Szukasz niezawodnego amperomierza? Oto TOP 5 modeli na rynku

Dodano: środa, 17.05.2023


Pomiar natężenia prądu niesie ze sobą dużo informacji o danym urządzeniu lub obwodzie. Dlatego też amperomierz stanowi podstawowe narzędzie każdego elektryka. Niestety, obok dobrych i niezawodnych urządzeń, trafić można także na model kiepskiej jakości. Problemem jest nie tylko ich niska żywotność, ale przede wszystkim mała dokładność pomiarowa, która może prowadzić do niewłaściwych wniosków. Aby uniknąć wątpliwości, warto stawiać na amperomierze sygnowane logiem znanych i uznawanych firm. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę w czasie zakupu?

Amperomierz

Rodzaje amperomierzy

Amperomierze można dzielić na różne kategorie. Jeszcze do niedawna często mówiło się o urządzeniach analogowych i cyfrowych. Dziś jednak te drugie niemal całkowicie zdominowały rynek. Odczytywanie wartości z wyraźnego ekranu LCD jest dużo wygodniejsze. Choć amperomierz analogowy był bardziej użyteczny, gdy natężenie szybko zmieniało się w czasie, nowoczesne modele wskazują częściej potrzebną wartość średnią.

Innym podziałem może być zastosowanie danego przyrządu pomiarowego. Pod tym względem wyróżnić można niewielkie amperomierze prądu stałego, wykorzystywane w niewielkich układach sterowania, mierniki sieciowe dla prądu przemiennego i uniwersalne urządzenia pomiarowe, nazywane też multimetrami. Każdy z typów służy do innego celu, dlatego też nie sposób ich porównać między sobą. Jednak w każdej kategorii wskazać można na niezawodny model o dobrej dokładności w atrakcyjnej cenie. Takie też modele przedstawiamy poniżej.

Sprawdź amperomierze w hurtowni Onninen

5 najlepszych amperomierzy w hurtowni Onninen

Szukasz niezawodnego amperomierza, na którym można zawsze polegać? Mamy dla Ciebie kilka ciekawych propozycji, które z pewnością przypadną Ci do gustu. Wybraliśmy najlepsze dostępne modele do pięciu najpopularniejszych zastosowań.

Amperomierz PrometMiernik cyfrowy NEF30MC do prądu przemiennego

Niewielki amperomierz cyfrowy NEF30MC zmieści się w każde miejsce. Pozwala na pomiar natężenia prądu przemiennego i cały czas wyświetla wynik na wyraźnym wyświetlaczu. Jest to doskonałe połączenie minimalizmu z funkcjonalnością: produkt posiada certyfikat zgodności, poświadczający jego dokładność pomiarową. Urządzenie przeznaczone jest do instalacji niskonapięciowych.

Amperomierz RDA1A Emas

Amperomierz EmasPrzenośny miernik cyfrowy z możliwością podłączenia do obwodu i obserwowania zmian natężenia? Amperomierz Emas RDA1A to uniwersalne rozwiązanie do niewielkich obwodów. Dokonuje pomiaru do 10A w instalacjach o napięciu przemiennym i stałym. Dodatkowo posiada funkcję wygaszania ekranu czy pomiaru temperatury otoczenia. Wśród jego zalet wymienić można także wytrzymałość na warunki zewnętrzne. Trwały i wiarygodny przyrząd pomiarowy przeznaczony jest dla najbardziej wymagających elektryków.

Wielofunkcyjny cyfrowy multimetr F&F

Amperomierz f&fNie musisz ograniczać się do pomiaru tylko jednej wartości. Wykorzystując wielofunkcyjny cyfrowy amperomierz F&F możesz sprawdzić także przeciążalność sieci, pobór mocy czy napięcie. Zamocujesz go na przykład w tablicy rozdzielczej, aby cały czas nadzorować parametry całej sieci. Sprawdzi się nie tylko w instalacjach jednofazowych - cztery złącza pozwalają na podłączenie go także do sieci trójfazowej.

Trójfazowy wskaźnik natężenia prądu F&F DMA-3T

Jeśli nie potrzebujesz tak dużej ilości informacji, ale pomiar musi być dokonywany na sieci trójfazowej, wybierz amperomierz F&F DMA-3T. Duża dokładność pomiarowa oraz czytelny wyświetlacz to nie jedyne zalety tego modelu. Jednoczesny pomiar natężenia dla każdej fazy oddzielnie daje pełen obraz sytuacji.

Amperomierz SonelMultimetr cyfrowy CMM-11

Multimetr cyfrowy CMM-11 pozwoli na dokonanie szybkiego pomiaru. Przenośne urządzenie doskonale sprawdza się nie tylko w roli amperomierza, ale również woltomierza czy testera połączenia dwóch punktów. Niewielkie rozmiary ułatwiają przenoszenie urządzenia w dowolne miejsce, a intuicyjne pokrętło pozwala na ustawienie mierzonej wielkości oraz zakresu pomiarowego. Jest to niezbędny sprzęt dla każdego elektryka.

Na co zwrócić uwagę w czasie zakupu amperomierza?

Wybór urządzeń pomiarowych w hurtowni Onninen jest ogromny. Znajdziesz u nas wysokiej jakości amperomierz do każdego zastosowania w dobrej cenie. Podaliśmy powyżej pięć przykładów najczęściej wykorzystywanych wskaźników natężenia prądu, jednak posiadamy także rozwiązania sprawdzające się w innych, szczególnych warunkach. Jeśli nie wiesz, który miernik najlepiej sprawdzi się w danym miejscu, napisz do nas. Z chęcią podpowiemy, które modele spełnią Twoje oczekiwania. W naszych poradnikach znajdziesz także przydatne informacje, między innymi o podłączaniu amperomierza do obwodu. Zachęcamy do korzystania z wiedzy, którą dzielimy się z wami od lat.

Przeczytaj jak podłączyć amperomierz

Amperomierz