Ranking wallboxów - top 5 produktów i praktyczne informacje

Dodano: wtorek, 6.06.2023


W artykule dowiesz się, czym są wallboxy i jakie są różne typy tych urządzeń, a także jakie są najlepsze modele na rynku. Przedstawimy również funkcje i aspekty bezpieczeństwa wallboxów, jak również kwestie montażu i kosztów związanych z ich zakupem. Zapraszamy do lektury!

stacja-ladowania

Sprawdź ładowarki naścienne Wallbox w hurtowni Onninen

Czym są Wallboxy?

Wallboxy to praktyczne i kompaktowe stacje ładowania, które montuje się na ścianie, w garażu lub na zewnątrz budynku. Są dedykowane do ładowania samochodów elektrycznych oraz hybryd typu plug-in.

Ze względu na szybkość i wygodę ładowania stanowią idealne rozwiązanie dla użytkowników indywidualnych, firm oraz innych instytucji. Wallboxy zazwyczaj zapewniają ładowanie przewodowe i komunikację z samochodem za pomocą złącza Type 1 (Ameryka Północna) lub Type 2 (Europa).

Typy Wallboxów

Wallboxy różnią się pod względem mocy, co ma wpływ na długość ładowania akumulatora. W zależności od mocy wyróżniamy trzy podstawowe typy wallboxów:

 1. Wallboxy 1-fazowe (3,7 kW – 7,4 kW): ładowanie za pomocą jednej fazy, prędkość ładowania jest stosunkowo wolna, idealne dla aut z niewielkimi akumulatorami.
 2. Wallboxy 3-fazowe (11 kW – 22 kW): ładowanie przy użyciu trzech faz, szybsze ładowanie, szczególnie korzystne dla aut z większymi akumulatorami.
 3. Wallboxy DC (50 kW – 150 kW): niezwykle szybkie ładowanie prądem stałym, zwykle stosowane w punktach ładowania komercyjnych, rzadziej występują w domowych instalacjach.

Więcej informacji o stacjach ładowania znajdziesz tutaj: https://onninen.pl/artykul/wlasna-stacja-ladowania-pojazdow-w-zasiegu-reki

Top 5 Wallboxów — ranking

Stacja ładowania Wallbox GLB 22kW

Stacja ładowania pojazdu Wallbox GLB 22kW

Najlepszy wallbox ze względu na wysoką moc ładowania (22kW). Pozwala ona na szybkie ładowanie pojazdów elektrycznych. Wyposażony w przewód typu 2, FI A dla bezpiecznego i wygodnego doświadczenia. Stacja cechuje się solidną konstrukcją oraz wysokim standardem bezpieczeństwa. Dobre rozwiązaniem dla użytkowników oczekujących szybkiego ładowania.

Ładowarka WALLBOX 22kW GREEN'UP LEGRAND

Ładowarka WALLBOX 22kW

Ekonomiczny wallbox o dobrej wydajności, dzięki 22kW mocy ładowania. Jest to rozwiązanie oszczędzające energię i chroniące środowisko. Ten wallbox jest zgodny z mode 3, co oznacza, że współpracuje z wieloma typami automatyków i przewodów. Zabezpieczenia IP44 i IK08 zapewniają ochronę przed kurzem, wilgocią i zderzeniami.

Ładowarka Wallbox 11kW PCE EV11

Ładowarka Wallbox 11kW PCE EV11

Przystępna stacja ładowania o mocy 11kW, co sprawia, że jest idealna dla użytkowników, którzy nie wymagają szybkiego ładowania.   Mimo niższej mocy, jest to niezawodne urządzenie, które może ładować pojazdy efektywnie z kompatybilnym przewodem typu 2.

Ładowarka Wallbox GC EV PowerBox 22kW

Ładowarka Wallbox GC EV PowerBox 22kWWysokiej jakości stacja ładowania o mocy 22kW z kablem typu 2 do ładowania samochodów elektrycznych i hybryd plug-in. Urządzenie jest kompatybilne z większością pojazdów elektrycznych. Zapewnia szybkie ładowanie, co sprawia, że jest idealne dla użytkowników oczekujących szerokiej kompatybilności z pojazdami.

