Najlepsze panele fotowoltaiczne 2024 — przegląd produktów

Dodano: środa, 7.02.2024


Dziś nikt nie powinien wątpić w to, że źródła odnawialne są przyszłością rynku energetycznego. Do palącego problemu zanieczyszczenia środowiska dołączyły właśnie drastycznie rosnące ceny paliw oraz sankcje nakładane na jednego z ich głównych dostawców, czyli Rosję. Trudno się więc dziwić, że Unia Europejska chce przyspieszyć proces wdrażania zielonej energii, a przeciętny konsument szuka sposobów na obniżanie rachunków. Jednym z rozwiązań, które gwałtownie zyskują na popularności, stały się instalacje fotowoltaiczne. Jeżeli Ty także planujesz montaż paneli fotowiltaicznych w swojej firmie lub zarządzanym przez siebie budynku, koniecznie zapoznaj się z naszym przeglądem produktów!

najlepsze panele fotowoltaiczne

Z tego artykułu dowiesz się:

  • co decyduje o jakości paneli fotowoltaicznych,
  • który producent paneli fotowoltaicznych cieszy się największym uznaniem,
  • jak wybrać najlepsze panele fotowoltaiczne.

Sprawdż panele fotowoltaiczne w hurtowni Onninen

Pod jakim kątem oceniać panele fotowoltaiczne?

Aby sporządzić przegląd paneli fotowoltaicznych, należy zwrócić uwagę zarówno na różne ich parametry, jak i na renomę producentów dostarczających je na rynek. Wśród kryteriów, które warto poddać ocenie w przypadku paneli fotowoltaicznych, można wymienić takie parametry jak:

  • Moc znamionowa – wyrażana w watopikach i określająca wydajność, z jaką panele fotowoltaiczne pracują w standardowych warunkach testowych. Zakładają one natężenie promieniowania słonecznego na poziomie 1000 W/m2 i temperaturę ogniw w wysokości 25°C.
  • Sprawność – definiująca zdolność paneli do przetwarzania promieni słonecznych w energię elektryczną.
  • Gwarancja wydajności – deklarowany przez producenta procent pierwotnej mocy, jaki panele mają zachować po upływie określonego czasu (zazwyczaj 25 lat).
  • Renoma producenta – choć kluczowa dla działania instalacji fotowoltaicznej jest oczywiście jakość paneli, łatwo wyobrazić sobie sytuacje, w których na znaczeniu zyskuje obsługa klienta przez markę. Mowa choćby o gwarancji produktowej, reklamacjach czy pomocy technicznej.

Wszystkie powyższe parametry – a więc moc, sprawność, gwarancję wydajności i gwarancję produktową – zestawimy z cenami paneli, czyniąc z tej proporcji kluczowe kryterium oceny w naszym przeglądzie. Pamiętaj jednak, że podawane przez nas kwoty to wartości wyjściowe. Instalatorzy zarejestrowani w Onninen mogą liczyć na indywidualnie naliczane rabaty, a co za tym idzie – znacznie niższe ceny.

Panele fotowoltaiczne w ofercie Onninen


Przegląd paneli fotowoltaicznych

W naszym przeglądzie wzięliśmy pod uwagę modele największych producentów paneli fotowoltaicznych na świecie. Wszystkie należą do godnych polecenia rozwiązań, więc pamiętaj, że ostateczny wpływ na wybór konkretnych modułów powinny mieć warunki ich eksploatacji oraz zapotrzebowanie budynku na energię elektryczną.

JA Solar JAM72S30 545/MR Deep Blue 3.0

Wykonany w technologii ogniw połówkowych, monokrystaliczny panel fotowoltaiczny firmy JA Solar to gwarancja wysokiej sprawności oraz żywotności. Wpływ na to ma właśnie m.in.: zastosowanie technologii ogniw połówkowych, które poza generowaniem większej mocy wyjściowej, działają lepiej podczas codziennej pracy w wyniku niższego współczynnika temperaturowego mocy oraz zmniejszonego wpływu zacienienia na wytwarzanie energii.

Moduły JAM72S30-545/MR dysponują mocą wynoszącą 545 Wp oraz sprawnością na poziomie 21,1%. Natomiast okres gwarancji produktowej wynosi 12 lat.

SHARP NU-JC 370W Half-Cut

Japoński SHARP to prawdziwy gigant na rynku urządzeń elektronicznych. Dużym uznaniem cieszą się nie tylko jego sprzęty RTV i AGD, ale także panele słoneczne. Inwestując w produkty tej marki, nie musisz obawiać się o dostęp do gwarancji czy wsparcia klienta. Przez najbliższe lata nic nie powinno zaszkodzić jej ugruntowanej i stabilnej pozycji. Szeroka oferta SHARP sprawia, że wybór paneli fotowoltaicznych jest wyjątkowo prosty. Każdy z łatwością znajdzie w niej moduły idealne dla swojej instalacji.

