Nasze korzenie i historia

Ponad 100 lat doświadczenia w dystrybucji materiałów technicznych

Naszą historię rozpoczął w 1913 roku Alfred Onninen, zakładając w fińskim mieście Turku małą firmę o profilu hydraulicznym. Firma szybko się rozwijała, rozszerzając zasięg i profil działalności. Dziś Onninen jest częścią Grupy Kesko i prowadzi swoją działalność na terenie Finlandii, Norwegii, Szwecji, Polski, Litwy, Łotwy i Estonii. Odmienności kulturowe w połączeniu ze zróżnicowanym rozwojem poszczególnych regionów nadają działaniom Onninen szczególny, dynamiczny charakter. Pragniemy być więcej niż tradycyjną firmą hurtową. Chcemy być dla naszych Klientów i Dostawców najlepszym partnerem handlowym oferującym nie tylko asortyment kilku branż w jednym miejscu, ale również doskonały serwis i sprawdzone rozwiązania w zarządzaniu i dystrybucji materiałów technicznych.

Oś czasu:

  • 1913 - Alfred Onninen zakłada małą firmę o profilu hydraulicznym w Turku w Finlandii.
  • 1930 - Firma Onninen umacnia pozycję na rodzimym rynku. Jest jednym z liderów wśród hurtowych dostawców w branży technicznej w Finlandii.
  • 1980 - Onninen rozpoczyna realizację długoterminowych projektów w zakresie logistyki i technologii informatycznej.
  • 2000 - Firma zyskuje międzynarodowy status. Grupa Onninen, obejmuje swoim działaniem teren Skandynawii. Rozpoczyna się ekspansja na pozostałe rynki Europy Wschodniej.
  • 2009 - W grudniu 2009 Grupa Onninen uzyskała certyfikat ISO 14001 przyznany przez firmę Lloyd’s Register Quality Assuranece Ltd. Posiadanie certyfikatu ISO 14001 gwarantuje, że Grupa Onninen spełnia wymagania systemu zarządzania środowiskiem i zobowiązuje się przestrzegać reguły i zasady odpowiedzialności środowiskowej.
  • 2013 - Onninen obchodzi stulecie. Dzięki profesjonalnej kadrze, zgromadzonemu przez lata doświadczeniu oraz wiedzy firma ma świetne perspektywy na przyszłość. Historia wzrostu i rozwoju wciąż się toczy.
  • 2015 - Onninen jest jedną z największych firm w Europie, które oferują zróżnicowane usługi w zakresie dystrybucji materiałów technicznych.
  • 2016 - w czerwcu 2016 Onninen stał się częścią Grupy Kesko i aktualnie tworzymy wspólnie nową jednostkę na rynku handlu rozwiązaniami budowlanymi i technicznymi, co przyniesie wymierne korzyści naszym klientom i współpracującymi z nami dostawcom.