Ładowarka Wallbox SOL EVPOWER 22kW

Ta stacja ładowania o mocy 22kW cechuje się solidną konstrukcjąŁadowarka Wallbox SOL EVPOWER 22kW i wysoką kompatybilnością z większością samochodów elektrycznych. Wyposażona jest w gniazdo typu 2 do ładowania, a solidna obudowa zapewnia optymalne bezpieczeństwo i trwałość. SOL EVPOWER 22kW jest dobrym wyborem dla tych, którzy poszukują ładowarki o wysokiej mocy i wytrzymałości.

Funkcje i Bezpieczeństwo Wallboxów

Nowoczesne wallboxy oferują różne funkcje, które pozwalają użytkownikom ładować swoje samochody bezpiecznie i efektywnie. Niektóre z najważniejszych funkcji to:

 1. Zabezpieczenia. Wallboxy zawierają różne mechanizmy zapewniające bezpieczeństwo użytkowników, np. zabezpieczenia przeciw-przeciążeniowe oraz zabezpieczenia przeciw-przepięciowe.
 2. Programowanie startu ładowania. Pozwala użytkownikowi ustawić czas rozpoczęcia oraz zakończenia ładowania, dzięki czemu ładowanie może być przeprowadzone w określonych godzinach np. obniżonej stawki energetycznej.
 3. Integracja z aplikacjami mobilnymi. Dzięki połączeniu z urządzeniem mobilnym przez Bluetooth lub Wi-Fi, użytkownik może zdalnie monitorować proces ładowania, zarządzać harmonogramem ładowania oraz sprawdzać historię przejazdów.
 4. Rozdzielenie mocy. W przypadku instalacji wielu wallboxów, możliwe jest rozdzielenie mocy między nimi, co ogranicza obciążenie sieci energetycznej.

Montaż i Koszty Wallboxów

Montaż wallboxa zwykle wymaga wykwalifikowanego elektryka, który przeprowadzi instalację zgodnie z przepisami oraz obowiązującymi normami bezpieczeństwa. Istotne jest właściwe rozmieszczenie wallboxa także pod względem praktycznym, tak aby kabel od stacji ładowania mógł łatwo zostać połączony z samochodem.

Koszty zakupu i montażu wallboxa zależą od modelu, mocy i dodatkowych funkcji. Na rynku dostępne są wallboxy w różnych przedziałach cenowych, zaczynając od około 1500 zł, aż po kilkanaście tysięcy złotych. W niektórych krajach możliwe jest także uzyskanie dotacji na zakup oraz instalację wallboxów, co może znacznie obniżyć koszty.

Jeśli wciąż brakuje Ci informacji o wallboxach, zajrzyj pod ten link: https://onninen.pl/artykul/wallboxy-do-aut-elektrycznych

Podsumowanie

 • Wallboxy to stacje ładowania samochodów elektrycznych i hybryd, montowane na ścianie, w garażu lub na zewnątrz budynków.
 • Trzy główne typy wallboxów to urządzenia: 1-fazowe (3,7 kW – 7,4 kW), 3-fazowe (11 kW – 22 kW) oraz DC (50 kW – 150 kW).
 • Ważne funkcje wallboxów obejmują: zabezpieczenia, programowanie startu ładowania, integrację z aplikacjami mobilnymi, rozdzielenie mocy.
 • Montaż wallboxa wymaga wykwalifikowanego elektryka, który przeprowadzi instalację zgodnie z przepisami i normami bezpieczeństwa.
 • Koszt zakupu i montażu zależny od modelu, mocy i funkcji; ceny zaczynają się od około 1500 zł.

Sprawdź ładowarki naścienne Wallbox w hurtowni Onninen

Wallbox
Wallbox 22 kW
Wallbox 11 kW