Model NU-JC 370W Half-Cut odznacza się mocą 370 Wp i sprawnością 20%. Zastosowano w nim ogniwa Half cut, dzięki czemu panele charakteryzują się zwiększoną odpornością na częściowe zacienienie, jak również mniejszymi stratami wewnętrznymi. Sam produkt objęty jest 15-letnią gwarancją, natomiast w przypadku liniowej mocy wyjściowej producent gwarantuje 25 lat rękojmi. Moduły SHARP to świetny wybór dla osób poszukujących wyjątkowej wydajności i eleganckiego wzornictwa.

Sprawdż panele fotowoltaiczne w hurtowni Onninen

Longi Solar LR4-66HPH-370M 9BB

Longi Solar należy do absolutnie największych producentów w branży fotowoltaicznej. Historia tej chińskiej marki sięga 2000 r., choć panelami solarnymi zajęła się ona dopiero siedem lat później. W swoim asortymencie posiada różnego rodzaju moduły monokrystaliczne, w tym między innymi modele dwustronne czy half-cut.

Panel fotowoltaiczny LR4-66HPH-410M odznacza się mocą 410 Wp i sprawnością 20,5%. Po 25 latach jego wydajność nie powinna spaść poniżej 84,8% pierwotnej wartości, co czyni z niego wyjątkowo atrakcyjny wybór. Za obniżenie tempa degradacji mocy i wysoką efektywność odpowiada technologia Low LID Mono PERC. Warto też zauważyć, że moduły fotowoltaiczne Longi Solar często nagradzane są za wytrzymałość. Gwarancja na produkt wynosi 12 lat

Panele Longi Solar reprezentują bardzo wysoką jakość, która idzie w parze z przystępną ceną. Jest to zatem idealne rozwiązanie dla większości inwestorów na polskim rynku.

Ja Solar JAM54S30-410/MR

Kolejne prezentowane przez nas moduły pochodzą od chińskiego producenta, który przoduje w liczbie sprzedawanych paneli fotowoltaicznych. Ja Solar powstał w 2005 r. i szybko zyskał przewagę nad konkurencją. Dziś pozycja tej marki nie podlega żadnej dyskusji, więc śmiało można uznać jej produkty za rozsądne i przyszłościowe rozwiązanie.

Monokrystaliczne panele JAM54S30-410/MR charakteryzują się imponującą mocą 410 Wp i bardzo wysoką sprawnością na poziomie 21%. Uzyskują doskonałe wyniki w testach wytrzymałościowych PVEL i cechują się niższymi stratami mocy w porównaniu z konkurencją. Wszystko dzięki wykorzystaniu technologii ogniw połówkowych, która przekłada się na mniejszą rezystancję wewnętrzną i lepsze działanie podczas codziennej pracy. Za wyborem paneli fotowoltaicznych Ja Solar przemawia przede wszystkim to, że dostępne są w bardzo atrakcyjnych cenach, idących w parze z ponadprzeciętną jakością. Objęte są 12-letnią gwarancją produktową i 25-letnią na spadek wydajności do 84,8%.

Pod kątem stosunku jakości do ceny moduły Ja Solar stanowią właściwie równie ciekawe rozwiązanie jak panele Longi Solar, które opisywaliśmy we wcześniejszej części naszego przeglądu. O ich przewadze w porównaniu do reszty prezentowanych produktów, zdecydowały jedynie delikatnie wyższa sprawność oraz minimalnie niższy koszt.

Trina VERTEX S TSM-405

Kolejny chiński producent – Trina Solar. Marka ta powstała w 1997 roku. Przez ten czas zdążyła zdobyć bardzo cenne doświadczenie w badaniach, produkcji oraz sprzedaży rozwiązań fotowoltaicznych. To dynamicznie rozwijająca się firma, która uznaniem cieszy się także na polskim rynku.

Moduł VERTEX S TSM-405 to nie tylko elegancki design, ale przede wszystkim doskonałe właściwości techniczne. Wyróżnia go moc na poziomie 405 Wp oraz najwyższa z prezentowanych w tym przeglądzie sprawności – 21,1%. Podobnie jak pozostali chińscy producenci, Trina deklaruje 84,8% wydajności po upływie 25 lat. Przewaga tej marki bierze się jednak głównie z 15-letniej gwarancji produktowej i znacząco niższych cen. 

Choć kluczowe parametry modułu Trina wydają się porównywalne z produktami pozostałych chińskich marek, dłuższa gwarancja oraz niższa cena czynią z niego zdecydowanie najbardziej atrakcyjny wybór w naszym przeglądzie.

Dobre panele fotowoltaiczne znajdziesz w Onninen!

Jeśli projektujesz instalację fotowoltaiczną lub szukasz sposobu na obniżenie rachunków w zarządzanym przez siebie budynku, zapoznaj się z asortymentem naszej hurtowni internetowej. Znajdziesz tu wydajne moduły czołowych producentów. Dział Doradzta Technicznego Onninen pomoże Ci wybrać najlepsze produkty!

Panele fotowoltaiczne 500 W
Panele pv