapywania zanieczyszczeń czy zintegrowane kolanko prysznicowe (z wyjściem ½'').

Kolejny atut tej baterii to srebrzysta powłoka StarLight. Dzięki niej urządzenie zyskuje blask, jest odporne na zarysowania oraz łatwe w czyszczeniu. Wybierając baterie termostatyczne tego typu, stawiasz na wysoką jakość, ekonomię oraz niepowtarzalny design. Doskonale sprawdzą się w nowoczesnych domach i mieszkaniach, jak i luksusowych hotelach czy apartamentach.

Bateria natryskowa z termostatem KLUDI BALANCE

Jednouchwytowa natryskowa bateria z termostatem KLUDI BALANCE to designerskie rozwiązanie do nowoczesnych łazienek, dostępne w kolorach czarnym matowym lub chromowanym. Okres gwarancji na szczelność baterii wynosi 10 lat, na głowice termostatyczne 3 lata, a na powierzchnię armatury – 2 lata.

Urządzenie wyposażono w zawór odcinający i blokadę wypływu gorącej wody przy 38°C. Uniwersalny moduł podtynkowy zapewnia ochronę akustyczną, ochronę przed wilgocią, wysoką szczelność czy zabezpieczenie przed wilgocią, wyposażono go ponadto w system przepłukiwania instalacji. Klasa przepływu wody baterii to BB.

Seria Balance idealnie pasuje do nowoczesnych i minimalistycznych kabin prysznicowych. Dużą zaletą modułu zastosowanego w tej serii produktów jest umożliwienie przez producenta jego wymiany w każdym momencie użytkowania instalacji, a także wyposażenia go w dodatkowe elementy natynkowe.

Dobierz baterie prysznicowe z Onninen!

Termostatyczna bateria prysznicowa natynkowaWarto pamiętać, że termostatyczna bateria prysznicowa czy bateria wannowa to inwestycja. Urządzenia wyposażone w termostaty są droższe niż tradycyjne, jednak dzięki ekonomicznym rozwiązaniom szybko się zwracają, jednocześnie zapewniając użytkownikom wygodę i bezpieczeństwo. To ostatnie liczy się szczególnie w przypadku dzieci, osób starszych czy niepełnosprawnych.

Jeżeli szukasz solidnego, ale bardziej przystępnego cenowo produktu do już wykończonej łazienki, postaw na baterie termostatyczne natynkowe. Zwróć uwagę nie tylko na wygląd, ale i okres gwarancji, masę własną produktu oraz jego funkcje dodatkowe. Baterie montowane pod tynkiem sprawdzą się, gdy możesz zainwestować więcej, stawiając w zamian na jakość, ekonomię i ekologię. Rozważ je, jeśli dopiero wykańczasz łazienkę i obok korzyści oraz funkcji gwarantowanych przez urządzenia naścienne zależy Ci na oszczędności przestrzeni czy większej liczbie wyjść wody.

Wciąż nie wiesz, co wybrać? W ofercie Onninen znajdziesz także inne baterie prysznicowe termostatyczne. Ich szeroki wybór z pewnością pomoże Ci dopasować produkt do własnych potrzeb lub wymagań i oczekiwań Twoich klientów.

Sprawdź baterie termostatyczne w naszej ofercie

Czarna bateria łazienkowa
Bateria termostatyczna/ Bateria z termostatem
Rozety do baterii
Bateria prysznicowa z termostatem
Bateria podtynkowa prysznicowa
Bateria prysznicowa z deszczownicą